1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • porządek Mszy św zwyczajny,afisz Równica
      • taca będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • Nie będzie dzisiaj o g. 18.oo nabożeństwa a jedynie Msza św wieczorna o g. 18.45, ponieważ:
      • na g. 17.oo zapraszamy dzisiaj na KONCERT KOLĘD, w wykonaniu znanego nam już zespołu RÓWNICA  z Ustronia na Ziemi Cieszyńskiej.
      • Podejmiemy naszych Gości pięknym uczestnictwem w Koncercie.
  2. Ze względu na ferie szkolne nie będzie w tym tygodniu Mszy św środowej dla dzieci i piątkowej modlitwy dla młodzieży.
  3. Najbliższa sobota, 2 lutego, to we wspólnocie Kościoła Chrystusowego święto: OfiarowaniE Pańskie, Matki Boskiej Gromnicznej, także dzień modlitw w int życia konsekrowanego - czyli w int zakonów męskich i żeńskich.
    • W dniu tym śpiewamy po raz ostatni nasze piękne Maryja Gromnicznakolędy, święcimy także świece gromniczne, ku czci Chrystusa, Światłości dla Narodów, a także ku uczczeniu Najświętszej Panny, aby była nam obroną przed nieszczęściami i klęskami.
    • Wiemy, że świecę gromniczną palimy także przy naszych umierających, aby Chrystus był im Światłem na przejście do wieczności i na całą wieczność.
    • Msze św w Ofiarowanie Pana Jezusa - w Matkę Boską Gromniczną, w sobotę w naszym kościele w porządku codziennym, a więc:
    • g. 6.15, 8.oo i 18.oo.
    • Mszę św o g. 18.oo rozpoczniemy uroczystym poświęceniem świec gromnicznych i procesją ze świecami - choć świece gromniczne będziemy święcić także na innych Mszach świętych.
    • Niech będzie świeca gromniczna w każdym katolickim domu.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to już  czwarta Niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy św zwyczajny;
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu z udzielaniem błogosławieństwa św Błażeja.
    • Tacę przeznaczymy na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Semin Duchowne.
  5. Jeszcze dzisiaj ostatnia w tym roku kolęda - przy ulicy Krakowskiej, w numerach nieparzystych.
  6. Już dzisiaj więc dziękujemy Bogu za święty czas odwiedzin kolędowych ale także:
    • wszystkim, którzy otwierali przed księdzem i ministrantami drzwi swoich mieszkań,
      • którzy podejmowali wspólną modlitwę i wspólną kolędową rozmowę, naszym Księżom i Ojcom Franciszkanom za kolędowanie,
      • naszym ministrantom z Parafii i z kościoła klasztornego za pomoc w kolędowaniu.
    • Dziękujemy także
      • za wszelkie dobre słowo i za wszelką piękną postawę i świadectwo wielu spośród nas - co jest na pewno owocem naszej głębokiej przyjaźni z Bogiem.
      • za wszelkie ofiary złożone w kościele z okazji kolędy na potrzeby kościoła parafialnego lub franciszkańskiego (w naszym dużym kościele złożono dotąd około 180 ofiar kolędowych - na około 15oo rodzin odwiedzonych przez Księży z naszego dużego kościoła) a także za ofiarki składane ministrantom na znak wdzięczności za ich całoroczną służbę przy kościele.
    • Niech nas wszystkich prowadzi Chrystus, niech rozwija się w nas duch modlitwy, życie sakramentalne,
      • niech nasi Bracia i Siostry, którzy oddalili się od Chrystusa i swoje życie podejmują poza Jego najświętszym porządkiem - przez nasze świadectwo - odnajdują na nowo godność Dzieci Bożych, wspólnotę Chrystusowego Świętego Kościoła i Chrystusowe zbawienie.
  7. Z naszych ogłoszeń innych:
    • w czwartek, o g. 18.15, odprawimy Mszę św kolędową w Nowym Rożnowie. Zapraszamy do uczestnictwa.
    • Tydzień najbliższy to tydzień pierwszopiątkowy i nasza miesięczna spowiedź św.
      • Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi św w następującym porządku:
        • klasy 4, 5 i 6 - w środę od 16.oo do 17.oo,
        • klasy 7-me, gimnazjalne i młodzież - w czwartek i piątek - od 16.oo do 17.3o.
    • ze względu na feryjne wyjazdy Księży i na święto Matki Boskiej Gromnicznej naszych   Chorych odwiedzimy z Sakramentami Świętymi dopiero na początku marca.kalendarz 2019
    • na balaskach przy zakrystii i przy wejściu głównym do kościoła wyłożyliśmy jeszcze nasze parafialne kalendarze, które w naszych rodzinach przy okazji kolędy pozostawiali ministranci z naszego dużego kościoła. Zachęcamy do zabierania tych kalendarzy do swoich rodzin.
  8. Zapraszamy także do naszych katolickich czasopism - do Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Przewodnika Katolickiego.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Radość w Panu jest naszą ostoją - to wokół dzisiejszej Liturgii Słowa;
      • ¢ głęboki sens Światowych Dni Młodzieży: młodzi muszą zobaczyć modlących się rówieśników;
      • ¢ o wolnym dziennikarstwie - rozmowa z Krzysztofem Skowrońskim;
      • ¢ o ks. Stryczku, twórcy Szlachetnej paczki;
      • ¢ recepta na skuteczną modlitwę;
      • ¢ św Tomasz z Akwinu - co warto wiedzieć o tym świętym mędrcu;
      • ¢ istota człowieczeństwa - to o naszej godności wynikającej z Bożego rodowodu;
      • ¢ jeszcze jedno świadectwo o rodzinie wielopokoleniowej;
      • ¢ w reportażu spotkanie z polską misjonarką niosącą pomoc trędowatym w Indiach;
      • ¢ a wśród felietonów dzisiaj Kowalczyk i Andrzej Nowak o nienawiści, jej propagowaniu i zaradzaniu jej. ¢

*******************
Na cał