Przeżywamy XIX niedzielę zwykłą ciągu roku:

• Msze święte dzisiaj w niedzielnym porządku   wakacyjnym
  • Suma o godz. 11:00 w intencji Parafian
  • O godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  •  Za złożone ofiary na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne  i nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu.  Bóg zapłać!
  • W tym tygodniu wspominany w liturgii:

- w poniedziałek – św. Dominika, we wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca  Diakona i Męczennika, w czwartek – wspomnienie św. Klary

• W przyszłą niedzielę, XX niedzielę zwykłą, w naszym kościele:
    • Msze święte w wakacyjnym porządku niedzielnym
    • o godz. 18:00 nieszpory niedzielne ze zmiana tajemnic dla róż Ojców, Matek i Dziewcząt
    • taca będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafialne
    • Zachęcamy do uczestnictwa  w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę , która odbędzie się w dniach od 15 do 20 sierpnia – zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Większe bagaże będzie można złożyć na samochód w przyszłą niedzielę tj. 14 sierpnia od g. 15.30 do 17.00.
    • Jak zawsze zachęcamy do lektury wartościowych czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: o budowie muzeum poświęconemu bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce: „Tam, gdzie wszystko się zaczęło.”, o tym jak rozpoznać literaturę, która nie skrzywi naszej wiary: „Słowo z mocą”, o abp Alfonsie Nossolu w 90. rocznicę urodzin.