1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe za Zmarłych zalecanych w Wypominkach.
    • po sumie dzisiaj zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • za ofiary na tacę przeznaczone dzisiaj na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W dzisiejszą niedzielę na sumie gościć będziemy w naszym kościele scholkę (chórek dziecięcy) z parafii Farnej przy Rynku w Raciborzu.
    • Zapraszamy na to spotkanie i modlitwę.
  3. Także w tym tygodniu w kolejne dni po wieczornych Mszach świętych czytamy Wypominki za Zmarłych i za Zmarłych zalecanych odmawiamy dziesiątkę Różańca św. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
    • W listopadowe niedziele modlimy się za Zmarłych na nabożeństwie o g. 18.oo.
  4. Dzieci zapraszamy w środę najbliższą na g. 17.oo na Mszę św śródtygodniową, natomiast
    • młodzież zapraszamy w piątek na g. 19.3o na miesięczną młodzieżową Mszę św (taka godzina młodzieżowych spotkań będzie w miesiącach zimowych).
  5. W najbliższą sobotę, 1o listopada, przeżywać będziemy w naszym mieście uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika św Jana Pawła II, w którego wzniesieniu mieliśmy także udział przez kilka naszych comiesięcznych zbiórek niedzielnych.
    • Uroczystość, którą  poprowadzi Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa z Opola, rozpocznie się w naszym kościele o g. 11.oo uroczystą Mszą św, po której nastąpi uroczystość zewnętrzna - już przy Pomniku, na Placu Armii Krajowej, w sąsiedztwie naszego kościoła.
    • Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która niech będzie kolejnym zaproszeniem św Jana Pawła II do naszych serc i sumień - czyli do całej naszej codzienności.
  6. W przyszłą niedzielę - będzie to już 32 niedziela Zwykła, równocześnie w naszej Ojczyźnie nasze święto państwowe, 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w roku 1918 po niewoli rozbiorowej - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - uroczysta suma w int naszej Ojczyzny:
        • na podziękowanie za dar wolności ale także o mądrość i święte obyczaje w naszym życiu społecznym i politycznym - także za wszystkich poległych i zmarłych, którzy oddawali swoje życie dla wolności Ojczyzny i dla panowania w Ojczyźnie świętych obyczajów.
        • Zachęcamy do udziału i i do modlitwy.
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe za Zmarłych zalecanych w Wypominkach - ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt. Zapraszamy do udziału.
    • Tacę w przyszłą niedzielę na nasze potrzeby remontowe - ale także już na opłacenie zimowego ogrzewania naszego kościoła.
  7. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • po październiku dziękujemy wszystkim, którzy licznie uczestniczyli przez cały miesiąc w nabożeństwach różańcowych. Bóg zapłać! To piękne świadectwo i piękny dar modlitewny dla całej naszej Parafii - dla wierzących i niewierzących, praktykujących i niepraktykujących - bo choć czasem może nie zdajemy sobie z tego sprawy, to z Bożej łaski i łaskawości żyjemy, poruszamy się i jesteśmy - jak czytamy u św Pawła.
    • w czwartek, o g. 18.15, odprawimy Mszę św w Nowym Rożnowie. Zapraszamy naszych tamtejszych Parafian.
    • nasza Grupa Modlitewna Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Wieczernik zaprasza do naszego kościoła na wspólnotową Eucharystię (czyli na Mszę św) w czwartek 8 listopada na godz 18. 50.
    • w ubiegłoniedzielnej zbiórce ofiar dla chrześcijan w Pakistanie złożyliśmy kwotę, którą przekazaliśmy do Księdza Biskupa do Opola. Bóg zapłać.
    • za ofiarę wspólnotową na odnowienie bocznych ołtarzy w naszym kościele dziękujemy dzisiaj 1-wszej Róży Matek. Bóg zapłać.
    • z okazji naszego święta państwowego zachęcamy do wywieszania w tym naszym uroczystym dniu flag państwowych na znak naszego szacunku dla naszych wartości ojczystych.
      • Niech będzie to także znakiem naszej wdzięczności dla ofiar a nierzadko męczeństwa poprzednich pokoleń, na których dziedzictwie my budujemy naszą teraźniejszość - ale także wołaniem o prawdziwą sprawiedliwość i poszanowanie podstawowych zasad społecznego i ludzkiego życia (które my, wierzący, odnajdujemy w świętej Chrystusowej Ewangelii).
    • przed naszym świętem państwowym mamy zaproszenie środowiska naszego Domu Kultury  - w najbliższy piątek, na g. 18.oo, do sali Pod Aniołem w Ratuszu - na Koncert Patriotyczny. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
  8. Zapraszamy także dzisiaj do naszych katolickich czasopism.
    • W Gościu Niedzielnym dzisiaj jak zawsze dużo ciekawych artykułów:
      • ¢ rozważania wokół Liturgii Słowa dzisiejszej niedzieli;
      • ¢ na co wskazywał Synod Młodych zakończony ostatnio w Rzymie;
      • ¢ Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim - rozmowa z ks. Piotrem Pawlukiewiczem;
      • ¢ polskie siostry Karmelitanki żyją i modlą się na Islandii;
      • ¢ czy trzeba się śmiertelnie bać śmierci - rozmowa na nasz czas zaduszkowy;
      • ¢ moralny wymiar ekologii;
      • ¢ jak rozbójniki śpiewają w Rabie Wyżnej na Podhalu;
      • ¢ nowa mapa Europy po I Wojnie Światowej;
      • ¢ wspomnienie Wandy Rutkiewicz, naszej himalaistki;
      • ¢ Wojciech Korfanty będzie miał nareszcie pomnik w Warszawie;
      • ¢ odwiedziny w stolicy Panamy - to przed Światowymi Dniami Młodzieży;
      • ¢ a w felietonach Kowalczyk czy klerykalizm jest źródłem zła a Wencel o języku polskim, naszym narodowym skarbie. ¢

***************************************
Miłuję Ciebie, Panie, Mocy moja!
- nasz dzisiejszy śpiew przed Ewangelią -
niech nam towarzyszy w nadchodzącym tygodniu,
niech będzie naszym najświętszym świadectwem

wobec świata,
tak potrzebującego Boga,
aby nie zginąć, ale mieć wieczne zbawienie.

***************************************