1. We wczorajszą sobotę dotarła na Jasną Górę 45 Piesza Pielgrzymka Opolska, a w jej ramach - do Góry św Anny - nasza głubczycka grupa, Piątka Pomarańczowa.
    • Dziękujemy Bogu i Najświętszej Matce za łaskę pielgrzymowania a naszym Pielgrzymom - w liczbie ponad  150 osób z naszej Parafii i z miejscowości okolicznych - za ich pielgrzymi trud, za ich ofiarę podjętą w bliskości z Chrystusem i w zasłuchaniu w słowo Jasnogórskiej Królowej Polski.
    • Dziękujemy naszym Księżom: Tomaszowi z Pomorzowic, naszym księżom: Zygmuntowi i Kamilowi oraz Księdzu Rafałowi, który już zaprzyjaźnił się z nasza grupą - za prowadzenie grupy i wszystkim, którzy w grupie podejmowali jakiekolwiek służby.
    • Na znak naszej wdzięczności ofiarujemy dzisiaj za naszych Jasnogórskich Pielgrzymów sumę o g. 11.oo - na podziękowanie za ich świadectwo wiary i pielgrzymi trud a także za wszelkie łaski, których doznali oni i cała nasza Parafia przez ich wędrowanie.
    • Niech nasi Pielgrzymi - starsi i młodsi - stają w pięknej postawie wobec swoich najbliższych, wobec całej naszej Parafii, abyśmy wszyscy przez Ich trud, ofiarę i modlitwę przybliżali się jeszcze bardziej do Chrystusa, naszego Zbawiciela.
  2. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii.Maryja Częstochowska
  3. W czwartek najbliższy, 26 sierpnia, patronuje nam w liturgii Kościoła w Polsce Najświętsza Maryja Panna Jasnogórska.
    • Zapraszamy w tym dniu do liczniejszego udziału we Mszach św (odprawianych w porządku codziennym) i do modlitwy w int naszej Ojczyzny, w której to intencji ofiarujemy w czwartek wieczorną Mszą św, o g. 18.3o, przez wstaw Maryi Jasnogórskiej.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to 22 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym porządku wakacyjnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • za ofiarę wspólnotową na nasz ołtarz mszalny dziękujemy dzisiaj naszej 13-tej Róży Matek. Bóg zapłać.
    • naszą Siostrę i Panie Katechetki zapraszamy do naszej Biblioteki w jutrzejszy poniedziałek, czyli 23 sierpnia, na g. 16.3o, na spotkanie przed nowym Rokiem Szkolnym
    • w najbliższą środę, 25 sierpnia, od g. 13.oo, będzie można składać przy naszych salkach przy kościele elektrośmieci (zużyty sprzęt AGD, RTV, kable i przewody itp) - wg informacji na afiszach w przedsionku naszego kościoła.
      • Elektrośmieci będą odebrane w środę o g. 14.oo i tylko do tej godziny będziemy śmieci dostarczać - od g. 13.oo).
      • Korzyści z przetwórstwa tych śmieci będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy na całym świecie.
    • Przed zbliżającą się beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, mamy zaproszenie do Prudnika-Lasu w sobotę 28 sierpnia 2o21r na g. 16.oo na specjalne spotkanie.
      • W programie m.in. Msza święta oraz premierowy koncert oratoryjny w wykonaniu Piotra Rubika wraz z orkiestrą symfoniczną, chórem, wokalistami i lektorem pt. «Najważniejsza jest miłość». Zachęcamy do podjęcia tego wydarzenia.
  6. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ czas Pielgrzymek Pieszych na Jasną Górę - które najdłuższe i najliczniejsze;
      • ¢ beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia w Warszawie tylko za kartami wstępu - ze względu na ostrożność epidemijną. Całość dogodnie udostępniana bezpłatnie przez Telewizję Polską wszystkim zainteresowanym mediom;
      • ¢ Bóg wymyślił rodzinę - to do tych, którzy chcą zburzyć naturalny społeczny porządek;
      • ¢  w trosce o młodzież w Kościele, bo Młodzież potrzebuje autentyczności;
      • ¢ wspomnienie pośmiertne ks. abpa Henryka Hosera;
      • ¢ Nawrócić miasto - na przykładzie naszej dzisiejszej Łodzi;
      • ¢ Prymasowska wystawa w Opolu - także na bliską beatyfikację;
      • ¢ reportaż z bliskiej nam Nysy: odzyskany blask tamtejszej wspaniałej Bazyliki;
      • ¢ z dziedziny politycznej: troska o naszą polską suwerenność;
      • ¢ także odwiedziny w Górkach Wielkich, w rodzinnych stronach Zofii Kossak-Szczuckiej, naszej wielkiej - choć przemilczywanej pisarki, która ma wrócić do lektur szkolnych;
      • ¢ Kościół w Hiszpanii - jakiej dzisiaj potrzebuje odnowy;
      • ¢ w reportażu odwiedziny u błog Karoliny Kózkówny w podtarnowskiej Zabawie;
      • ¢ a w felietonie prof Nowak pyta, czy wygra w nas zadomowienie czy pustosząca nas wewnętrznie emancypacja: z domu, z historii, z zakorzenionych w nas więzi. ¢
    • Niech nam nie zabraknie czasu na pożyteczną lekturę, abyśmy się umacniali na drogach przyjaźni z Chrystusem.

​​​​​​*********************************
Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem
- śpiewaliśmy przed Ewangelią.
Tak chcemy podejmować Chrystusa
w całym naszym życiu,
aby w ostatnim naszym dniu
nie wypowiedział nad nami