1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie
        • w intencji naszych młodych rozpoczynających studia albo kolejny rok studiów, wyruszających z domu rodzinnego: o błog Boże, o umiejętność mądrego i świętego podejmowania młodości, aby umieli także w wieku dorosłym swoje zadania rodzinne i społeczne podejmować w sposób święty.
          • Także: W int Chóru naszego Liceum w 3o roczn pracy w naszej społeczności.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  2. Także w tym tygodniu zapraszamy:
    • - dzieci w środę na g. 17.oo na ich stałą śródtygodniową Mszę św;
    • - młodzież w piątek na g. 20.oo na młodzieżową modlitwę.
      • Zapraszamy i dzieci i młodzież, aby Chrystusa przyjmowali jako swojego Przewodnika na każdy dzień swojego życia - także kiedyś dorosłego.
  3. W przyszłą niedzielę - będzie to 26 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne,
    • tacę przeznaczymy na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • po Mszach św w przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  4. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • za na odnowienie ołtarzy w naszym kościele dziękujemy dzisiaj 2-giej Róży Matek. Bóg zapłać.Koronka
    • w najbliższy piątek, 28 września, o g. 15.oo, w ramach ogólnopolskiego dzieła Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast także u nas odmówimy tę piękną modlitwę przebłagalną przy naszej kolumnie Maryjnej przy Ratuszu.
      • Zapraszamy chętnych do tej modlitewnej wspólnoty.
      • Będziemy pamiętać: piątek, g. 15.oo, przy Maryi Niepokalanej przy naszym Ratuszu.
    • rodziców dzieci z klas 3-cich, które pragną przyjąć w tym Roku Szkolnym w maju Pierwszą Komunię świętą zapraszamy do naszego kościoła w najbliższy czwartek na g. 18.3o na Mszę św i potem na zebranie wprowadzające w to bliskie już przygotowanie naszych dzieci i naszych rodzin do tej świętej uroczystości.
    • w dalszym ciągu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zamawiać intencje mszalne na rok kalendarzowy 2o19.
      • Zachęcamy do podejmowania tej specjalnej troski przed Bogiem za Żyjących i za Zmarłych.
    • nadal chłopców, którzy chcieliby zapisać się do naszej wspólnoty ministrantów - po 2-giej klasie szkoły podstawowej - także z klas starszych - zapraszamy do salki na ministranckie zebranie w sobotę, 29 września, na g. 9.oo.
      • To także piękne świadectwo dla katolickich rodziców, gdy ich syn podejmuje służbę ministrancką przy Chrystusowym ołtarzu. To także piękny udział w życiu naszej parafialnej wspólnoty.
    • w najbliższy wtorek mamy zaproszenie do auli naszego Rolniczaka na g. 11.5o na wykład patriotyczny redaktora Kajetana Ratajczaka, oparty na losach bohaterów naszej niedawnej historii.
      • Zachęcamy do udziału w spotkaniu z człowiekiem wielkiej wiedzy oraz rozumienia i umiłowania naszych ojczystych dziejów.
    • Zakład fotograficzny z Kędzierzyna oferuje zainteresowanym fotografie naszego miasta i kościoła z lotu ptaka. Bliżej z ofertą można się zapoznać w naszej Bibliotece w salkach - wtorek i piątek, od 16.3o do 17.45.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ dlaczego trzeba się modlić za kapłanów - to rozważanie tytułowe dzisiejszego numeru;
      • ¢ Ojciec Święty nawiedza kraje bałtyckie, naszych bałtyckich sąsiadów;
      • ¢ wspomnienie stalinowskiego procesu biskupa Kaczmarka z Kielc;
      • ¢ o ciemnościach, które przeżywali ludzie święci;
      • ¢ kto nadaje się do kapłaństwa? - z dokumentów i wskazań Kościoła;
      • ¢ peregrynacja Małej Świętej Teresy z Lisieux w krajach Afryki;
      • ¢ o umiejętności wspólnego starzenia się - artykuł dla małżonków;
      • ¢ seriale historyczne - jednak wspomagają (a może ratują) nasze postrzeganie historii;
      • ¢ a w felietonach Kowalczyk sceptycznie o młodzieżowym języku w Kościele a Marek Jurek o nadziei, która rodzi się w Europie. ¢¢
    • Staramy się podejmować tę naszą pożyteczną i budującą nas lekturę.

***************************
Nasza Święta Wiara niech nas prowadzi
przez kolejny tydzień naszego życia.
Niech Chrystus będzie nam światłem i mądrością,
abyśmy tak dopełniali
naszej godności i powołania Dzieci Bożych,
którą mamy z Jego Krzyża i Jego Zmartwychwstania.
***************************