Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą ciągu roku:

- Msze święte jeszcze dzisiaj w niedzielnym porządku wakacyjnym, za tydzień już będzie Msza św. o g. 15.00

- W naszej wspólnocie parafialnej witamy naszego nowego ks. wikarego, Ks. Wojciecha Hejczyka tegorocznego neoprezbitera. Ks. Wojciechowi życzymy wiele łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Jako neoprezbiter ma przywilej udzielania błogosławieństwa prymicyjnego. Takiego błogosławieństwa będzie udzielał w niedzielę (11.09) po każdej Mszy św.

- także bardzo serdecznie witamy o. Dominika z Boliwiiktóry głosi nam dzisiaj słowo Boże. Po Mszy św. przed kościołem będzie można wspomóc dzieło misyjne, które prowadzi

- Suma o godz. 11:00 w int. Pielgrzymów na Jana Górę w podziękowaniu za ich trud i wyproszone łaski, a także w int. NSZZ Solidarność w 42 rocznicę powstania.

- O godz. 18:00 Nieszpory niedzielne

- Za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne  Bóg zapłać.

• W tym tygodniu rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny.  W związku z tym zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej w środę od 16.00 do 18.00. Natomiast  w czwartek 1 września zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców nauczycieli i katechetów na Mszę św. o g. 7.30 na rozpoczęcie nowego roku szkolonego i katechetycznego oraz w podziękowaniu za czas wakacji i odpoczynku.

• W tym tygodniu przypada także I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • Zapraszamy do Komunii św. i spowiedzi wynagradzającej a także przed naszym Odpustem parafialnym:
  • w czwartek od 16.30 do 18.30
  • w piątek od 16.30 do 18.30
  • w sobotę od 16.30 do 18.30

• W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili nasz Odpust parafialny.

- Msze święte będą sprawowane w porządku świątecznym:

6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 18.45

11.30 Uroczysta Suma Odpustowa z procesją Eucharystyczną,

18.00 Odpustowe Nieszpory Maryjne

- Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Michał Ludwig – student prawa kanonicznego i cywilnego w Lublinie na KUL-u.

- taca w uroczystość odpustową będzie przeznaczona na remontowe potrzeby naszej parafii

- Próba przed Uroczystością Odpustową dla dzieci pierwszokomunijnych i wszystkich chętnych  w piątek (02.09) o g. 16.30.

- Zachęcamy i zapraszamy osoby chętne do niesienia sztandarów, figur i baldachimu w czasie procesji Eucharystycznej.

• Dzieci Maryi będą miały swoje spotkanie w piątek o g. 17.00
  • W sobotę (03.09) zapraszamy mężczyzn do wzięcia udziału w Męskim Różańcu. O 6.15 Msza św. po niej konferencja i różaniec przy figurze Matki Bożej
  • Od poniedziałku po Odpuście (05.09), po przerwie wakacyjnej  będziemy odprawiali w dni powszednie Mszę św. o g. 8.00.
  • Od poniedziałku po Odpuście (05.09)  będzie można zapisywać intencje na Nowy Rok w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
  • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 10 września
  • Jak zawsze zachęcamy do lektury wartościowych czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: o Ikonie Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej: „Okno otwarte na oścież”, o Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę: „Droga warta poświęcenia” i o szkole: „Szkoła pełna zmian”.