1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku wielkopostnym,
      • g. 18.oo - Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę - na bieżące potrzeby naszej Parafii - składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  2. Nasze dzieci zapraszamy jak zwykle w środę na g. 17.oo na ich śródtygodniową Mszę św.
    • To Chrystus chce prowadzić nasze dzieci drogą pokoju i ostatecznego zbawienia.
  3. W tym tygodniu przypadają Pierwsze Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca kwietnia.
    • Ponieważ dopiero co po rekolekcjach a już blisko Święta, dlatego nie będzie tym razem w te dni dodatkowej okazji do spowiedzi św a naszych Chorych odwiedzimy z sakramentami świętymi dopiero przed Niedzielę Palmową, a więc w sobotę, 13 kwietnia - co przypomnimy w niedzielę poprzedzającą.Droga Krzyżowa na ulicach - plakat.
  4. W piątek jak zwykle wielkopostna  Droga Krzyżowa, ale cały wieczór piątkowy tym razem w nieco zmienionym porządku:
    • g. 17.oo - Droga Krzyżowa naszych dzieci,
    • już o g. 18.oo (będziemy o tym pamiętali) - Msza św wieczorna w int zbiorowej,
    • g. 18.45 - Droga Krzyżowa dla wszystkich na ulicach naszego miasta.
      • Zapraszamy na tę Drogę Krzyżową wszystkich - także młodych - którym takie przeżycie rozważań Męki Pańskiej jest bardziej pomocne dla ducha.
  5. W najbliższą niedzielę - będzie to już 5 niedziela Wielkiego Postu - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 18.oo - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne,
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
  6. Z naszych ogłoszeń innych:
    • W najbliższy wtorek, 2 kwietnia, mamy zaproszenie na kolejny Marsz Pamięci - ku czci św Jana Pawła II - który wyruszy o g. 8.5o od naszego pomnika św Jana Pawła II tradycyjną trasą do Pietrowic Głubczyckich. Szczegóły Marszu na plakatach w przedsionku naszego kościoła.
    • Grupa Modlitewna Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Wieczernik zaprasza wszystkich na Mszę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek, 4 kwietnia, na godz 18.45
    • już blisko Niedziela Palmowa, dlatego zapowiadamy naszym dzieciom na tę niedzielę konkurs na najwyższą palmę. Zachęcamy dzieci i rodziców do podjęcia przygotowań, konstruowania i udziału - na sumie w Niedzielę Palmową.
  7. Zachęcamy także do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • W Gościu Niedzielnym dzisiaj:
      • ¢ Narodowy Marsz Życia w Warszawie;
      • ¢ do czego prowadzą standardy Międzynarodowej Organizacji Zdrowia;
      • ¢  zerwij z grzechem nie z Kościołem - kolejne rozważanie na trasie Drogi Krzyżowej;
      • ¢ przed wyprawą Ojca Świętego do Maroka;
      • ¢ czy katecheci powinni przyłączyć się do strajku nauczycieli;
      • ¢  o jaką radość idzie w dzisiejszą wielkopostną niedzielę;
      • ¢  żołnierz, grzesznik, święty - to o św Ignacym Loyoli, o którym film za tydzień z Gościem Niedzielnym;
      • ¢ wychowanek ks. Karola Wojtyły wspomina swojego świętego Nauczyciela;
      • ¢ Roztrzaskane lustro - upadek cywilizacji zachodniej - najnowsza książka prof. Wojciecha Roszkowskiego;
      • ¢ wybaczyć zdradę - to wokół zdarzających się  dramatów małżeńskich;
      • ¢ Ziemia męczenników - jeszcze jedno spojrzenie na dramat wojny w Syrii;
      • ¢ Miłość i miłosierdzie - najnowszy film o s. Faustynie;
      • ¢ przejmujące odwiedziny w miejscu męczeństwa Huty Pieniackiej na dawnych polskich Kresach;
      • ¢ a wśród felietonów Wencel przedstawia nam Lament nad gniazdem bocianim. ¢
    • Tak bardzo trzeba nam czytać nasze katolickie czasopisma, aby wśród chaosu tego świata nie zatracić Chrystusowej wrażliwości w patrzeniu na świat i człowieka.

+++++++++++++++++++++++

Widok syna marnotrawnego

- powracającego do Ojca po rozrzutnej i grzesznej tułaczce -

niech poruszy nasze serca,

abyśmy także w tym Wielkim Poście

mogli radosnym sercem wyśpiewać Bogu

nasze nawrócenie:

Wstanę i pójdę do mojego Ojca

- wszak wiemy,

że to Bóg jest naszym najlepszym Ojcem:

miłującym i pełnym zbawienia.

+++++++++++++++++++++++