1. W dzisiejszą niedzielę - to już pierwsza niedziela Adwentu - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • Za ofiary na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Już czas Adwentu, dlatego już od jutra zapraszamy wszystkich na adwentowe Msze św, na Roraty.latarka adwentowa
    • Na Roraty  zapraszamy w następującym porządku:
      • od poniedziałku do czwartku - wieczorem, na g. 18.oo,
      • w piątki i soboty - rano, na g. 6.15.
    • Zapraszamy na Roraty  wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci. Niech Rodzice zachęcają dzieci do udziału w Roratach  a może sami także na Roraty przyjdą.
    • Niech ten piękny czas Roratnich spotkań odnowi w nas naszą wiarę, naszą przyjaźń z Chrystusem, abyśmy zawsze jawili się jako ludzie adwentowego Czuwania i Oczekiwania na Przyjście naszego Pana, Zbawiciela świata.
      • W trakcie naszego Roratniego czuwania podejmować będziemy tajemnicę Ducha Świętego, a dzieci będą otrzymywać tematyczne obrazki.
      • Oczywiście wiele dzieci na pewno przychodzić będzie z adwentowymi lampionami a będą także losowane roratnie pamiątki.
    • Pamiętamy także, że w czasie Mszy świętych Roratnich nie będzie okazji do spowiedzi świętej.
  3. Ze względu na codzienne Roraty nie będzie w Adwencie środowych Mszy św dla dzieci o g. 17.oo.
    • Nie będzie także wieczornej piątkowej modlitwy dla młodzieży, ponieważ także młodzież zapraszamy na codzienne Roraty.
  4. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca grudnia.
    • Ponieważ dzieci spowiadały się już w minionym tygodniu, dlatego dodatkowa pierwszopiątkowa okazja do spowiedzi św w tym tygodniu tylko w czwartek i piątek od g. 16.oo do 17.3o.
    • Naszych Chorych odwiedzimy tym razem z Sakramentami świętymi dopiero bliżej świąt, w sobotę, 15 grudnia - o czym przypomnimy w niedzielę Maryja Niepokalanapoprzedzającą.
  5. W sobotę w tym tygodniu, wśród naszego adwentowego oczekiwania, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.
    • Zachęcamy w tym dniu do liczniejszego udziału we Mszach świętych, które odprawimy w naszym kościele w porządku codziennym:
      • rano, o g. 6.15 (jak Roraty) i o g. 8.oo,
      • wieczorem o g. 18.oo - w int naszych dziewcząt z grupy Dzieci Marii, które złożą wtedy i odnowią swoje przyrzeczenia.
  6. W przyszłą niedzielę - będzie to już  Druga Niedziela Adwentu - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt;
    • taca będzie przeznaczona na opłacenie zimowego ogrzewania naszego kościoła.
    • po Mszach świętych przed kościołem będzie można za tydzień złożyć ofiarę na pomoc dla katolików na Wschodzie - czyli w krajach byłego Związku Radzieckiego. Polecamy tę potrzebę ofiarności wszystkich.
  7. Z naszych ogłoszeń innych:
    • Nasza Grupa Modlitewna Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Wieczernik zaprasza wszystkich na Mszę Świętą w czwartek, 6 grudnia, na godz 19.oo.
    • Nadal w naszej zakrystii po Mszach świętych można podejmować wigilijne opłatki. Proponujemy ofiarę na potrzeby parafialne za jedno opakowanie: 3 złote, a za wszelkie ofiary składane przy tej okazji na nasze potrzeby parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.
    • Także w zakrystii po Mszach świętych można już nabywać tegoroczne świece wigilijne CARITAS - z których ofiary CARITAS przeznacza na pomoc dla potrzebujących dzieci.
      • Cena świecy: dużej - 12 złotych, małej - 5 złotych.
    • Dziękujemy Usługom Komunalnym za dostarczenie jedliny i naszym Paniom za przygotowanie adwentowego wieńca.
    • Za ofiarę wspólnotową na nasze potrzeby parafialne dziękujemy 5-tej Róży Matek. Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy także dzisiaj do naszych katolickich czasopism.
    • W Gościu Niedzielnym dzisiaj:
      • ¢ mapa męczeństwa - to o naszych Braciach Chrześcijanach prześladowanych na całym świecie;
      • ¢ zaproszenie do spotkania z Duchem świętym w Jego świętych Darach;
      • ¢ klimatyczny szczyt w Katowicach i co z tego może wynikać;
      • ¢ trapiści zamordowani przed kilkunastu laty w pustynnej pustelni w Algierii będą już beatyfikowani;
      • ¢ Msza święta - nasz Chrystusowy skarb, który może przywrócić Europę Bogu;
      • ¢ czekanie na wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją przepisów dopuszczających zabijanie chorych i niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci;
      • ¢ jeszcze na 100-lecie niepodległości: wolna Polska od razu przyznaje kobietom prawa wyborcze stając się europejską czołówką;
      • ¢ Elżbietański Dom Pokoju dla sierot w Betlejem - tu dzieci rodzą się na nowo;
      • ¢ wystawa obrazów El Greca w Siedlcach;
      • ¢ a wśród felietonów Wencel krytycznie o publicznej telewizji. ¢

**************************************
Cały czas Adwentu
niech będzie dla nas czasem świętego oczekiwania:
przez nasze codzienne Roraty (wieczorne, łatwiejsze i poranne, trudniejsze),
ale nade wszystko
przez otwarcie jeszcze raz drzwi naszych serc
dla Chrystusa, dla Jego najświętszej prawdy  i miłości.
Niech nas wspomaga także Maryja Niepokalana,
której cześć będziemy oddawali w liturgii sobotniej.
**************************************