1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - uroczysta suma za parafian, ale szczególnie:
        • W int naszych młodych rozpoczynających studia albo kolejny rok studiów, wyruszających z domu rodzinnego: o błog Boże, o umiejętność mądrego i świętego podejmowania młodości, aby umieli także w wieku dorosłym swoje zadania rodzinne i społeczne podejmować w sposób święty.
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne,
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
    • dzisiaj także gościmy w naszym kościele Ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi na Mszach świętych kazania a po Mszach świętych będzie można nabywać kalendarze misyjne na pomoc dla dzieł misyjnych Kościoła - które otaczamy także dzisiaj naszą modlitwą.
  2. Także w tym tygodniu zapraszamy:
    • - dzieci w środę na g. 17.oo na ich stałą śródtygodniową Mszę św;
    • - młodzież w piątek na g. 20.oo na młodzieżową modlitwę.
      • Zapraszamy i dzieci i młodzież, aby Chrystusa przyjmowali jako swojego Przewodnika na każdy dzień swojego życia - także kiedyś dorosłego.
  3. W najbliższą sobotę na g. 15.oo w ramach modlitwy Koronka na ulicach miast świata afisz KORONKAzapraszamy do naszej Maryi Niepokalanej przy naszym Ratuszu, aby tam włączyć się w to modlitewne dzieło i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego - w int naszej Ojczyzny, w int Kościoła Świętego, całego świata ale także w naszych osobistych intencjach. Zapraszamy do tej modlitewnej wspólnoty.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to 26 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
    • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że afisz
    • nadal zapraszamy chłopców - po II klasie szkoły podstawowej, chociaż jest to jeszcze przed I Komunią świętą - którzy chcieliby zapisać się do naszej wspólnoty ministrantów o zgłoszenie się w zakrystii po którejkolwiek Mszy świętej do ks. proboszcza.
      • Chcemy wspomagać naszych chłopców, gdy pragną w swojej młodości stawać na świętej służbie przy chrystusowym ołtarzu.
      • Służba ministrancka to służenie do Mszy św jeden raz w tygodniu w dni powszednie, jeden raz w niedzielę - i uczestnictwo w ministranckim zebraniu w sobotę.
    • Grupa Modlitewna Katolickiej  Odnowy  w  Duchu  Świętym  Wieczernik zaprasza wszystkich na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 26 września o godz. 19.10.
    • spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII odbędzie się w poniedziałek i piątek o godz. 16.3o w naszych salkach.
    • w dalszym ciągu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zamawiać intencje mszalne na rok kalendarzowy 2o2o.
      • Zachęcamy do podejmowania tej specjalnej troski przed Bogiem za Żyjących i za Zmarłych.
  6. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Mary Wagner niestrudzenie walczy o życie dla nienarodzonych;
      • ¢ jeszcze na rocznicę wybuchu Wojny: rozmywanie prawdy;
      • ¢ wywiad z prezydentem Dudą - o naszych polskich aktualiach i perspektywach;
      • ¢ rzymski kościół św Stanisława - przystań polskich pielgrzymów;
      • ¢ cud św Januarego - ciągle aktualny w Neapolu;
      • ¢ jak było na uczczeniu Krzyża we Włocławku;
      • ¢ od kliknięcia do przegięcia - o nowych uzależnieniach młodszych i starszych;
      • ¢ na tropach depresji - nasza współczesna choroba;
      • ¢ które bajki można bez obaw zaproponować naszym dzieciom;
      • ¢ w reportażu: Ewangelia za kratami więzienia w Cieszynie;
      • ¢ a w felietonie dzisiaj ks. Jerzy Szymik przypomina nam, że Chrześcijaństwo jest prawdą.
    • Zachęcamy także do czytania innych naszych tygodników.

************************
Bóg zawarł wszystkie nakazy świ
ętego Prawa
w przykazaniu miłości

- śpiewaliśmy dzisiaj w mszalnej modlitwie.
Z tą miłością wkraczamy w nowy tydzień,
aby był to czas budowania z Bogiem, dla Boga
i dla naszego zbawienia.