1. W dzisiejszą - czwartą już niedzielę Adwentu - w naszym kościele:
    • zwyczajny niedzielny porządek Mszy świętych,
    • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nasze potrzeby parafialne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W jutrzejszy poniedziałek już Wigilia Bożego Narodzenia.
    • Niech dzień wigilijny będzie w naszych domach już dniem wyciszenia, niech w naszych wspólnotach panuje pokój i zgoda, zachowamy także tradycyjnie post, powstrzymamy się nade wszystko od nieszczęścia napojów alkoholowych.
      • Na g. 16.oo w Wigilię zapraszamy do kościoła dzieci a także osoby starsze i słabsze na tradycyjną Pasterkę dla dzieci.
    • Wieczerzę wigilijną przeżywajmy w zgodzie i miłości, z odczytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu, z modlitwą, z dzieleniem się opłatkiem i ze śpiewem kolęd.
    • wigilijna Wieczerza niech będzie naszym pięknym przygotowaniem do uczestnictwa w naszej właściwej Pasterce w północ Bożego Narodzenia, gdy będziemy witać Boże Dzieciątko narodzone dla nas z Bożej Miłości i rozpoczniemy nasze święta Bożego Narodzenia.
    • Wierzymy, że wieczór wigilijny i noc Bożego Narodzenia będą czasem pokoju i pełnego zachwytu wyciszenia. Abyśmy - młodsi a może także starsi - nie podejmowali w ten święty wieczór i świętą noc hałaśliwego sposobu bycia. Chcemy uszanować naszą narodową tradycję oraz wiarę i kulturę chrześcijańską.
  3. W jutrzejszy dzień wigilijny okazja do spowiedzi św jeszcze:
    • - rano w czasie Mszy świętych,
    • - po południu od 14.oo do 15.3o (bo potem już będzie już Pasterka Dziecięca).
  4. Najbliższy wtorek to  ..Narodzenie Pańskie, Pierwsze Święto Bożego Narodzenia...
    • W tym uroczystym dniu w naszym kościele:Boże narodzenie
      • o północy - z poniedziałku na wtorek - uroczysta Pasterka Bożego Narodzenia, ofiarowana za całą naszą Parafię,
      • w ciągu dnia Msze święte w porządku uroczystym, a więc o g. 6.3o, 8.3o, potem o 10.oo,
      • o g. 11.3o - suma Pierwszego Święta,
        • oraz po południu o g. 15.oo i 18.45.
    • g. 18.oo - uroczyste nieszpory kolędowe - na które także serdecznie zapraszamy.
    • Tacę na Pasterce o północy przeznaczymy tradycyjnie na pomoc dla dzieci zagrożonych a na Pasterce dziecięcej i na Mszach świętych w ciągu dnia Pierwszego Święta na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. W środę, w ..drugie Święto Bożego Narodzenia..i uczczenie św Szczepana, diakona i pierwszego męczennika, w naszym kościele:
    • porządek Mszy św także uroczysty, czyli z uroczystym przesunięciem środkowych Mszy świętych na 10.oo i 11.3o - jak w Pierwsze Święto,
    • sumę o g. 11.3o - ofiarujemy za Parafian, szczególnie jednak za wszystkich pracujących przy naszej Parafii (stale lub okazyjnie) - o potrzebne łaski - a także: o błog Boże w tegorocznych odwiedzinach kolędowych: dla naszych Rodzin ale także dla Księży, Ojców Franciszkanów i dla ministrantów - na czas kolędowego trudu.
    • po sumie w Drugie Święto poświęcimy owies ku czci św Szczepana,
    • taca będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny przy Uniwersytecie Opolskim.
  6. W przyszłą niedzielę, w .uroczystość Świętej Rodziny.., w naszym kościele:
    • Msze święte odprawimy już w zwyczajnym porządku niedzielnym,
      • sumę o g. 11.oo - ofiarujemy za Parafian ale szczególnie - przez wstaw św Rodziny betlejemskiej i nazaretańskiej o błog Boże w naszych rodzinach oraz w int tegorocznych złotych i srebrnych sakramentalnych Jubilatów małżeńskich z naszej Parafii - ze specjalnym błogosławieństwem dla Jubilatów;
      • g. 18.oo - nieszpory kolędowe.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  7. W piątek w tym tygodniu, 28 grudnia, rozpoczniemy w naszej Parafii tegoroczne odwiedziny kolędowe.
    • Kolędowanie zaczynamy w soboty i w niedziele o g. 14.oo a w inne dni o g. 15.oo, kończymy ok g. 20.3o. na czas odwiedzin niech gromadzi się cała rodzina, aby modlić się i przyjąć Boże błogosławieństwo. obok krzyża na czas kolędy niech spoczywa nasza rodzinna księga Pisma świętego a także nasz modlitewnik, Droga do Nieba. Niech będzie to znak naszej więzi ze Słowem Bożym, które ożywia nas na każdy nasz dzień. Ofiary kolędowe składamy zasadniczo w kościele Ojców Franciszkanów albo w kościele Parafialnym do skarbony lub na tacę, w kopercie anonimowej, z napisem „kolęda”. Nie stawiamy księdza w kłopotliwej sytuacji usiłując wręczyć mu ofiarę Księdzu w czasie odwiedzin kolędowych. Za wszelkie ofiary kolędowe na potrzeby Parafii albo klasztoru Ojców Franciszkanów składamy serdeczne Bóg Zapłać.
    • W dni kolędowe może nie być w naszym kościele okazji do spowiedzi św w czasie wieczornej Mszy św.
    • W tym tygodniu odwiedzimy z kolędą rodziny przy następujących ulicach: (odczytujemy z planu).
  8. Z naszych ogłoszeń innych:
    • W czwartek, we wspomnienie św Jana, Apostoła i Ewangelisty, po Mszach św, poświęcać będziemy wino ku czci św Jana.
    • W piątek, we wspomnienie śś Młodzianków, nasi Ojcowie Franciszkanie zapraszają nasze dzieci i młodzież na g. 10.3o do swojego kościółka na specjalną Mszę św przy tamtejszej stajence.
      • Zachęcamy naszych młodych - a także mamusie z dziećmi najmłodszymi - do udziału w tej Mszy św.
    • Zapraszamy także do naszych czasopism, w ich świątecznych bogatych wydaniach.
      • Gość Niedzielny tym razem na dwie niedziele, w podwójnej objętości, z ceną 8 złotych za egzemplarz.

********************************************
Chrystus narodzony w Betlejem
niech błogosławi naszym rodzinom
i każdemu z nas, a