1. W dzisiejszą niedzielę - w uroczystość WniebowstąpieniA Pana Jezusa, w naszym kościele Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
    • W niedzielę Pierwszokomunijną w naszym kościele: Wniebowstąpienie
      • Msze święte o następujących godzinach:
        • 6.3o, 8.3o,
        • 10.oo (Msza św pierwszokomunijna
          • a potem dopiero g. 15.oo (popołudniowa, tym razem bez kazania),
          • wieczorna o g. 18.45.
      • nie będzie więc dzisiaj sumy o g. 11.oo - będziemy o tym pamiętać.
    • dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na swoją uroczystość przy kościele od strony kaplicy już o g. 9.3o.
    • nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych - już o g. 16.oo.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe w naszej Parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przybywają codziennie na nasze maryjne nabożeństwa majowe - codziennie o g. 18.oo.
    • Przez cały tydzień w nabożeństwach będą uczestniczyć także dzieci pierwszokomunijne, które będą także na Mszy św wieczornej przyjmować Chrystusa w Komunii św, aby tak pogłębiała się ich przyjaźń z Chrystusem.
    • Wierzymy, że także Rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą w tym tygodniu liczniej przybywać na nabożeństwa ze swoimi dziećmi.
  3. Po Mszach św wieczornych w tym tygodniu chłopcy pierwszokomunijni i z klas starszych będą mogli zapisać się do grona naszych ministrantów.
    • Bardzo prosimy Rodziców, aby wspomagali swoich synów do podjęcia tej pięknej decyzji.
  4. Dzieci oczywiście zapraszamy w środę na bieżącą śródtygodniową Mszę św na g. 17.oo
    • młodzież na młodzieżowe nabożeństwo majowe w piątek, na g. 20.oo.
      • Niech dzieci i młodzież pogłębiają swoją wiarę a Rodzice podejmują tę wielką odpowiedzialność za życie religijne swoich dzieci. Nikt nie da im (dzieciom a także nam, dorosłym) zbawienia wiecznego poza Chrystusem.
  5. W tym tygodniu zapraszamy naszych Parafian w naszych miejscowościach mniejszych na nabożeństwa majowe oraz na modlitwy o błogosławieństwo zwłaszcza w pracy na polach i działkach i o urodzajny rok:
    • w środę - g. 18.15 - w Kwiatoniowie i Sadach.
    • w czwartek - g. 18.15 - w Lwowianach i Nowym Rożnowie (tu połączone z Mszą św).
  6. W najbliższą sobotę - o g. 10.oo w kościele seminaryjnym w Opolu, z rąk naszego Księdza Biskupa Ordynariusza - przyjmie święcenia kapłańskie nasz parafianin, diakon Leszek Rychlik.
    • Modlimy się za kandydatów do święceń, aby zawsze w najświętszej radości i odpowiedzialności podejmowali w imię Chrystusa posługiwanie wśród Ludu Bożego.
  7. W przyszłą niedzielę - będzie to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki - w naszej Parafii radosna Uroczystość Prymicyjna księdza LESZKA RYCHLIKA.
    • W niedzielę Prymicyjną w naszym kościele:Ksiądz
      • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • suma jednak rozpocznie się o g. 11.3o, bo będzie to Uroczysta Msza św Prymicyjna naszego neoprezbitera, którego już o g. 11.oo przeprowadzimy procesyjnie do naszego kościoła z domu rodzinnego (ul. Sobieskiego).
      • nabożeństwo majowe - tym razem prowadzone przez Księdza Prymicjanta (z udzielaniem wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa) - rozpoczniemy w niedzielę prymicyjną o g. 17.oo.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  8. Przed uroczystością prymicyjną zapraszamy: chętne Panie do wicia wieńców prymicyjnych - w piątek na g. 8.3o. Zachęcamy do podjęcia tej pomocy.
  9. Z naszych ogłoszeń innych:
    • informujemy, że z okazji 40-tej rocznicy powołania kard. Karola Wojtyły na urząd Biskupa Rzymu oraz w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zawiązał się w Głubczycach Społeczny Komitet Budowy Pomnika św Jana Pawła II, który - z pomocą Gminy Głubczyce - podejmuje inicjatywę budowy w Głubczycach pomnika naszego świętego Papieża.
      • Pomnik ma być naszym Wotum wdzięczności wobec św Jana Pawła II za wskazywanie światu drogi do życia w prawdzie i miłości a także za otwarcie narodowi polskiemu bram wolności.
      • Afisze przybliżające ideę pomnika mamy w przedsionkach naszego kościoła i już zapowiadamy, że w ostatnią niedzielę tego miesiąca, 27 maja, będzie można przed kościołem po Mszach św wesprzeć ofiarą to piękne zamierzenie.
    • nasza Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wyjazd na Jasną Górę w najbliższą sobotę wg. ogłoszenia w przedsionku kościoła. Zapisy jeszcze w jutrzejszy poniedziałek u p. Kazimierza w zakrystii po wieczornej Mszy św.
    • już zapowiadamy, że w poniedziałek po Zielonych Świętach Ksiądz Biskup zaprasza naszych Rolników na diecezjalną modlitwę o urodzaje:
      • - do kościoła św Bryksego koło Gościęcina - na g. 10.oo,
      • - i do kościoła św Krzyża k. Pietrowic Wielkich - na g. 15.oo.
  10. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ o dyskryminacji chrześcijan - także już w Polsce;
      • ¢ Dom Samotnej Matki w Łodzi - miejsce, gdzie dzieje się święta miłość;
      • ¢ młody ksiądz węgierski, męczennik czasu komunistycznego, ogłoszony błogosławionym - piękny życiorys;
      • ¢ osobiste świadectwo - o tajemnicy powołania do kapłaństwa;
      • ¢ Pan Bóg będzie nad nami czuwał - rodzina polska, ratująca Żydów w czasie wojny;
      • ¢ w reportażu odwiedziny u Benedyktynów w Tyńcu;
      • ¢ a wśród felietonów prof Andrzej Nowak z Krakowa chce nas prowadzić od 3 maja do 11 listopada.

*********************************
iech w nadchodzącym tygodniu
jednoczy nas modlitwa
- także udział w nabożeństwach majowych -
codziennie o 18.oo
- a nasza żywa wiara
niech będzie świadectwem nas, dorosłych,
wobec naszych dzieci
rozradowanych dzisiejszą Pierwszą Komunią Świętą.
Modlimy się także w int diakonów
przygotowujących się do bliskich już święceń kapłańskich.
*********************************.