1. W dzisiejszą niedzielę gdy przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,WNIEBOWSTĄPIENIE
      • g. 11.oo - suma dziękczynna w 25 roczn święceń kapłańskich naszego rodaka, ks. Sławomira Soczyńskiego SDS (salwatorianina) - odprawi ks. Jubilat.
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego,
    • Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiary na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne.
    • Po Mszach św można dzisiaj złożyć ofiarę na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. Dzieci szkolne zapraszamy w środę na g. 17.oo na ich Mszę św śródtygodniową,
    • a młodzież na młodzieżową miesięczną Mszę św w piątek na g. 20.oo.
      • Bardzo prosimy Rodziców, aby troszczyli się, aby dzieci i młodzież w tych spotkaniach brali udział, aby wchodzili w życie w bliskości z Chrystusem i Jego Najświętszą Matką - aby dobrze poruszali się po drogach swojego życia.
    • Środową Mszę św dziecięcą ofiarujemy w int wszystkich dzieci z okazji minionego Dnia Dziecka.
  3. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Sobota miesiąca czerwca.
  4. Zapraszamy więc do miesięcznej spowiedzi i Komunii świętej. To piękna i mądra praktyka religijna i nasze chrześcijańskie świadectwo wobec naszych Braci, którzy może zagubili się w życiu i oddalili się od Chrystusa.
    • Dzieci zapraszamy w tym tygodniu do spowiedzi św w następujące dni:
      • klasy 3 i 4 - we wtorek, od 17.oo do 18.oo,
      • klasy 5, 6 i 7 - w czwartek, od 17.oo do 18.oo,
      • klasy starsze i młodzież - w piątek, od 17.oo do 18.oo.
  5. W najbliższą sobotę od 7.3o do 9.3o odwiedzimy z sakramentami św naszych Chorych.
    • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę w Kościele Powszechnym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki.
    • W naszym kościele w tym uroczystym dniu: Duch św.
      • Msze święte w zwyczajnym porządku niedzielnym,
        • g. 11.oo - suma za Parafian ale szczególnie w int naszej parafialnej grupy Odnowy w Duchu Świętym - także w int naszych Rolników - bo przecież Zielone Świątki to także ich święto.
        • g. 18.oo - nieszpory ku czci Ducha Świętego ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Tacę w Zielone Świątki przeznaczymy na nasze parafialne potrzeby remontowe.
  7. Już natomiast w sobotę, w Wigilię (czyli w przeddzień) ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, Grupa katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich do naszego kościoła na godzinę 19.3o, na czuwanie modlitewnePlan czuwania wg. plakatu umieszczonego w przedsionku kościoła .
  8. Z naszych ogłoszeń innychafisz Perła
    • w poniedziałek nasz ROLNICZAK zaprasza nas do sali pod Aniołem w naszym Ratuszu, na g. 17.oo, na występ zespołu młodzieżowego Perła z miejscowości Dolina na Ukrainie.
    • we wtorek, na g. 19.15, zapraszamy do naszej Biblioteki na małe spotkanie osoby prowadzące nasze parafialne grupy modlitewne - to przed bliskim już Bożym Ciałem.
    • kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VI zapraszamy na spotkanie we wtorek i piątek o godz. 16.30 w naszych salkach.
    • Nadal chłopców chętnych do podjęcia pięknej służby ministranckiej w naszym kościele zapraszamy do zapisania się - w środę, po dziecięcej Mszy św, w zakrystii.
  9. Zapraszamy oczywiście do naszych czasopism. Nie chcemy ich pomijać w naszym patrzeniu na świat i podejmowaniu każdego kolejnego dnia.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Wniebowstąpienie - refleksje i rozważania na dzisiejsza uroczystość;
      • ¢ cud się wydarzył - to na rocznicę pierwszej pielgrzymki św Jana Pawła II do Ojczyzny;
      • ¢ kościół męskim okiem  - po pielgrzymce mężczyzn do Piekar Śląskich;
      • ¢ kościół w Rumunii - to tam pielgrzymuje Ojciec Święty;
      • ¢ krzyk serca - rozmowa z młodym jezuitą, duszpasterzem młodych;
      • ¢ Bóg traktuje poważnie dzieci - artykuł na Dzień Dziecka i nie tylko;
      • ¢ jak żyje Kościół w Norwegii;
      • ¢ wspomnienie naszego ks. bpa Jana Bagińskiego, który odszedł od nas przed tygodniem;
      • ¢ trafiliśmy szóstkę - o krakowskich sześcioraczkach;
      • ¢ przegranie okazji byłoby klęską - wokół rocznicy 4-go czerwca;
      • ¢ Ameryka zdaje się powstawać z nieszczęścia i zbrodni aborcji;
      • ¢ Chopin inspiracją  dla współczesnych twórców”;
      • ¢ w reportażu odwiedziny w kwitnącej Bułgarii;
      • ¢ a w felietonach Kowalczyk o narzekaniu na Kościół i ks Szymik zachęcający do czytania nauczania Benedykta XVI. ¢

*************************
Chrystus czeka na nas w niebie.
Abyśmy całe nasze życie
- wśród Jego błogosławieństwa -
podejmowali w świętości, zawsze zasłuchani w Jego święte słowa,
podejmując we wspólnocie Świętego Kościoła
drogi wiary i zbawienia,
aby przez naszą postawę nasza codzienność
stawała się przedsionkiem nieba.
*************************