1. W dzisiejszą niedzielę - jest to w Kościele Powszechnym Niedziela misyjna - w naszym kościele:mały Afrykańczyk
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 9.45 - Msza św za roczne dzieci,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe,
    • serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary na tacę, przeznaczone dzisiaj na potrzeby misyjne Kościoła.
  2. Dzisiaj także gościmy w naszym kościele Ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi na Mszach świętych kazania a po Mszach świętych można nabywać kalendarze misyjne także na pomoc dla dzieł misyjnych Kościoła.
  3. Także w tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - codziennie - na g. 18.oo.
    • Zapraszamy wszystkich - zwłaszcza tych spośród nas, którym może cały miesiąc jakoś umyka bez różańcowego nabożeństwa.
  4. Dzieci zapraszamy także w tym tygodniu w środę na g. 17.oo na Mszę św śródtygodniową,
    • młodzież w piątek, na g. 2o.oo, na młodzieżowe Kościół w Głubczycachnabożeństwo różańcowe.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to 3o niedziela Zwykła, ostatnia niedziela października, w Parafiach wspomnienie poświęcenia kościoła - w naszym kościele:
    • Msze św w porządku zwyczajnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale także na podziękowanie Bożej Opatrzności za nasz piękny kościół parafialny;
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  6. W przyszłą też niedzielę z inicjatywy stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będziemy obchodzić w Polsce 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Pakistan. Przerwać milczenie». Wyrazem materialnego wsparcia chrześcijan w Pakistanie będzie zbiórka ofiar, które będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po Mszach św.
  7. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • po ubiegłoniedzielnej zbiórce na pomoc stypendialną dla młodych w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia informujemy, że złożoną wtedy kwotę przekazaliśmy na konto Fundacji do Warszawy.
    • już coraz bliżej uroczystość Wszystkich Świętych  i Dzień Zaduszny.
      • nadal zachęcamy do składania Wypominków za Zmarłych do naszej parafialnej modlitwy w Dzień Zaduszny i w kolejne dni listopada. Chcemy polecać naszych Zmarłych Chrystusowemu miłosierdziu.
      • Bóg zapłać  także za wszelkie ofiary składane przy okazji Wypominków na nasze potrzeby parafialne.
    • Bóg zapłać także 23-ciej Róży Matek za ofiarę na pomnik św Jana Pawła II. Przekazaliśmy ofiarowaną kwotę na właściwe konto bankowe.
    • dzisiaj niedziela wyborów samorządowych w naszej Ojczyźnie.
      • Modlimy się za Polskę, aby wszyscy sprawujący władzę w naszym społeczeństwie na wszystkich jej szczeblach starali się dobrze współpracować ze sobą ku pożytkowi naszej Ojczyzny - materialnemu ale także duchowemu i moralnemu, wobec młodszych i starszych.
  8. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ rozważanie Grajewskiego na dzisiejsze wybory;
      • ¢ kolejni nasi bohaterowie na 100-lecie niepodległości;
      • ¢ rozmowa z Antoniną Krzysztoń - znaną nam naszą wierzącą piosenkarką;
      • ¢ odwiedziny w Mocarzewie na Mazowszu, gdzie Siostry Zakonne opiekują się dziećmi potrzebującymi pomocy;
      • ¢ czym jest świętokradcze przyjęcie Komunii św;
      • ¢ wrażenia i refleksje na półmetku rzymskiego Synodu o młodzieży i dla młodzieży;
      • ¢ duszpasterz brazylijskich niewolników - kolejny bohaterski ksiądz;
      • ¢ Lux ex Silesia - Światło ze Śląska - wspaniały lekarz - onkolog - z Gliwic;
      • ¢ to katolicy mają zmienić propagowany negatywny obraz Kościoła;
      • ¢ Czas Benedykta - nowa książka o niedawnym pontyfikacie;
      • ¢ Serce zgubiłam w Afryce - piękna fascynacja polskiej misyjnej wolontariuszki;
      • ¢  w reportażu wizyta w środkowoamerykańskiej Panamie, gdzie już wkrótce Światowe Dni Młodzieży;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj nasz europoseł, Marek Jurek ze swoim jak zwykle wnikliwym rozważaniem, które trzeba przeczytać. ¢

******************************
Niedziela misyjna,
niedziela modlitwy w intencjach misyjnych,