1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt,
    • serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe w naszej Parafii.
  2. W jutrzejszy poniedziałek zapraszamy do naszego kościoła na g. 7.oo na Mszę św na rozpoczęcie naszej tegorocznej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w ramach 42 Pieszej Pielgrzymki Opolskiej - po której to Mszy św - o g. 8.3o - nasza grupa pielgrzymkowa wyruszy w kierunku Lisięcic, aby - z Bożą pomocą - dotrzeć do Częstochowy w sobotę, 18 sierpnia.Pielgrzymka Piesza
    • Zachęcamy do udziału we Mszy św inaugurującej Pielgrzymkę i do modlitwy w int naszych Pielgrzymów także w dni następne, aby z Bożym  błogosławieństwem pielgrzymowali, w sobotę do Jasnogórskiej Królowej dotarli, a potem bogatsi w wierze i w jeszcze piękniejszym człowieczeństwie wrócili do naszej wspólnoty.
      • Wszystkich zaś zachęcamy do pielgrzymowania duchowego, przez modlitwę a może udział w codziennej Mszy świętej - a być może kiedyś zdobędziemy się na decyzję i także wyruszymy sami na szlak pielgrzymki pieszej.
    • Naszą grupę prowadzić będzie ks. Tomasz z Pomorzowic z pomocą naszych księży wikariusza Grzegorza i prymicjanta Leszka.
    • Jeszcze dzisiaj - po sumie (czyli o g. 12.15) zapraszamy do zapisywania się na Pielgrzymkę.
      • Zapraszamy i młodszych i starszych. To piękna wyprawa przepełniona naszą świętą wiarą i umiłowaniem Chrystusa i Jego Najświętszej Matki, naszej Jasnogórskiej Królowej.
    • Pielgrzymi swoje większe bagaże składają na samochód w dzisiejszą niedzielę od godziny 15.3o do 17.oo. Także wtedy będzie się można jeszcze na pielgrzymkę zapisać.
  3. W najbliższą środę, 15 sierpnia, nasza wielka uroczystość, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Matki Boskiej Zielnej.
    • W naszym kościele we Wniebowzięcie :Maryja Wniebowzięta
      • Msze św w niedzielnym porządku wakacyjnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian,
        • ale także - w rocznicę Bitwy Warszawskiej (Cudu nad Wisłą) w roku 1920 - w int naszej Ojczyzny a także naszych wspólnot kombatanckich (z racji Dnia Wojska Polskiego) oraz za zmarłych w obronie wolności Ojczyzny,
      • g. 18.oo - nieszpory maryjne,
      • g. 18.45 - Msza św wieczorna.
    • Nasi Harcerze i formacje oficjalne z racji Dnia Wojska Polskiego będą uczestniczyć w Mszy św już o g. 9.45 - ze względu na późniejszy ich wyjazd na obchody do Opolu.
    • Po wszystkich Mszach świętych we Wniebowzięcie będziemy święcić zioła, kwiaty i kłosy zbóż, a tacę przeznaczymy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
    • Po Mszach świętych we Wniebowzięcie  będzie można przed kościołem złożyć ofiarę na wsparcie Radia Maryja i telewizji TRWAM.
      • Tak dziękujemy Bożej Opatrzności za te katolickie media w naszej Ojczyźnie powtarzając za św Janem Pawłem II: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja” i podejmując zawołanie: Słuchasz, korzystasz, ale czy pomagasz i wspierasz?św Jacek
  4. W najbliższy piątek czcimy w kalendarzu Kościoła św Jacka z rodu Odrowążów z Kamienia Śląskiego pod Opolem, naszego wielkiego Rodaka, Patrona naszej diecezji ale także wielkiego Patrona chrześcijaństwa w Polsce.
    • Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to 2o niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian ale także:
        • w int naszych Jasnogórskich Pieszych Pielgrzymów - na podziękowanie za ich świadectwo wiary i pielgrzymi trud a także za wszelkie łaski, których doznali oni i cała nasza Parafia przez ich pielgrzymowanie.
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
      • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii.
    • W przyszłą także niedzielę będziemy żegnać w naszej parafialnej wspólnocie księdza Andrzeja, który po 5-ciu latach kapłańskiej posługi wśród nas przejdzie do pracy proboszczowskiej w okolice Raciborza.
  6. Z naszych ogłoszeń innych:afisz
    • w nawiązaniu do bliskiej już naszej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do zapisywania się na wyjazd autobusowy na przywitanie Pieszej Pielgrzymki na Jasnej Górze - w sobotę, 19 sierpnia.
      • wyjazd od naszego kościoła o g. 5.3o,
      • koszt przejazdu 35 zł,
      • przy zapisie konieczny PESEL.
      • Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  7. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ ewangeliczne spojrzenie na karę śmierci;
      • ¢ jakie zadania kapelanów wojskowych;
      • ¢ Przystanek Jezus - dla młodzieży zagubionej a może poszukującej;
      • ¢ Sanktuarium w Pasierbcu w Beskidzie Wyspowym - z jedną z najbardziej przejmujących Dróg krzyżowych;
      • ¢ św Ojciec Maksymilian Kolbe i jego przejmujące przesłanie miłości;
      • ¢ jakie są granice uporczywej terapii;
      • ¢ o działaniach policji podczas manifestacji;
      • ¢ Kongres Młodzieży Polonijnej w Berlinie;
      • ¢ wojna z Kościołem w Nikaragui;
      • ¢ w wędrówce po polskich rubieżach dzisiaj Międzyrzecz na Ziemi Lubuskiej. ¢

*********************
Najświętsza Panna niech nas prowadzi
drogami Chrystusowymi
i wyprasza nam na każdy dzień
obfite Boże błogosławieństwo
- także  wyruszającym jutro na Pieszą Pielgrzymkę.
Niech także jeszcze niezdecydowanych natchnie
do pieszego pielgrzymowania do Jasnogórskiej Królowej Polski.
*********************