1. W dzisiejszą niedzielę w w naszym kościele:
    • Msze święte w niedzielnym porządku wakacyjnym,
      • sumę o g. 11.oo ofiarujemy za całą naszą Parafię, ale szczególnie w int naszych Rolników, o błog Boże w bliskich już pracach żniwnych;
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Przy okazji intencji przedżniwnej  na dzisiejszej sumie informujemy, że w tym roku kolej przygotowania korony żniwnej na nasze parafialne dożynki, które - daj Boże - będziemy mogli tym razem przeżywać 25 sierpnia (w ramach Dożynek Gminno-Powiatowych) wypada na naszych Rolników z naszych Sadów.
  3. W przyszłą niedzielę, będzie to 15 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze potrzeby remontowe.
      • Tu informujemy, że ciągle nie otrzymaliśmy z funduszy unijnych refinansowania odnowienia naszego ołtarza Najświętszego Serca Jezusowego - choć obowiązkowe tablice informują już od roku jakoby się to już dokonało - i aktualnie spłacamy comiesięczne raty kredytu, finansującego całe zadanie, który musieliśmy przed rokiem zaciągnąć, aby refinansowanie mogło być rozpatrywane i aby mogło się dokonać.
  4. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • zapraszamy także do wakacyjnego pielgrzymowania:
      • na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja, w niedzielę przyszłą, 14 lipca.
        • wyjazd od naszego kościoła w tym dniu o g. 6.oo,
        • powrót ok. g. 18.oo, koszt przejazdu: 32 złote,
        • zapisy w zakrystii i pod nrem tel. 77 485 33 25 oraz 77 485 22 46.
          • Jest to aktualnie chyba największa pielgrzymka wspólnotowa, która przybywa w ciągu roku na Jasną Górę i wspaniałe religijne i patriotyczne przeżycie, dlatego zachęcamy do podjęcia tego wyjazdu. Dobrze wziąć ze sobą składane krzesełko.
    • w naszej tegorocznej parafialnej pielgrzymce autobusowej na Jasną Górę dla wszystkich, którą planujemy na wtorek, 23 lipca.
      • wyjazd od naszego kościoła w tym dniu: g. 6.oo,
      • koszt przejazdu płatny przy zapisie: 30 złotych.
    • w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, której afisze umieściliśmy już w przedsionku naszego kościoła.
      • Zachęcamy do podjęcia tej pięknej wędrówki i młodszych i starszych.
    • Sakramentalnych jubilatów małżeńskich z roku 2o19 (25, 50 lat od ślubu), którzy chcieliby wziąć udział w specjalnej Mszy św dla jubilatów małżeńskich odprawianej przez Księdza Biskupa w Opolu we wrześniu tego roku prosimy o zgłaszanie się do w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do 14 lipca, aby mogli otrzymać od Księdza Biskupa imienne zaproszenie na tę uroczystość.
  5. Zapraszamy oczywiście także do naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Ojciec Święty kieruje list do biskupów niemieckich;
      • ¢ 450-ta rocznica polsko-litewskiej Unii Lubelskiej;
      • ¢ rozmowa z ks. Tomaszem Horakiem, stałym felietonistą Gościa;
      • ¢ co się dzieje, gdy nie potrafimy zejść z pomników, które nam postawiono;
      • ¢  po Święcie Młodzieży u filipinów w Gostyniu Wielkopolskim;
      • ¢ czemu chrzcimy małe dzieci  - bo niektórzy nie potrafią tego zrozumieć i zaakceptować;
      • ¢ nasz Ksiądz Biskup mówi o nowo powstałej wspólnocie dla kobiet;
      • ¢ Muzeum Przetrwania - na Kresach i na syberyjskich zsyłkach - powstało w Białymstoku;
      • ¢ o córce, ojcowskiej oschłości i hojnych darach (Bożych) - interesujący wywiad;
      • ¢ jak dokonuje się niszczenie Kościoła w Chinach - na oczach świata;
      • ¢ jak się zachować, gdy za oknem jest jak w piecu;
      • ¢ w reportażu wejście na Górę Krzyży na litewskiej Żmudzi;
      • ¢ a wśród felietonistów ks. Kowalczyk czy świat ma być bez granic aby rozlewał się nieład, a Kucharczak o świeckim nawróceniu. ¢

**************************
W Ewangelii dzisiejszej
Chrystus wyznacza i wysyła swoich uczniów.
Także my chcemy podejmować Chrystusowe wezwanie,
także my chcemy przez nasz świat kroczyć
niosąc Jego Ewangelię
i zapalając ludzkie serca Jego miłością.
**************************