1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy  wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:św Anna
    • w poniedziałek - św Marię Magdalenę,
    • we wtorek - św Brygidę, Patronkę Europy,
    • w środę - św Kingę ze Starego Sącza,
    • w czwartek   - św Jakuba, Apostoła,
    • w piątek - św Annę, Matkę Najświętszej Panny,
    • w sobotę - św Joachima, ojca Najświętszej Panny.
  3. W przyszłą niedzielę, będzie to 17 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie:
        • Przez wstaw św Krzysztofa w int Pracowników PKS w Głubczycach wszystkich szczebli i służb, o wszelkie potrzebne łaski - także za ++ Pracowników PKS - ofiarował Zarząd Spółki oraz Związki Zawodowe działające w naszym PKS.
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  4. Z naszych ogłoszeń innych:afisz
    • w najbliższy wtorek udamy się na naszą tegoroczną parafialną pielgrzymkĄ autobusową na Jasną Górę dla wszystkich, wg informacji na afiszu w przedsionku naszego kościoła. W autobusach nie ma już wolnych miejsc.
    • zachęcamy także oczywiście do planowania uczestnictwa w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę - to od 12 do 17 sierpnia - bliższe informacje już na afiszach w przedsionku naszego kościoła i na naszej stronie internetowej.
    • już także dzisiaj informujemy, że tegoroczną uroczystość odpustową Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odprawimy w naszym kościele w niedzielę, 8 września, a parafialne dożynki włączymy w dożynki gminno-powiatowe, których Mszę św odprawimy w naszym kościele w niedzielę, 25 sierpnia.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Mamy kilka tytułów naszej katolickiej prasy. Niech także czas wakacyjny stanie się jeszcze bogatszy przez podejmowanie przez nas katolickiej lektury.
      • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
        • ¢ Polska stanie pod Krzyżem - modlitewny projekt na najbliższy wrzesień;
        • ¢ Rodzina radia Maryja u Maryi Jasnogórskiej - krótka relacja;
        • ¢ modne i konieczne dzisiaj rewitalizacje - czego i kogo dotyczą;
        • ¢ o politycznych gwarancjach dla chrześcijańskich wartości  - przed wyborami parlamentarnymi;
        • ¢ modlitwa z przeszkodami - czy należy walczyć z rozproszeniami na modlitwie;
        • ¢ ks. Władysław Korniłowicz - współzałożyciel podwarszawskich Lasek dla ociemniałych;
        • ¢ Traktat o Maryi  - ks. Dolindo - przesłanie na dzisiejsze czasy;
        • ¢ Panie Boże, dzień dobry - wstaję pół godziny wcześniej, bo warto zaczynać dzień od spotkania z Bogiem;
        • ¢ problemy duszpasterskie Kościoła w Afryce: tamtejsi rodzimi księża wolą po europejskich studiach pozostać w Europie;
        • ¢ rowerami na Jasną Górę - wyprawa z podraciborskiego Cyprzanowa - w ramach pielgrzymki ogólnopolskiej;
        • ¢ werbistowscy misjonarze spotykają się na wakacjach w Domu Misyjnym w Nysie;
        • ¢ gospodarcze i ekonomiczne gry europejsko-południowoamerykańskie - czy naprawdę uczciwe;
        • ¢ fala plastikowych śmieci - czy jest na to lekarstwo;
        • ¢ w reportażu odwiedziny w słowackiej Lewoczy - czyli cuda za miedzą;
        • ¢ a w felietonach Wencel wspomina Zygmunta Glogera a Kowalczyk wskazuje na absurdy, które chcą zawłaszczyć naszą cywilizację. ¢ ¢

*****************************

Tak Chrystus zachęca Apostołów: wypocznijcie nieco.

Także nasz wypoczynek niech będzie zawsze chwałę Bożą.

Także nasz wypoczynek niech będzie

zawsze podejmowany z Chrystusem

i zawsze z godnością i odpowiedzialnością Dziecka Bożego.

pielgrzymka pod Jasną Górą

*****************************