1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w niedzielnym porządku wakacyjnym, a więc bez Mszy św o g. 15.oo;
      • suma o g. 11.oo za całą naszą Parafię, ale także:
        • w int naszych Rolników, o błog Boże w bliskich już pracach żniwnych; krajobraz żniwny
    • g. 18.oo - dzisiaj nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • za ofiary na tacę, przeznaczone dzisiaj na potrzeby remontowe w naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
    • Przy okazji intencji przedżniwnej  na dzisiejszej sumie informujemy, że w tym roku koronę żniwną na nasze parafialne dożynki które - daj Boże - będziemy mogli przeżywać we wrześniu - przygotują - w kolejności - nasi Rolnicy z naszych Lwowian.
  2. W środę, podczas wieczornej Mszy św w rocznicę zbrodni na Wołyniu w 1943 roku - obok intencji przyjętej - będziemy się modlić za naszych współbraci na Kresach II Rzeczypospolitej, których w tym czasie tam zamordowano (w tym około 100 księży), bo byli Polakami i katolikami. Zachęcamy do tej modlitwy i pamięci.
  3. W przyszłą niedzielę - będzie to 15 niedziela ZWYKŁA - w naszym kościele:
    • Msze św w porządku wakacyjnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  4. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • zapraszamy dzisiaj do wakacyjnego pielgrzymowania:afisz wakacyjny
      • na nasze dwie wakacyjne parafialne pielgrzymki autobusowe - wg plakatów umieszczonych w przedsionku naszego kościoła:
      • do Częstochowy na Jasną Górę, dnia 17 lipca (jest to wtorek), koszt 3o zł.
      • do Centrum św jana Pawła II w Krakowie i na Spływ Dunajca - w dniach 6-7 sierpnia (2 dni), tu koszt 2oo złotych - przy zapisie potrzebny nr PESEL.
      • W przedsionku kościoła umieściliśmy już także afisze naszej tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
      • Zapraszamy do zapoznawania się i do podejmowania pięknych pielgrzymkowych decyzji.
    • jak co roku sakramentalnych jubilatów małżeńskich z roku 2018 (25 i 50 lat od ślubu), którzy chcieliby wziąć udział w specjalnej Mszy św dla jubilatów małżeńskich odprawianej przez Księdza Biskupa w Opolu we wrześniu tego roku, prosimy o zgłaszanie się do w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do 22 lipca, aby mogli otrzymać od Księdza Biskupa imienne zaproszenie na tę uroczystość.
    • czas wakacyjny to także czas pomaturalny, gdy tegoroczni maturzyści będą rozstrzygać o dalszej drodze swojego życia. Być może niektórzy z nich zastanawiają się nad perspektywą wstąpienia na drogę życia kapłańskiego (w kapłaństwie diecezjalnym lub zakonnym) lub zakonnego. Modlimy się w int naszych chłopców i dziewcząt, aby przed Bogiem rozmyślali o swojej przyszłości.
  5. Zapraszamy oczywiście także do naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ wezwanie do modlitwy za Chrześcijan na Bliskim Wschodzie;
      • ¢ rozmowa z min. Edukacji Narodowej;
      • ¢ kolejne wyznanie: jak wróciłem do Boga z niebywałych bezdroży;
      • ¢ ks. Stanisław Orzechowski z Wrocławia - żywa legenda pracy z wrocławskimi studentami;
      • ¢ żołnierz, weteran misji w Afganistanie, dzisiaj głosi Chrystusa gdzie tylko może;
      • ¢ co się dzieje w Brukseli wobec Polski - chyba otwarta ścieżka wojenna - tu także rozmowa z ministrem Szymańskim;
      • ¢ Wołyńska rana - to przed rocznicą wołyńskiego ludobójstwa;
      • ¢ jak polscy dyplomaci produkowali fałszywe paszporty dla Żydów w czasie II Wojny Światowej;
      • ¢ jak wychowywać młodych do życia w trzeźwości;
      • ¢ dziedzictwo matki Angeliki - o największej telewizji katolickiej na świecie;
      • ¢ w reportażu polski i czeski Cieszyn;
      • ¢ a w felietonach dzisiaj prof. Andrzej Nowak z Krakowa stawia pytania o niepodległość a Kowalczyk widzi w dzisiejszej Francji umiłowaną córę Islamu. ¢

***********
To Chrystus przynosi nam Dobrą Nowinę, Ewangelię.
My chcemy ją zanosić do naszych Sióstr i Braci,
napotkanych na wszelkich wakacyjnych drogach.
Niech nam na to święte dzieło
także w nadchodzącym tygodniu
Chrystus błogosławi