1. W dzisiejszą uroczystość, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,Matki Boskiej Zielnej,w naszym kościele:Maryja Wniebowzięta
    • Msze św w niedzielnym porządku wakacyjnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale także - w rocznicę Bitwy Warszawskiej (Cudu nad Wisłą) w roku 1920 - w int naszej Ojczyzny a także naszych wspólnot kombatanckich (z racji Dnia Wojska Polskiego) oraz za zmarłych i zamęczonych obrońców wolności Ojczyzny,
      • g. 18.oo - nieszpory maryjne i Msza św wieczorna.
    • Po wszystkich Mszach świętych święcimy dzisiaj zioła, kwiaty i kłosy zbóż i dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczone na Wydział Teologiczny przy Uniwersytecie Opolskim.
    • Po sumie dzisiejszej nasi harcerze zapraszają nas na uroczystość złożenia kwiatów przy naszym pomniku.
    • Dzisiaj także, 15 sierpnia - jak już zapowiadaliśmy - odbędzie się po raz 7-my głubczycka edycja biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Harcerze ZHR zapraszają do udziału. Więcej informacji o biegu i zapisach na plakatach w przedsionku kościoła lub na stronie internetowej Biegu.
  2. W jutrzejszy poniedziałek zapraszamy na g. 7.oo na Mszę św na rozpoczęcie naszej tegorocznej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w ramach 45 Pieszej Pielgrzymki Opolskiej.Maryja Jasnogórska
    • Zachęcamy do udziału w Mszy św inaugurującej Pielgrzymkę i do modlitwy w int naszych Pielgrzymów także w dni następne, do pielgrzymowania duchowego, aby z Bożym błogosławieństwem pielgrzymowali, wyznawali radość naszej Świętej Wiary a potem bogatsi w swoich sercach i w jeszcze piękniejszym człowieczeństwie wrócili do naszej wspólnoty.
    • Jeszcze dzisiaj - po sumie (czyli o g. 12.oo) można zapisywać się na naszą Pieszą Pielgrzymkę, w którą włączymy się 16 i 17 sierpnia, wędrując do Góry św Anny - wg informacji na afiszach i na naszej stronie internetowej. Przy zapisach konieczny jest nr Pesel - dla ubezpieczenia uczestników.
    • Jak informowaliśmy przed tygodniem, zapraszamy także do zapisywania się na wyjazd autobusowy na Jasną Górę na sobotę, 21 sierpnia, na uroczystość zakończenia tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Opolskiej.
      • Koszt przejazdu płatny przy zapisie: 40 złotych.
      • Zapisy w zakrystii po Mszach św.
        • Osoby, które już się zapisały w kancelarii nie ponawiają tego w zakrystii.
      • Wyjazd w sobotę, g. 5.oo, z ulicy Kochanowskiego przy plebanii.
        • Oczywiście przestrzegamy w czasie wyjazdu wszelkich zaleceń epidemijnych.
    • Wobec trochę ograniczonej epidemijnie Pielgrzymki Pieszej zapraszamy naszych Pielgrzymów - i innych chętnych - do naszego kościoła w czwartek, na g. 19.3o, na maryjne nabożeństwo pielgrzymkowe, aby tak łączyć się dodatkowo z całą pielgrzymkową Bracią a także głębiej podejmować pielgrzymkowego ducha  i pielgrzymkową modlitwę.
  3. We wtorek czcimy w kalendarzu Kościoła św Jacka z rodu Odrowążów z Kamienia Śląskiego pod Opolem. To wielki nasz Rodak, Patron naszej diecezji ale także wielki Patron umocnienia wiary katolickiej w Polsce.  Zachęcamy w tym dniu do liczniejszego udziału we Mszach św ku czci św Jacka.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to tym razem 21 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian ale także: w int naszych Jasnogórskich Pielgrzymów Pieszych - na podziękowanie za ich świadectwo wiary i pielgrzymi trud a także za wszelkie łaski, których doznali oni i cała nasza Parafia przez ich pielgrzymowanie.
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Z naszych ogłoszeń innych:
    • za ofiarę wspólnotową na nasz nowy ołtarz mszalny dziękujemy 4-tej Róży Matek. Bóg zapłać.
    • już zapowiadamy, że naszą Siostrę i Panie Katechetki zapraszamy do naszej Biblioteki w poniedziałek po Pielgrzymce Pieszej, (czyli 23 sierpnia) na g. 16.3o, na spotkanie przed nowym Rokiem Szkolnym.
    • w zakrystii po Mszach świętych można podejmować grupowe zdjęcie z naszej pielgrzymki autobusowej na Jasną Górę 29 lipca. Zapraszamy uczestników.
  6. Na dzisiejszy świąteczny dzień zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ kierunek niebo - to nasz azymut wynikający z dzisiejszej Maryjnej uroczystości;
      • ¢ Pijany Bogiem - o św Jacku więcej i bliżej - to na bliskie już wspomnienie naszego świętego Patrona;
      • ¢ Dom od Matki - dla pomocy młodzieży tak potrzebującej w dzisiejszym świecie;
      • ¢  o Paulinach w Chorwacji - i o ich ukochaniu naszej Maryi Jasnogórskiej;
      • ¢ już przyjeżdżają rozradowani ze świata na beatyfikację Ojca - Prymasa Tysiąclecia;
      • ¢ Powstańcze kadry - o warszawskich powstańczych kronikach filmowych sprzed 77-miu lat;
      • ¢ w reportażu spotkanie z ks. Michałem Sopoćko;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj Marek Jurek dyskutuje o trydenckim rycie Mszy św. ¢ ¢

**********************
Najświętsza Panna Wniebowzięta
niech nas prowadzi drogami Chrystusowymi
i wyprasza nam na dzisiejsze świętowanie
i na każdy dzień
obfite Boże błogosławieństwo
dla nas samych i dla naszej Ojczyzny.
Niech także jeszcze niezdecydowanych natchnie
do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę.
To radosne zaproszenie Maryi,
nasz dar dla Najświętszej Panny
i pomoc dla naszego zbawienia.
**********************