1. W dzisiejszą niedzielę - już powakacyjną - w naszym kościele:
    • Msze św w zwykłym niedzielnym porządku, a więc jest już Msza św o g. 15.oo,
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • Za ofiary na tacę przeznaczone dzisiaj na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać
    • po Mszach św można dzisiaj przed kościołem złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  2. W jutrzejszy poniedziałek początek nowego Roku Szkolnego.Rok Szkolny
    • Zapraszamy w tym dniu nasze dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów - którzy chcą dziękować za mijające wakacje a także z Chrystusowym błogosławieństwem rozpoczynać nowy Rok Szkolny - na g. 7.3o na specjalną Mszę św w tej szkolnej intencji.
      • Niech Rodzice wyślą swoje dzieci i młodzież na to spotkanie z Chrystusem - a może także przyjdą na tę Mszę św - abyśmy rozpoczynali dobre dzieła w bliskości z Bogiem ale także na świadectwo świętej odpowiedzialności za katolickie wychowanie naszych dzieci - zgodnie z przyrzeczeniami złożonymi przed Bogiem w dniu swojego ślubu i przy Chrzcie św swoich dzieci.
      • Dzieci i młodzież niech pilnie uczestniczą w lekcjach religii, niech prowadzą schludnie zeszyty do religii, niech korzystają z podręczników, równocześnie niech podejmują niedzielną Mszę św i miesięczną spowiedź św.
      • Niech nasza wiara będzie żywa i prawdziwa, niech będzie naszym skarbem na całe nasze życie.
    • Ze względu na poniedziałkową Mszę św inaugurującą Rok Szkolny  nie będzie jeszcze w tym tygodniu Mszy św dziecięcej w środę oraz piątkowej wieczornej Mszy św młodzieżowej.
  3. Już od najbliższego wtorku - po wakacyjnej przerwie - będziemy odprawiać w naszym kościele w dni powszednie Mszę św o g. 8.oo.
    • Zachęcamy do podejmowania Mszy św o tej dogodnej godzinie.
  4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Piątek i sobotę  miesiąca września.
    • Dodatkowa spowiedź św z tej okazji w czwartek i piątek - a także w sobotę (bo to przed naszym Odpustem) - od 17.oo do 18.oo.
  5. W sobotę najbliższą, od 7.3o do 9.3o, odwiedzimy z Sakramentami świętymi naszych Chorych.
    • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  6. W sobotę, 8 września, w kalendarzu Kościoła uczczenie Narodzenia Najśw Maryi Panny - Matki Boskiej Siewnej.
    • Mszę św wieczorną w tym dniu o g. 18.3o ofiarujemy w int Rodziców oczekujących urodzenia dziecka (ze specjalnym błogosławieństwem) a po Mszach świętych poświęcać będziemy ziarno do siewu.
  7. W przyszłą niedzielę, 9 września, w naszym kościele nasza tegoroczna uroczystość odpustowa.Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
    • To piękna uroczystość całej naszej rodziny parafialnej, w której dziękujemy Bogu, że za orędownictwem naszej Patronki, Najświętszej Panny - której Narodzenie będziemy obchodzić - możemy budować nasze życie na fundamencie świętej wiary Chrystusowej.
    • W uroczystość odpustową w najbliższą niedzielę w naszym kościele:
      • porządek Mszy świętych uroczysty, a więc Msze święte w nasz Odpust o godzinie:
        • 6.3o, 8.3o, 10.oo,
        • g. 11.3o - uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną dookoła kościoła,
        • g. 15.oo - Msza św popołudniowa,
        • o g. 18.oo odpustowe nieszpory maryjne i o g. 18.45 - Msza św wieczorna.
    • Zapraszamy wszystkich do świętowania naszego Odpustu przy ołtarzu Chrystusowej Najświętszej Ofiary.
    • taca w odpust będzie przeznaczona na nasze potrzeby parafialne.
  8. Przed uroczystością odpustową zapraszamy chętnych i ofiarnych Parafian
    • do mycia i sprzątania kościoła - w środę, na g. 8.3o,
    • do wicia wieńców - w piątek, na g. 8.3o.
    • dzieci pierwszokomunijne i inne - także dziewczęta z grupy Dzieci Marii - Siostra Katechetka zaprasza na próbę przed uroczystością w piątek, g. 16.3o, aby w odpustową niedzielę zebrały się przy naszych salkach już o g. 11.oo i potem wzięły udział w odpustowej sumie i w procesji dookoła kościoła.
  9. Z naszych ogłoszeń innych:
    • nasza wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do kościoła na wspólnotową Mszę św w czwartek na g. 19.15.
    • za ofiarę wspólnotową na odnowienie naszych ołtarzy dziękujemy dzisiaj 3-ciej Róży Ojców. Bóg zapłać.
    • wrześniową zmianę tajemnic przesuniemy ze względu na odpust na niedzielę następną, 16 września.
  10. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ Rodzina w pogubionym świecie - po ostatnim spotkaniu rodzin w Irlandii;
      • ¢ rozmowa z ministrem Ardanowskim o przyszłości dla naszego rolnictwa;
      • ¢ Czy tylko Biblia - o natchnieniach dla Kościoła, aby to co zasiane, mogło wyrosnąć;
      • ¢ Proroctwo św o. Maksymiliana - głos z Niepokalanowa także na dzisiejsze czasy;
      • ¢ kolejna kandydatka na ołtarze z Hiszpanii - poważna, ale ciągle uśmiechnięta;
      • ¢ Ewangelia jednak ponad Konstytucją - zasada dla każdego z nas;
      • ¢ odwiedziny u Cystersów w Jędrzejowie;
      • ¢ na 100-lecie Niepodległości Ignacy Daszyński i jego udział w tworzeniu odrodzonej Polski;
      • ¢ o kondycji psychicznej naszej młodzieży - ważny wywiad;
      • ¢ w reportażu rejs po kanale Gliwickim;
      • ¢ a w felietonach Kowalczyk o usilnym lansowaniu 3-ciej płci, Kucharczak o fałszywej miłości do dzieci (a właściwie o miłości do swego egoizmu) a prof. Andrzej Nowak ujawnia swoje przejmujące zdziwienie nad sytuacją w Gdańsku. ¢
    • Jest dzisiaj także Mały Gość Niedzielny.

Zachęcamy do kupowania i czytania. Niech nam nie umykają treści ważne dla naszego życia.

**************************
Na dzisiejszą niedzielę,
aby była Bożym Dniem w naszym życiu,
ale także na cały nowy
Rok Szkolny,
na nasze dni przedodpustowe

- niech nam Bóg błogosławi.
**************************