1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.Maryja Różańcowa
  2. W tym tygodniu już we wtorek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik.
    • Codziennie więc od wtorku zapraszamy na g. 18.oo na październikowe nabożeństwa różańcowe.
    • Niech nasz kościół rozbrzmiewa rozważaniem z Maryją różańcowych tajemnic naszego zbawienia, niech rozlega się modlitwa całej naszej Parafii: dorosłych, młodzieży i dzieci.
  3. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca października.
    • Zapraszamy więc do miesięcznej spowiedzi i Komunii świętej.
    • Dzieci zapraszamy do spowiedzi świętej w następujące dni - zawsze od 16.oo do 17.oo:
      • klasy 4 - we wtorek,
      • klasy 5 i 6 - w środę (wtedy spowiedź św do 16.3o),
      • klasy 7, 8 i młodzież - w czwartek i piątek.
        • W czwartek i piątek ta dodatkowa spowiedź św będzie do g. 17.3o.
        • Dzieci klas podstawowych otrzymują od księdza potwierdzenie spowiedzi św, aby Rodzice - a także katecheci - mogli wspierać młodych do podejmowania właściwego życia religijnego.
    • Naszych Chorych odwiedzimy z Sakramentami św w sobotę, od g. 7.3o.
      • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  4. Dzieci zapraszamy jak zwykle w środę na g. 17.oo na ich regularną śródtygodniową Mszę świętą.
    • Dzieci otrzymują na tych Mszach świętych obrazki, które powinny wkleić do zeszytu z religii, aby Siostra i Panie Katechetki mogły odnieść się także do praktyk religijnych dziecka.
    • Także młodzież zapraszamy w piątek na g. 20.oo - tym razem na młodzieżową miesięczną Mszę św.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to 27 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie w int naszych Róż Różańcowych - z racji rozpoczynającego się miesiąca różańcowego,
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe.
    • Taca będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duch.
  6. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • za ofiarę wspólnotową na potrzeby parafialne dziękujemy dzisiaj 20-tej Róży Matek. Bóg zapłać.
    • Ojcowie Franciszkanie zapraszają do swojego kościółka w piątek na g. 10.3o na odpust ku czci św Franciszka. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
    • w jutrzejszy poniedziałek po Mszy św wieczornej - czyli o g. 19.oo - będzie w naszym kościele wyświetlony film Afisz o Wyszyńskimo Prymasie Tysiąclecia, kardynale Stefanie Wyszyńskim - w ramach obchodu 65-tej rocznicy przewiezienia Prymasa na uwięzienie do Prudnika-Lasu. Tytuł filmu: Czas to miłość.
      • w tej samej tematyce mamy zaproszenie do Prudnika, na wtorek, 1 października, do tamtejszego kina DIANA na sesję poświęconą pamięci kard Wyszyńskiego - wg informacji na afiszach w przedsionku naszego kościoła. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
    •  ponieważ już wkrótce rozpoczniemy w naszych salkach  tegoroczne przygotowanie najbliższe kandydatów do  sakramentu Bierzmowania, dlatego już w tym tygodniu zapraszamy Rodziców kandydatów z klas 8-mych podstawowych oraz szkół średnich, którzy pragną przystąpić do Bierzmowania w tym Roku Szkolnym, na spotkanie formacyjno-informacyjne. Mogą Rodzice w tym spotkaniu wziąć udział w tym tygodniu w następujących terminach (do wyboru):
      • środa - g. 19.oo - w kościele,
      • czwartek - g. 8.3o i 19.oo - w salce,
      • sobota - g. 19.15 - w salce.
        • Niech będzie na spotkaniu przynajmniej jedno z Rodziców kandydata, bo tylko dzieci Rodziców obecnych na spotkaniu będą przyjęte do przygotowania.
        • Niech Rodzice dają świadectwo, że ich dziecko nie wzrasta na religijnej i duchowej pustyni ale wśród żywej postawy chrześcijańskiej.
    • w najbliższą sobotę kolejny męski różaniec w Opolu. Zachęcamy do udziału. Chętni wyruszają do Opola samodzielnie od naszego kościoła w sobotę o g. 6.45, w Opolu w katedrze Msza św o g. 8.oo a potem męski różaniec na opolskich ulicach.
  7. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym ?
      • ¢ otaczamy księży modlitwą - bo są nam potrzebni - apel tytułowy dzisiejszego Gościa;
      • ¢ wystąpić w dobrych zawodach - to na dzisiejszą Liturgię Słowa;
      • ¢ misjonarze z Afryki przybywają aby nawracać Europę;
      • ¢ Plan dla Polski i Śląska - wywiad z premierem Morawieckim;
      • ¢ Z Maryją nie zginiesz - o Matce Bożej Pompejańskiej spod stóp Wezuwiusza;
      • ¢ jak pomóc księdzu - odpowiedź oczywista: modlitwa;
      • ¢ jak to jest naprawdę z Kościołem w Australii;
      • ¢ szkoła Sióstr Nazaretanek w Warszawie ciągle z wielkim wzięciem;
      • ¢ katolicki ośrodek adopcyjny w Warszawie;
      • ¢ Pilecki - czyli żywa polska historia - w Berlinie;
      • ¢ 500 lat od wyprawy Magellana dookoła świata;
      • ¢ jak bezpiecznie kupować w internecie;
      • ¢ w reportażu: ślady chrześcijaństwa w Jordanii;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj Marek Jurek o nienawiści ciągle nie potępionej. ¢

***********************
Bogacz i Łazarz
  przed Bogiem
w dzisiejszej ewangelijnej przypowieści
niech nam uzmysławiają każdego dnia,
że nade wszystko
trzeba nam być bogatymi przed Bogiem,
aby tak nie zatracić siebie na wieczność.

***********************