Ministranckie Sprawy bieżące

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

NA 19 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
12 SIERPNIA 2O18R.

1. Dzisiaj także niedziela Zwykła - i wakacyjna.

• Jak służymy dzisiaj?

• wg grup niedzielnych sierpniowych!!!

• pamiętamy, że przez całe wakacje grupa 15.oo obowiązkowo na 11.oo (bo w istocie nie ma Mszy św o g. 15.oo) - w sierpniu jest to grupa TrBa.

• rezerwowa dowolnie.

2. Poniedziałek, g. 7.oo - Msza św na rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.pielgrzymka wyrusza

• Zapraszam do dodatkowej służby i do modlitwy w intencji pielgrzymujących za ich piękną postawę, z której tylko brać wzór i przykład - a nie oszczędzać siły na jakieś wakacyjne głupoty!!!!

• Nadal zachęcam do zapisania się jeszcze na pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę!

• Afisze jeszcze w przedsionku kościoła a zapisy w kancelarii. Warto podjąć ten piękny trud!

3. W środę, 15 sierpnia, uroczystość: Wniebowzięcie Najśw Maryi Panny - Matki Boskiej Zielnej.MB Wniebowzięta

• Porządek Mszy św niedzielny, wakacyjny.

• Dlatego nasza służba w tym uroczystym dniu:

• wg porządku niedzielnego sierpniowego;

• grupa 15.oo także na 11.oo! (niech będzie więcej ministrantów, suma za Ojczyznę w rocznicę Cudu nad Wisłą).

• rezerwowa dowolnie,

• dyżur codzienny w ŚRODĘ nie obowiązuje.

• Proszę pamiętać o sumiennej służbie!!!

4. W piątek czcimy św Jacka!

• To nasz PATRON opolski i polski. Zachęcam do modlitwy!

5. Zebranie następne dopiero w sobotę, 25 sierpnia - wspólne, g. 9.oo, ponieważ w sobotę 18 sierpnia Piesza Pielgrzymka i do końca nie wiadomo, co z proboszczem będzie.

• Zapraszam gorąco!!!

Pielgrzymka Piesza

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
o5 SIERPNIA 2O18R.

1. Dzisiaj także niedziela Zwykła - i wakacyjna.
    • Jak służymy dzisiaj?
      • już przesunięcie grup niedzielnych na sierpIEŃ!!!
      • pamiętamy, że przez całe wakacje grupa 15.oo obowiązkowo na 11.oo (bo w istocie nie ma Mszy św o g. 15.oo) - w sierpniu to grupa TrBa.
      • rezerwowa dowolnie.
  2. OCZYWIŚCIE ZACHĘCAM do zapisywania się na pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę!
    • Afisze w przedsionku naszego kościoła i na naszej planszy w zakrystii.
    • Zapisy już od poniedziałku, o6 sierpnia!
    • Warto podjąć ten piękny trud i wypróbować się na tej świętej trasie do Maryi, Królowej Polski!
    • Wybierz się, naprawdę nie pożałujesz!
  3. ślub - sobota, 11.o8.2o18g. 13.oo: _Fe, Mi_
  4. uwaga DO NASZEJ SŁUŻBY:
    • GDY SIĘ ODWRACAMY robiąc miejsce dla innej osoby (przy ambonce albo ołtarzu a także wszędzie - ustępując miejsca) ZAWSZE ODWRACAMY SIĘ DOKONUJĄC OBROTU .do . kolejno wg hierarchii:
      • - do Pana Jezusa w Eucharystii,
      • - do drugiej osoby,
      • - do ołtarza,
      • - do świętej księgi
        • - w zależności kto czy co znajduje się w centrum zdarzenia.
    • Odwracanie się od jest zawsze
      • - brutalne,
      • - bez wyczucia i szacunku,
      • - świadczy o braku delikatności a nawet kultury
        • - chyba że ma wyrażać niechęć do podchodzącej albo stojącej osoby (co nie jest po chrześcijańsku).
    • Bądźmy ludźmi kultury, ducha i świętej wiary.
  5. Zebranie następne w sobotę, 11 sierpnia - wspólne, g. 9.oo.  Zapraszam gorąco!!!