1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie w int naszych Róż Różańcowych - na podziękowanie za ich modlitwę,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe.
    • po sumie dzisiaj zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Kolejny tydzień października - nadal więc zapraszamy codziennie na g. 18.oo na nabożeństwa różańcowe.
    • Dobrze, że przychodzi nas na różaniec dużo - chociaż mogłoby nas na pewno być więcej.
    • Niech Najświętsza Panna prowadzi nas drogami Chrystusowej miłości. Zapraszamy na Różaniec dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. W jutrzejszy poniedziałek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańca Świętego, w naszym kościele nasza coroczna Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Podejmiemy z żywą wiarą ten czas naszej parafialnej modlitwy i proponujemy na poniedziałkową Adorację  następujący porządek:adoracja afisz
      • g. 8.3o - wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dla wszystkich;
      • g. 9.oo - prowadzi Straż Honorowa Serca Pana Jezusa,
      • g. 10.oo - prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci,
      • g. 11.oo - prowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego,
      • g. 12.oo - adoracja dla Emerytów, Rencistów i Róż Różańcowych,
      • g. 13.oo - prowadzą Siostry Zakonne,
      • g. 14.oo - prowadzą Mali Rycerze Jezusa Miłosiernego.
      • g. 15.oo - prowadzi Odnowa w Duchu Świętym,
      • g. 16.oo - prowadzi Rodzina Radia Maryja,
      • g. 17.oo - adoracja prowadzona dla wszystkich,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe, dziękczynne Te Deum, błogosławieństwo Sakramentalne i wieczorna Msza św na podziękowanie za łaskę całodziennej modlitwy.
    • Niech żywa będzie nasza adoracyjna modlitwa, bo tak dużo Bożej pomocy potrzeba naszym rodzinom, dzieciom, młodzieży, a także naszej Ojczyźnie i całemu Kościołowi świętemu.
    • Chcemy włączać się w modlitwę prowadzoną przez nasze grupy parafialne.
  4. Na poniedziałkowym nabożeństwie różańcowym wręczymy różańce naszym dzieciom klas 3-cich, przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Dzieci zapraszamy jak zwykle w środę na g. 17.oo - ale tym razem w miejscu ich śródtygodniowej Mszy świętej będzie to dziecięca Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Młodzież zapraszamy w piątek na g. 2o.oo na młodzieżowe nabożeństwo różańcowe.
    • Niech spotkania z Chrystusem umacniają naszych młodych w świętym budowaniu ich serc i sumień.
  6. W sobotę o g. 11.oo będzie w naszym kościele odprawiona Msza św dziękczynna w ramach obchodu 5o-tej rocznicy pracy w naszej społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych - czyli naszego Mechanika.
    • Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  7. W przyszłą niedzielę - będzie to 28 niedziela Zwykła - w Polsce tzw. Dzień Papieski - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo   - suma za Parafian ale szczególnie na podziękowanie Bożej Opatrzności za dar Papieża-Polaka, świętego Jana Pawła II.
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby remontowe w naszej Parafii ale także już przygotowując się do zimowego ogrzewania naszego kościoła.
    • Przed kościołem w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary na dzieło Fundacji Trzeciego Tysiąclecia - na pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży z rodzin liczniejszych i słabiej uposażonych.
  8. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • w gablotce w przedsionku kościoła umieszczony jest już plan spotkań klas 8-mych na ich najbliższe już przygotowanie do przyjęcia Bierzmowania.
      • niech młodzi przyjdą na to spotkanie z ankietą wstępną i z aktualnym zeszytem do religii z potwierdzoną październikową spowiedzią św.
    • spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas 6-tych odbędzie się w poniedziałek i piątek 16.3o w naszych salkach.
    • Grupa Modlitewna Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Wieczernik  zaprasza wszystkich  na Mszę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 10 października, na godz 19.1o.
    • wchodzimy w tych dniach w czas porządkowania grobów naszych bliskich. Zawsze pamiętamy wtedy o wielkiej godności cmentarza - przez ludzkie prochy tam złożone, także przez świętą chrześcijańską wiarę, z jaką odprowadzamy naszych bliskich Zmarłych na cmentarz.
      • zachęcamy już także do składania Wypominków za Zmarłych do naszej parafialnej modlitwy w Dzień Zaduszny i w kolejne dni listopada. Chcemy polecać naszych Zmarłych Bożemu miłosierdziu.
    • w najbliższą sobotę, 12 października, mamy zaproszenie do Opawicy na modlitwę różańcową wg informacji na afiszach w przedsionku naszego kościoła. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
  9. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism - Gościa Niedzielnego, Niedzieli i innych.
    • W ostatnie niedziele pozostaje nam w kościele więcej czasopism co znaczy, że mniej ich czytamy. Nie chcemy zaniedbywać czytania naszych katolickich czasopism, aby nasza życiowa mądrość zawsze była oparta na naszej więzi z Chrystusem.

********************
Wiara jak ziarnko gorczycy
- pochwalona dzisiaj przez Chrystusa -
niech żyje zawsze w nas
jak nasz skarb największy i radość najjaśniejsza,
z tą wiarą przybywajmy także do kościoła
w jutrzejszy poniedziałek,
na adoracyjne spotkania z Chrystusem
i każdego dnia na różańcowe nabożeństwa.

********************