Chrystus Pan martwychwstał!

Prawdziwie powstał!

W nasze dzisiejsze wielkanocne święto,Chrystus Zmartwychwstały

gdy zmartwychwstał Chrystus, Syn Boży,

nasz Zbawiciel i Nauczyciel,

składamy najlepsze życzenia

wszystkim naszym Parafianom

- także wszystkim naszym Gościom:

Niech nas przepełnia dzisiaj i każdego dnia

błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niech Zmartwychwstały Chrystus

będzie źródłem pokoju, nadziei i radości

dla naszych rodzin,

Niech będzie drogowskazem

dla naszej młodzieży,

która poszukuje najlepszego kierunku

dla swojego życia,

Niech umacnia także naszych Starszych i Chorych,

aby w Jego miłości odnajdywali źródło

pokoju i godności,

cierpliwości i nadziei.

1. W dzisiejszą Uroczystość Wielkanocną, Zmartwychwstanie Pańskie, w naszym kościele - po uroczystej Rezurekcji, którą przeżywaliśmy o g. 5.3o - jeszcze:
    • dalsze Msze święte w porządku uroczystym - a więc o g. 8.3o, 10.oo, 11.3o (uroczysta suma),
      • a potem g. 15.oo i 18.45.
    • uroczyste nieszpory wielkanocne o g. 18.oo.,
    • Dzisiejsza taca wielkanocna - za którą składamy serdeczne Bóg zapłać - jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych.
    • Porządek Mszy św w naszym kościele także uroczysty,
      • a więc Msze św o g. 6.3o, 8.3o, 10.oo, 11.3o (uroczysta suma Drugiego Święta), 15.oo i 18.45.
      • Tak jak dzisiaj zapraszamy także jutro na g. 18.oo na nieszpory wielkanocne.
    • Tradycyjnie już w Drugie Święto  modlimy się i składamy ofiary na tacę na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
    • Także jutro, w Drugie Święto, weźmiemy udział we Mszy świętej, przyjmiemy Chrystusa w Komunii Świętej do naszych serc, tak też będziemy zachęcać naszych bliskich.
  3. Ze względu na przeżycia świąteczne w środę najbliższą nie będzie jeszcze Mszy św dziecięcej o g. 17.oo i w piątek wieczorem modlitwy młodzieżowej.
  4. Piątek najbliższy to Pierwszy Piątek miesiąca kwietnia.
    • Zachęcamy w tym dniu do liczniejszego udziału w Mszach świętych.
    • Nie będzie jednak w tym tygodniu spowiedzi św o dodatkowych godzinach a jedynie podczas Mszy świętych, ponieważ zapewne spowiadaliśmy się wszyscy przed świętami.
  5. Mszę św wieczorną w ten piątek rozpoczniemy o g. 18.oo, ponieważ
    • o g. 19.oo odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach festiwalu Silesia Cantat.
      • Będzie to Koncert Chórów z Głubczyc, Głuchołaz, Vrbna (Czechy) i Holzminden (Niemcy).
      • Nasze Chóry głubczyckie uświetnią już swoim śpiewem sumę w jutrzejszy Poniedziałek Wielkanocny, o g. 11.3o.
  6. W przyszłą niedzielę - będzie to tzw tradycyjna Niedziela Biała, kończąca Oktawę Wielkanocy, gdy przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 16.oo - wystawienie Najśw Sakramentu i tzw Godzina Miłosierdzia (adoracja prowadzona przez naszych Czcicieli Miłosierdzia Bożego) - z okazji Święta Bożego Miłosierdzia.
    • Dlatego w przyszłą niedzielę nie będzie nabożeństwa wieczornego o 18.oo a jedynie Msza św wieczorna o g. 18.45.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby CARITAS w naszej Diecezji.
  7. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • nasi maturzyści wyjeżdżają w najbliższą środę, 4 kwietnia, na swoją pielgrzymkę na Jasną Górę.
      • Niech Maryja Częstochowska wyprasza im potrzebne łaski i wskazuje święte drogi w całym ich życiu.
    • pamiętamy także o zaproszeniu:na doroczny Marsz Pamięci ku czci św Jana Pawła II - we wtorek, 3 kwietnia. Szczegóły Marszu na afiszach w przedsionku kościoła.
  8. Zachęcamy oczywiście także dzisiaj do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism w ich świątecznych wydaniach. Wiemy, że zawsze numery świąteczne czasopism są jeszcze bogatsze i chętnie przez nas czytane. Zapraszamy i zachęcamy.

****************************
Radosne
Alleluja
niech rozbrzmiewa dzisiaj w naszych sercach i sumieniach
- zmartwychwstałych spowiedzią świętą i świąteczną Komunią świętą.

Chrystus Zmartwychwstały
niech nam zawsze będzie pokojem i nadzieją
a całe
Święta Wielkanocne
niech nam będą czasem miłości,
życzliwości i żywej wiary
- którą chcemy podejmować także
przez całe nasze dalsze życie.
****************************