Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą ciągu roku:

- W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy Dożynki, dziękując Panu Bogu za plony ziemi. A także chcemy pamiętać o tych, którzy pracują na roli dziękując za ich pracę i prosząc o potrzebne łaski. Koronę żniwną przygotowali parafianie z Lwowian za co składam serdecznie Bóg zapłać. Dziękuję także wszystkim, którzy przynieśli owoce i warzywa do ustrojenia naszego kościoła na dzisiejsze dożynki. Serdeczne Bóg zapłać.

- Msze św. są sprawowane w zwykłym porządku niedzielnym: 6.30, 8.30, 9.45, 11.00 (Suma), 15.00, 18.45.

- dzisiaj po każdej Mszy św. nasz nowy ks. wikary Wojciech udziela błogosławieństwa prymicyjnego

- o g. 18.00 zapraszamy na Nieszpory ze zmianą tajemnic różańcowych

- Za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne  Bóg zapłać.

• W środę 14 września zapraszamy dzieci, rodziców i katechetów na Mszę św. szkolną o g. 17.00.
  • W czwartek 15 września o g. 19.15 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania do kościoła na spotkanie organizacyjne.
  • W piątek na g. 20.00 do naszego kościoła zapraszamy młodzież naszej parafii jak i dekanatu na czuwanie z okazji święta św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży
  • w przyszłą sobotę 17 września zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczęcie o g. 17.00 Mszą św. w Pomorzowiczkach, następnie ognisko na placu plebanijnym w Pomorzowicach

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XXV Niedziele zwykła w ciągu roku:

- Suma o g. 11.00 będzie sprawowana w int. Parafian

- o g. 18.00 Nieszpory niedzielne

- taca w przyszła niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii

- do puszek przed kościołem będzie zbiórka na Wydział Teologiczny Uniwersytetu  Opolskiego

• Zapraszamy do zapisywania intencji Mszy świętych na Rok 2023. Intencje zapisujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
  • W celu ułatwienia przeżywania Sakramentu Pokuty i Pojednania od jutra wieczorna spowiedź w dni powszednie będzie od g. 18.00.  Rano będzie sprawowana jak dotychczas czyli podczas Mszy świętych.
  • Nauki przed chrzcielne  dla rodziców i chrzestnych w każdą drugą sobotę miesiąca o g. 17.00 w Domu Katechetycznym
  • Zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę od g. 17.30. W tym czasie będzie także okazja do Sakramentu pokuty i pojednania.
  • Chłopców, którzy by chcieli być Ministrantami zapraszamy w sobotę o g. 11.00 do Domu Katechetycznego.
  • Nasza Parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej o.o. Franciszkanów organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach: 02 – 08 maja 2023r. Szczegóły są podane na kartkach wyłożonych na stolikach przy gazetach. Chętnych prosimy o zapisywanie się u O. Jacka w z klasztoru w Głubczycach
  • Jak zawsze zachęcamy do lektury wartościowych czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Kto mówi najpiękniejsze kazania?”, o zainteresowaniach Pana Boga; „Nie ogarniam” oraz artykuł o Kręgu Biblijnym: „W kręgu żywego słowa”