1. W dzisiejszą niedzielę, gdy w Kościele Maryja Jasnogórskaw Polsce obchodzimy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale także:
        • przez wstawiennictwo Matki Boskiej Częstochowskiej w intencji Ojczyzny oraz w int wszystkich Pielgrzymów i Czcicieli Jasnogórskiej Królowej Polski.
      • g. 18.oo - nieszpory maryjne,
      • g. 18.45 - Msza św wieczorna.
    • Za ofiary na tacę, przeznaczone na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Najbliższy tydzień to już ostatnie dni wakacyjne, dlatego w tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej, aby nowy Rok Szkolny mogły zacząć z oczyszczonym sercem, przyjmując Chrystusa do swojej duszy w Komunii świętej i tak otwierały się na Jego błogosławieństwo w całym Roku Szkolnym.
    • Specjalna okazja do spowiedzi św dla dzieci i młodzieży przed Rokiem Szkolnym w tym tygodniu w piątek i w sobotę, od g. 16.oo do 18.oo.
    • Niech Rodzice przypominają o tym swoim dzieciom - a może sami także do spowiedzi św a potem do Komunii św razem ze swoimi dziećmi przystąpią.
  3. W przyszłą niedzielę - będzie to 22 niedziela Zwykła - ale już wrześniowa i powakacyjna - w naszym kościele:
    • Msze św już w porządku powakacyjnym,
      • a więc będzie już Msza św o g. 15.oo,
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • taca będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
    • Po Mszach św w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  4. Z naszych ogłoszeń innych:
    • w niedzielę dzisiejszą decyzją Księdza Biskupa podejmuje kapłańską pracę duszpasterską w naszej Parafii nasz nowy Ksiądz Wikary, ks. Zygmunt Nagel, święcony w roku 2o1o, przez ostatnie 4 lata wikariusz w parafii Wniebowzięcia Najśw Maryi Panny w Raciborzu.
      • Witamy Księdza Zygmunta w naszej wspólnocie i życzymy najświętszej radości z kapłańskiego posługiwania - a na pewno otoczymy Jego pracę wśród nas naszą wdzięczną modlitwą.
    • w jutrzejszy poniedziałek, na g. 16.3o, zapraszamy do naszej BIBLIOTEKI naszą Siostrę i nasze Panie Katechetki na spotkanie przed nowym ROKIEM SZKOLNYM.
    • za ofiarę wspólnotową na odnowienie naszych ołtarzy dziękujemy dzisiaj 4-tej Róży Ojców. Bóg zapłać.
    • po zbiórce na wsparcie Radia Maryja i Telewizji Trwam w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Panny informujemy, że złożoną wtedy kwotę przekazaliśmy na konto Radia Maryja. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Światowe Spotkanie Rodzin - tym razem w Dublinie - inicjowane kiedyś przez św Jana Pawła II;
      • ¢ także w tym temacie: Rodzina według Papieża Franciszka;
      • ¢ piękne wywiady: z lekarzem-profesorem-okulistą (o pracy ale także o wierze i zakorzenieniu w pięknym dzieciństwie), z Ojcem Paulinem o sekretach Jasnej Góry, pobożności i o nawróceniach na Woodstocku;
      • ¢ jak pracuje misjonarz w peruwiańskich Andach;
      • ¢ jak rozpoznawać z Bogiem swoje powinności w pracy zawodowej;
      • ¢ projekt nowego Kodeksu Rodzinnego prowadzący wprost do osłabienia rodziny;
      • ¢ O co można modlić się na Pawiaku  - relacje z tej krainy męczeństwa i śmierci czasu niemieckiej okupacji w Polsce;
      • ¢ Płynie Polska - rejs Daru Młodzieży dookoła świata;
      • ¢ walka w obronie życia poczętych dzieci w Argentynie;
      • ¢ nostalgiczne wspomnienie o Mieczysławie Foggu;
      • ¢ w reportażu wizyta Görlitz/Zgorzelcu, gdzie Goethe spotkał Słowackiego a Wagner Chopina;
      • ¢ a w felietonach? Kowalczyk proponuje nakręcenie filmu Reżyserzy a Marek Jurek o zamku Merseburg, który zaczyna straszyć. ¢

*****************************
Na cały nadchodzący tydzień
niech nam i całej naszej Ojczyźnie wyprasza łaski
nasza Jasnogórska Pani, Częstochowska Królowa Polski.
Niech prowadzi także naszych młodych:
przez spowiedź św,
wśród dziękczynienia za mijające wakacje,
aby zawsze mieli w sobie radość
zakorzenioną i czerpiącą z Boga samego.
************************************