1. W dzisiejszą 7-mą niedzielę Zwykłą - w naszym kościele:
    • porządek Mszy św zwyczajny,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne,
    • za ofiary na tacę - przeznaczone dzisiaj na bieżące potrzeby naszej Parafii - składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W środę oczywiście zapraszamy nasze dzieci na g. 17.oo na ich bieżącą Mszę św śródtygodniową.
    • Młodzież zapraszamy do kościoła w piątek, na g. 19.3o, na spotkanie modlitewne.
      • Przyjaźń z Chrystusem niech będzie największym bogactwem naszych młodych i źródłem prawdy na całe życie.
  3. Tydzień najbliższy to także tydzień Pierwszego Piątku miesiąca marca.
    • Zapraszamy więc do miesięcznej spowiedzi świętej - w czwartek i piątek od 16.3o do 17.45.
      • Dzieci i młodzież zaprosimy do spowiedzi św dopiero w tygodniu przed rekolekcjami - czyli po 1o marca.
  4. W sobotę w godzinach od 7.3o do 9.3o odwiedzimy z sakramentami św Chorych w Parafii.
    • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to już  ósma Niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy św zwyczajny;
    • taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
  6. Po sumie w przyszłą niedzielę rozpoczniemy naszą doroczną trzydniową adorację Najświętszego Sakramentu przed okresem Wielkiego Postu.Mostrancja z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM
    • W przyszłą niedzielę na modlitwę adoracyjną proponujemy następujący porządek:
      • g. 12.oo - 12.55 - prowadzi adorację Odnowa w Duchu Świętym,
      • g. 13.oo - 13.55 - prowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci,
      • g. 14.oo - 14.55 - prowadzą Czciciele Miłosierdzia Bożego,
        • od 15.oo do 16.oo - przerwa w adoracji ze względu na popołudniową Mszę św,
      • g. 16.oo - 16.55 - prowadzą Mali Rycerze i Rodzina Radia Maryja,
      • g. 17.oo - 17.55 - prowadzi Straż Honorowa Serca Pana Jezusa,
      • g. 18.oo - godzina adoracyjna dla wszystkich z błogosł sakramentalnym.
    • Już zachęcamy do takiego planowania przyszłoniedzielnego popołudnia, aby choćby w czasie popołudniowej przechadzki wstąpić do kościoła na chwilę modlitewnego spotkania z Chrystusem.
  7. Z naszych ogłoszeń innych:

• Ogłoszenie naszej Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym:
      • W czwartek zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem (od godz. 18.45 do godz. 20.15). Temat spotkania: Zaczerpnij z mocy Bożego Ducha.
    •  Spotkanie informacyjne przed pielgrzymką do Lwowa (1-4 maja 2019) oraz do Medjugorie i do sanktuariów na Bałkanach (8-18 lipiec 2019) odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 15.00 w domu katechetycznym. Na spotkaniu będzie pilot i dyrektor biura pielgrzymkowego. Na obie pielgrzymki są jeszcze wolne miejsca.
    • Na prośbę Społecznego Komitetu Wzniesienia pomnika św Jana Pawła II w naszym mieście informujemy, że całkowity koszt wykonania pomnika w pracowni Art-Mea prof. Czesława Dźwigaja w Krakowie wyniósł 104998,68 zł i kwota ta została uregulowana zgodnie z umową. Łączna suma wpłat na konto wzniesienia Pomnika wyniosła 106698,20 zł. Nadwyżkę w kwocie 1699,52 zł zgodnie z wcześniejszą deklaracją przekazano na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, powołanej przez Episkopat Polski na prośbę św Jana Pawła II. Pełny tekst sprawozdania i podziękowania Komitetu umieściliśmy w przedsionku naszego kościoła a także na naszej stronie internetowej.
    • Już dzisiaj także informujemy, że naszą Siostrę i Panie Katechetki zapraszamy do naszej Biblioteki na bieżące spotkanie w poniedziałek, 4 marca, na g. 16.3o.
  8. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ nadzwyczajni szafarze Komunii św w rzeczywistości Kościoła;
      • ¢ rozmowa z Siostrą zakonną, która pomaga kobietom w kryzysie;
      • ¢ Pierwszy z Dwunastu - pierwszeństwo Piotra i Jego następców w Kościele;
      • ¢ jak żyć w chorobie - onkologicznej - i wierzyć i pomagać;
      • ¢ savoir-vivre w Kościele - czyli co wolno a czego nie wolno robić w murach świątyni;
      • ¢ nowe czasy i nowe próby w drodze do Bierzmowania;
      • ¢ Polska-Stany Zjednoczone - przyjaźń z nieustannymi problemami;
      • ¢ wojenne sąsiedztwa - dramaty na wschodnim pograniczu Polski dzisiaj krwawiące niesprawiedliwą oceną;
      • ¢ A to Polska właśnie - o domach Kossaków, w których była sama Polska;
      • ¢ a wśród felietonów dzisiaj Kowalczyk o Antychryście a Andrzej Nowak o nieprzyjaźni wobec prawdy. ¢
    • Zachęcamy także do podejmowania innych tytułów naszych czasopism. Niech także na tej drodze buduje się nasze chrześcijańskie podejmowanie rzeczywistości.

Jest dzisiaj także nowy Promyk Jutrzenki  dla dzieci.

********************
Chrystus niech będzie nam jedynym Prorokiem,
aby trwały w nas zawsze te trzy:
wiara, nadzieja i miłość,
wśród których największa jest miłość.
Na cały nadchodzący tydzień
- na wszystkie nasze dobre dzieła -
niech nam sam Bóg błogosławi.
********************

sprawozdanie podziękowanie