1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    1. porządek Mszy świętych zwyczajny,
      1. g. 9.45 - Msza św za roczne dzieci,
      2. g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    2. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nasze bieżące potrzeby parafialne składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w Kościele w Polsce modlimy się specjalnie w intencjach naszych dzieci i młodzieży, ponieważ w środę obchodzimy wspomnienie św Stanisława Kostki, Patrona Polski a zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży.
    • Zapraszamy więc w tym tygodniu młodych o ich zwykłych porach:afisz młodzieżowy
      • - dzieci w środę na g. 17.oo na ich stałą śródtygodniową Mszę św;
      • - młodzież w piątek na g. 20.oo na młodzieżową Mszę św - a obydwa spotkania tym razem właśnie przez wstawiennictwo św Stanisława Kostki.
    • Młodzieżowe spotkanie w piątek będzie Stanisławowym spotkaniem dla młodzieży z wszystkich Parafii naszego Dekanatu głubczyckiego, dlatego tym bardziej niech nasi młodzi w tym spotkaniu także wezmą udział - także już nasi kandydaci do Bierzmowania - a więc klasy 8-me podstawowe i 1-wsze średnie.
    • Prosimy Rodziców, aby zatroszczyli się w swojej katolickiej i rodzicielskiej miłości i odpowiedzialności, aby nasi młodzi w tych spotkaniach religijnych regularnie uczestniczyli.
  3. W przyszłą niedzielę - będzie to 25 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - suma za parafian, ale szczególnie w int naszych młodych rozpoczynających studia albo kolejny rok studiów, wyruszających z domu rodzinnego:
        • o błog Boże, o umiejętność mądrego i świętego podejmowania młodości, aby umieli także w wieku dorosłym swoje zadania rodzinne i społeczne podejmować w sposób święty.
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne,
    • taca będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne.
    • W przyszłą też niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosił na Mszach świętych kazania a po Mszach świętych będzie można nabywać kalendarze misyjne na pomoc dla dzieł misyjnych Kościoła.
  4. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • Rodziców dzieci klas 3-cich (przygotowujących się do I Komunii świętej zapraszamy w najbliższy czwartek na g. 18.3o na Mszę św i potem na spotkanie podejmujące tematykę pierwszokomunijną.
    • za ofiarę wspólnotową na potrzeby parafialne dziękujemy 2-giej Róży MatekBóg zapłać.
    • w zakrystii po Mszach świętych można nabywać Kalendarz-Poradnik dla rolników i działkowiczów na przyszły, cena 1 egz: 3o złotych. Zachęcamy do kupowania.
    • nadal chłopców po II klasie szkoły podstawowej, którzy chcieliby zapisać się do naszej wspólnoty ministrantów - zapraszamy do zakrystii na małe spotkanie w poniedziałek, na g. 19.oo - czyli po Mszy św wieczornej.
      • Widzimy piękną służbę naszych ministrantów i tym bardziej zapraszamy do tej Chrystusowej wspólnoty przy Chrystusowym ołtarzu.
      • Tu bardzo prosimy Rodziców, aby dziękowali Bogu za takie piękne ministranckie pragnienia swoich dzieci i wspomagali je swoją postawą radosną, wdzięczną i pełną umiłowania Chrystusa.
    • w dalszym ciągu w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zamawiać intencje mszalne na rok kalendarzowy 2o2o.
      • Dobrze, że pamiętamy w ten sposób o naszych Zmarłych, że przez zamówienie intencji mszalnej wypraszamy Bożą łaskę i błogosławieństwo dla naszych bliskich żyjących - a może dla samych siebie.
      • Bóg zapłać  także za zwyczajowe ofiary, które składamy przy zamawianiu intencji mszalnych na potrzeby naszej Parafii. Przyczyniają się one, że możemy podejmować naszą parafialną troskę materialną ale także duchową.
    • Pamiętamy, że w dzisiejszą też niedzielę jesteśmy zaproszeni na g. 15.oo i 16.oo na pielgrzymkowy Cvilin w Krnovie na odpustową Mszę św dla pielgrzymów polskich - ku czci M. B. Bolesnej.
      • Autobus dla osób, które opłaciły w zakrystii swój wyjazd odjedzie od naszego kościoła dzisiaj o g. 14.15, powrót do Głubczyc nastąpi około g. 17.3o.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ po pielgrzymce Ojca Świętego do Afryki;
      • ¢ wielka radość w niebie - to rozważania na dzisiejszą niedzielę;
      • ¢ Opowiedzieć Polskę światu - o zadaniach także dla nas, aby była głoszona prawda - o tym także w felietonie k. Kowalczyk;
      • ¢ pod krzyżem najjaśniej - to jeszcze o wczorajszej Modlitwie we Włocławku;
      • ¢ święte drzazgi - dzieje szczątków Krzyża Chrystusowego;
      • ¢ franciszkanin - wybawiciel polskich dzieci afrykańskiego Tengeru w czasie II Wojny Światowej;
      • ¢ Gdy dziecko idzie złą drogą - artykuł dla zasmuconych ojców i matek;
      • ¢ nowy błogosławiony związany z kietrzańską ziemią;
      • ¢ totalna inwigilacja - przestroga dla zapatrzonych w smartfony;
      • ¢ Kaznodzieja w Białym Domu - o wiceprezydencie Mike'u Pense'ie którego zapamiętaliśmy po jego niedawnym wielkim przemówieniu w Warszawie;
      • ¢ w reportażu Dom za Spiżową Bramą - czyli jak jest na codzień w Watykanie;
      • ¢ Ze starej dobrej szkoły - o szczęśliwym małżeństwie - to Joanna i Jan Kulmowie;
      • ¢ w reportażu odwiedziny u Matki Boskiej w Skrzatuszu koło Piły;
      • ¢ a w felietonie dzisiaj Wencel podejmuje Pamięć Września. ¢

***************************************
Nasz Ojciec Niebieski
niech nas prowadzi przez najbliższy tydzień
swoim błogosławieństwem,
abyśmy poszukiwali jego prawdy
jak drachmy najcenniejszej.
Podejmujemy Jego naukę otwartym i radosnym sercem,
abyśmy byli Jego światłem
dla naszych Sióstr i Braci.
***************************************