1. W niedzielę dzisiejszą, gdy obchodzimy .uroczystość Świętej Rodziny.., w naszym kościele:
    • Msze święte odprawiamy już w zwyczajnym porządku niedzielnym,
      • sumę o g. 11.oo - ofiarujemy za Parafian ale szczególnie - przez wstaw św Rodziny betlejemskiej i nazaretańskiej o błog Boże w naszych rodzinach oraz w int tegorocznych złotych i srebrnych sakramentalnych Jubilatów małżeńskich z naszej Parafii - ze specjalnym błogosławieństwem dla Jubilatów;
      • g. 18.oo - nieszpory kolędowe.
    • Za ofiary na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 31 grudnia, ZAKOŃCZENIE ROKU 2o18.
    • Zapraszamy w tym dniu do kościoła na g. 16.oo na uroczystą Mszę św dziękczynną za cały mijający rok. Nie chcemy tej modlitwy dziękczynnej opuszczać, bo to przecież wśród Bożej łaskawości mogliśmy mijający rok przeżywać.
    • W noc sylwestrową nasz kościół będzie otwarty od g. 23.4o do kwadrans po północy.
    • Zachęcamy wtedy do wstępowania do kościoła na chwile cichej modlitwy.
    • Oczywiście będziemy także na wszelkich sylwestrowych spotkaniach pamiętać o naszej godności Dzieci Bożych.
  3. Najbliższy wtorek to nasza .uroczystość Noworoczna., w Kościele Powszechnym czcimy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję i przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
    • W naszym kościele w Nowy rok  we wtorek:
      • Msze św w zwyczajnym porządku niedzielnym, a więc Msze św o g. 6.3o, 8.3o, 9.45, 11.oo i po południu o 15.oo i 18.45.
      • g. 18.oo - nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój.
    • Taca w Nowy Rok będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  4. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, nasza piękna Uroczystość Objawienia pańskiego, śś Trzech Króli.
    • W naszym kościele w śś Trzech Króli:
    • Msze św w zwyczajnym porządku niedzielnym,
      • nieszpory kolędowe o g. 18.oo.
    • po sumie w Świętych Trzech Króli poświęcimy tradycyjnie wodę, kredę a także złoto, kadzidło i mirrę.
    • także po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • taca w Świętych Trzech Króli będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
  5. Ze względu na Nowy Rok a także na czas kolędowy nie będzie w tym tygodniu środowej Mszy św dla dzieci i piątkowej dla młodzieży.
  6. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca stycznia.
    • Zachęcamy w te dni do liczniejszego udziału we Mszach świętych.
    • Nie będzie w tym tygodniu dodatkowej okazji do spowiedzi święte - bo dopiero co byliśmy u spowiedzi św przedświątecznej - a także ze względu na kolędowanie.
    • Także Chorych odwiedzimy z sakramentami świętymi dopiero w sobotę, 2 lutego.
  7. W ramach odwiedzin kolędowych odwiedzimy w tym tygodniu rodziny przy następujących ulicach: (wg planu).
    • Dziękujemy także za kilka ofiar kolędowych już złożonych na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
  8. Z naszych ogłoszeń innych:
    • środowisko naszego Domu Kultury zaprasza w sobotę, 5 stycznia, na g. 18.oo, do Auli naszego Liceum, na operę Betlejem Polskie wg tekstów Lucjana Rydla z muzyką i reżyserią Józefa Kaniowskiego. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
  9. Nie mamy dzisiaj nowych czasopism, bo w ubiegłą niedzielę były numery świąteczne. Będą dopiero w przyszłą niedzielę. Przepraszamy.

************************
Święta Rodzina z Betlejem i Nazaretu
niech będzie wzorem i natchnieniem
dla budowania naszych rodzin i wszelkich innych wspólnot,
abyśmy w całej naszej codzienności
kierowali się tylko chrystusową miłością
ufając, że dom tak zbudowany
będzie domem zbudowanym na skale.

************************