1. W dzisiejszą niedzielę, gdy w naszej Parafii PierwszA KomuniA ŚwiętA, w naszym kościele :
    • Msze święte o następujących godzinach:I Komunia święta
      • 6.3o, 8.3o,
        • 10.oo (Msza św  pierwszokomunijna - a potem dopiero
      • g. 15.oo (popołudniowa, tym razem bez kazania),
      • wieczorna o g. 18.45.
    • nie będzie więc dzisiaj sumy o g. 11.oo - będziemy o tym pamiętać.
    • dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na swoją uroczystość przy kościele od strony kaplicy już o g. 9.3o.
    • nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych - już o g. 16.oo.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe w naszej Parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przybywają codziennie na nasze maryjne nabożeństwa majowe - codziennie o g. 18.oo.
    • Przez cały tydzień w nabożeństwach będą uczestniczyć także dzieci pierwszokomunijne, które będą także na Mszy św wieczornej przyjmować Chrystusa w Komunii św, aby tak pogłębiała się ich przyjaźń z Chrystusem.
      • Wierzymy, że także Rodzice dzieci pierwszokomunijnych będą w tym tygodniu liczniej przybywać na nabożeństwa ze swoimi dziećmi.
    • Po Mszach św wieczornych w tym tygodniu chłopcy pierwszokomunijni i z klas starszych będą mogli zapisać się do grona naszych ministrantów.
      • Bardzo prosimy Rodziców, aby wspomagali swoich synów do podjęcia tej pięknej decyzji.
  3. Dzieci oczywiście zapraszamy w środę na bieżącą śródtygodniową Mszę św na g. 17.oo a młodzież na młodzieżowe nabożeństwo majowe w piątek, na g. 20.oo.
    • Niech dzieci i młodzież pogłębiają swoją wiarę a Rodzice podejmują tę wielką odpowiedzialność za życie religijne swoich dzieci. Nikt nie da im (dzieciom a także nam, dorosłym) zbawienia wiecznego poza Chrystusem.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to 5 niedziela Wielkanocna - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym porządku niedzielnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci.
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie w int dzieci klas 4-tych - w 1 roczn ich Pierwszej Komunii św.
        • (Spowiedź św dla dzieci rocznicowych w piątek i w sobotę, od 16.oo do 17.3o).
    • g. 18.oo - nabożeństwo majowe.
    • tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Z naszych ogłoszeń innych
    • W najbliższy czwartek o g. 18.15 odprawimy Mszę św w Nowym Rożnowie z modlitwą o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    • Nasza Grupa Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym "Wieczernik" zaprasza na wyjazd na Jasną Górę w sobotę, 18 maja, na czuwanie modlitewne.
      • Wyjazd z parkingu koło Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 6.oo.
      • Powrót w godzinach wieczornych po 21.oo.
      • Koszt wyjazdu 35 zł od osoby.
      • Zapisy wg informacji na afiszach w przedsionku kościoła.Kościół Franciszkanów w Głubczycach
    • W przyszłą niedzielę nasi Ojcowie Franciszkanie zapraszają do swojego kościoła na g. 10.3o na sumę odpustową ku czci św Bernardyna ze Sieny.
      • Życzymy Ojcom wielu łask Bożych przez wstawiennictwo ich świętego Patrona.
  6. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych czasopism.

• Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?

• ¢ Pielgrzymka pokoju i braterstwa - po pielgrzymce Ojca Świętego na Bałkany;

• ¢ Dobry Pasterz i fajni pasterze - także inne teksty - o księżach, ich posłudze i o powołaniach kapłańskich;

• ¢ Czy wszystko się spełniło - wokół objawień i przepowiedni fatimskich;

• ¢ jak przeżywał dzień 13 maja 1981 roku Leonid Breżniew w Moskwie (to dzień zamachu na Jana Pawła II);

• ¢ o interpretacjach pożaru de Notre Dame w Paryżu, symbolice katedr oraz związkach religii i kultury - mówi bp Michał Janocha z Warszawy;

• ¢ czy zawsze dozwolona jest każda forma protestu - to jeszcze po strajku nauczycieli;

• ¢ na co dzień widziałam, jak rodzice się modlą i to było dla mnie lekcją wiary - rozmowa z telewizyjna dziennikarką - także o jej życiu rodzinnym;

• ¢ w reportażu nasza defilada wojskowa z 3-go maja;

• ¢ a wśród felietonistów dzisiaj Marek Jurek o Konstytucji europejskiej a Kowalczyk o szkole, na jaką czekamy. ¢

*****************************
Niech w nadchodzącym tygodniu
jednoczy nas modlitwa
- także udział w nabożeństwach majowych -
codziennie o 18.oo
- a nasza żywa wiara
niech będzie świadectwem nas, dorosłych,
wobec naszych dzieci
rozradowanych dzisiejszą Pierwszą Komunią Świętą.

*****************************