1. W dzisiejszą niedzielę, w .Uroczystość Chrystusa Króla. - w naszym kościele:CHRYSTUS kRÓL
    • Msze święte w zwyczajnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - uroczysta suma za Parafian, także: przez wstaw św Cecylii - w int naszych Organistów, naszych Chórów młodzieżowych i naszej Szkoły Muzycznej - na podziękowanie za wszelkie dzieła muzyczne dokonywane w naszej parafialnej i głubczyckiej społeczności, o dalsze błog Boże we wszelkich dobrych poczynaniach .
      • g. 18.oo - nieszpory o Chrystusie Królu z odnowieniem Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
    • Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • Bóg zapłać także wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej nocnej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie - którą zakończyliśmy dzisiaj wczesnym rankiem: za wszelką modlitwę, której także naszej parafialnej wspólnocie tak bardzo potrzeba, a także za świadectwo żywej i ofiarnej wiary.
  2. W dzisiejszą niedzielę gościmy i witamy w naszym kościele o. Urbana, który przy naszym klasztorze Ojców Franciszkanów prowadzi Franciszkański Ośrodek Pomocy dzieciom.
    • Ojciec Urban głosi nam kazania, a po Mszach św można złożyć ofiarę na wsparcie dziecięcego franciszkańskiego Ośrodka.
  3. Dzieci zapraszamy w środę najbliższą na g. 17.oo na ostatnią przed Adwentem Mszę świętą śródtygodniową .
    • młodzież w piątek na g. 19.3o na spotkanie modlitewne.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy w tym tygodniu do miesięcznej spowiedzi św - tym razem przedadwentowej i przedroratniej zawsze od 16.oo do 17.oo - w następującym porządku:
    • klasy 4 i 5 - we wtorek,
    • klasy 6 i 7 - w środę,
    • klasy 8-me, gimnazjum i młodzież - w czwartek i piątek.
      • W środę ta spowiedź św będzie tylko do 16.3o.
      • Niech nasi młodzi wejdą w piękny czas adwentowego i roratniego oczekiwania z oczyszczonym sercem.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to już Pierwsza Niedziela Adwentu, pełnego zadumy Oczekiwania na Przyjście Zbawiciela - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • Podejmiemy święty czas adwentowego Wyczekiwania od samego początku w głębokiej postawie świętej wiary.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie - jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca - przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
  6. Z naszych ogłoszeń innych:
    • W jutrzejszy poniedziałek naszą Siostrę i Panie Katechetki zapraszamy do naszej Biblioteki na g. 16.3o na spotkanie przedadwentowe.
    • W naszej zakrystii po Mszach świętych można już podejmować wigilijne opłatki. Proponujemy ofiarę na potrzeby parafialne za jedno opakowanie: 3 złote.
      • Wszystkim, którzy właśnie w naszym kościele podejmować będą opłatki dziękujemy za tę ofiarę na nasze parafialne potrzeby.
    • Panie chętne do wicia wieńca adwentowego zapraszamy do naszej Biblioteki w piątek na g. 8.3o.
    • W sobotę Wieczór Andrzejkowy.
      • Wierzymy, że wieczór ten nie naruszy naszego pełnego pokoju wejścia w święty czas Adwentu.
      • Niech nasi młodzi - a także starsi - także w andrzejkowy wieczór pamiętają o swojej godności Dzieci Bożych, aby swoją radość przeżywać zawsze w tym porządku sumienia, który proponuje nam Chrystus, nasz pierwszy Wzór i Nauczyciel
      • Na dzień Andrzejkowy - to najbliższy piątek, 3o listopada - Ksiądz Biskup udziela wszystkim andrzejkującym dyspensy od piątkowego postu.
    • Już dzisiaj także informujemy, że naszych Chorych odwiedzimy w grudniu z Sakramentami Świętymi bliżej świąt, w sobotę, 15 grudnia - o czym przypomnimy w niedzielę poprzedzającą.
  7. Zapraszamy także dzisiaj do naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ Król na kolanach - spojrzenie na Chrystusa, Króla Miłości;
      • ¢ o rosnącej dyskryminacji chrześcijan - rozmowa z prof Ryszardem Legutką;
      • ¢ Papież naszej niepodległości - piękne przypomnienie papieża Benedykta XV i jego umiłowania spraw polskich, gdy Polska odradzała się przed stu laty;
      • ¢ jeszcze raz próba prawdziwego spojrzenia na problem in vitro;
      • ¢ wśród legend Niepodległej dzisiaj Maria Skłodowska-Curie;
      • ¢ abyśmy przy zakupach preferowali liczbę 590 - bo to produkt polski;
      • ¢ o dylematach współczesnej ekologii;
      • ¢ polska ilustracja dla dzieci święci tryumfy na świecie;
      • ¢ adwentowe tradycje domowe - bo już za tydzień Adwent;
      • ¢ a wśród felietonistów dziś Kowalczyk mocno o załamaniu demograficznym w Europie (i w Polsce) a Marek Jurek o nadciągającym antyfaszyzmie; ¢ ¢ ¢ ¢.
    • Gość Niedzielny ma dzisiaj ze sobą ilustrowany kalendarz na przyszły rok.
    • Jest dzisiaj także nowy Mały Gość Niedzielny a także dziecięcy Promyk Jutrzenki.

************************

Chrystus niech nam będzie Królem na każdy dzień,

a Jego  Królowanie w naszych sercach

niech nam pomoże do jeszcze lepszego życia,

abyśmy przez naszą postawę

i Jego zmiłowanie

mogli wejść także

do Jego Królestwa wiecznego.
************************