1. W dzisiejszą niedzielę - to już 5 niedziela Wielkiego Postu - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku wielkopostnym,
      • g. 18.oo - Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Nasze dzieci zapraszamy oczywiście w środę na g. 17.oo na ostatnią już przed Wielkim Tygodniem śródtygodniową Mszę św.
    • Niech dzieci z radością podejmują to swoje specjalne spotkanie z Panem Jezusem.
  3. W piątek - jak zawsze w Wielkim Poście - nasza Droga Krzyżowa:
    • g. 17.oo - dla dzieci,
    • g. 18.oo - dla wszystkich.
    • Potem jednak w ten piątek:
      • g. 19.45 - tym razem wielkopostne czuwanie Modlitewne dla młodzieży z całego naszego Dekanatu Głubczyckiego - także z rozważaniem Drogi Krzyżowej.
      • Zapraszamy naszych młodych do uczestnictwa w spotkaniu a Rodziców prosimy, aby pomogli młodym do tego pięknego przeżycia.
    • Wszystkich zapraszamy w piątek do rozważania Męki Pańskiej, aby Chrystus swoją ofiarą pociągał nas na swoje drogi zbawienia.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to już .niedziela Palmowa., gdy rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień  - w naszym kościele:
    • zwyczajny wielkopostny porządek Mszy św,
      • g. 11.oo - uroczysta suma Niedzieli Palmowej w int całej naszej Parafii (o błogosławione przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia, o dobrą spowiedź św wielkanocną) - poprzedzona uroczystym poświęceniem gałązek palmowych i procesją z palmami.
      • g. 18.oo - jak zwykle Gorzkie Żale  z ostatnim już kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • gałązki palmowe święcić będziemy w Niedzielę Palmową na każdej Mszy św.
    • dzieci - tradycyjnie - zapraszamy na g. 11.oo na sumę Niedzieli Palmowej do udziału (na tej Mszy św) w konkursie (z nagrodami) na najwyższą palmę.
    • taca w Niedzielę Palmową będzie jeszcze na zimowe ogrzewanie naszego kościoła.
  5. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • w najbliższą sobotę od 7.3o do 10.oo odwiedzimy z sakramentami św naszych Chorych.
      • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii paraf.
    • w czwartek o g. 18.15 odprawimy Mszę św w Nowym Rożnowie.
      • Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    • w związku z bliskimi już świętami już w tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi św w następującym porządku (a trzeba, aby wszyscy młodzi na święta do spowiedzi św przystąpili i Chrystusa w Najświętszej Eucharystii w święta do serca przyjęli):
      • klasy 4 i 5 - wtorek, od 16.oo do 17.oo,
      • klasy 6 i 7 - w środę od 16.oo do 16.3o,
      • klasy 8, gimnazjum i młodzież - w czwartek od 16.oo do 17.oo oraz w piątek od 16.oo do 16.3o.
      • Niech Rodzice zadbają o to, aby nasi młodzi do spowiedzi świętej przed świętami przystąpili, niech także sami będą w tym względzie dla swoich dzieci świętym przykładem pojednania z Bogiem. plakat filmu
    • w sobotę najbliższą, 13 kwietnia, zapraszamy na wyjazd do kina do Kędzierzyna na film Miłość i Miłosierdzie o św Siostrze Faustynie i Jej orędziu dla świata.
      • wyjazd autobusu od naszego kościoła - sobota, 10.oo,
      • nasz seans w kinie w Kędzierzynie: 11.3o,
      • koszt udziału (razem z biletem wstępu) - 25 zł.
      • Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
    • za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i na wielkanocne ołtarze dziękujemy naszym Różom Matek 21-wszej i 27-mej. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy także do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ bogate rozważania do liturgii dzisiejszej niedzieli;
      • ¢  Pokrzyżowana droga życiowa - to kolejne rozważanie na Drodze Krzyżowej;
      • ¢ ważny artykuł: telewizyjne seriale promują wśród nas - i naszych młodych - tęczowe formy obyczajowe niejednokrotnie barbarzyńsko przeinaczając zamysły i postawę literackich autorów;
      • ¢ polski Episkopat wobec naszej współczesności i jej problemów;
      • ¢ już rozważania na temat liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę - czyli: każdego dnia wychodź z Egiptu;
      • ¢ o braku mieszkań dla mniej zamożnych Polaków - zaniedbania z przeszłości;
      • ¢  o pieśniach współczesnych bardów - tak ważnych w nowej historii;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj  ks. Jerzy Szymik o polexicie.
    • Zachęcamy do kupowania i czytania także innych naszych czasopism.

+++++++++++++++++++++++++
Pan Bóg uczynił Wielkie rzeczy dla nas

- śpiewaliśmy dzisiaj w refrenie psalmu.
Przybliżajmy się
do tych Wielkich Bożych rzeczy
oczyszczając nasze serca w spowiedzi świętej
i podejmując Chrystusową Ewangelię
całym swoim sercem i całym sumieniem.

+++++++++++++++++++++++++