Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą ciągu roku:

• Msze święte dzisiaj w niedzielnym porządku wakacyjnym
  • Sumę o godz. 11:00 ofiarujemy w int. Parafian a szczególnie w    int. żyjących i zmarłych pracowników PKS w Głubczycach.
  • O godz. 18:00 Nieszpory niedzielne
  • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej parafii Bóg zapłać.
  • W tym tygodniu wspominany w liturgii:

- w środę – bł. Czesława patrona diecezji opolskiej

- w piątek  - Święto św. Marii Magdaleny

- w sobotę – Święto św. Brygidy – patronki Europy

• W przyszłą niedzielę, XVII niedzielę zwykłą, w naszym kościele:
    • Msze święte w wakacyjnym porządku niedzielnym
    • o godz. 18:00 nieszpory niedzielne
    • taca będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafialne
    • W poniedziałek (18 lipca) podczas Mszy świętej wieczornej ks. Daniel Leśniak zostanie oficjalnie wprowadzony na urząd Proboszcza naszej parafii. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. oraz do modlitwy za nowego ks. proboszcza.
    • Z powodu obrzędu wprowadzenia nowego Ks. Proboszcza na urząd,  kancelaria parafialna w godzinach wieczornych będzie nieczynna. W tym dniu nie będzie także spowiedzi podczas wieczornej Mszy św., ponieważ wszyscy obecni nasi kapłani będą przy ołtarzu.
  • Zapraszamy na naszą  parafialną pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę dla wszystkich, którą planujemy na wtorek, 26 lipca.
      •  wyjazd od naszego kościoła w tym dniu: g. 6.oo,
      •  koszt przejazdu płatny przy zapisie: 50 złotych.
  • Zachęcamy także już do planowania uczestnictwa w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę - to od 15 do 20 sierpnia - bliższe informacje na afiszach w przedsionku naszego kościoła
  • sakramentalnych jubilatów małżeńskich (25 i 50 lat po ślubie), którzy chcieliby wziąć udział w specjalnej Mszy św. dla jubilatów małżeńskich w Opolu we wrześniu tego roku prosimy o zgłaszanie się w zakrystii albo w kancelarii do końca lipca, aby mogli otrzymać od ks. Biskupa imienne zaproszenie na tę uroczystość.
  • Przed kościołem istnieje możliwość złożenia podpisu pod projektem ustawy w obronie chrześcijan.
  • Jak zawsze zachęcamy do lektury wartościowych czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Skąd się wziął zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o g. 21.00”