1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt,
    • serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nasze parafialne potrzeby remontowe.
  2. W jutrzejszy poniedziałek zapraszamy do naszego kościoła na g. 7.oo na Mszę św na rozpoczęcie naszej Pielgrzymka Pieszategorocznej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w ramach 43 Pieszej Pielgrzymki Opolskiej  - po której to Mszy św - o g. 8.3o - nasza grupa pielgrzymkowa wyruszy w kierunku Lisięcic, aby - z Bożą pomocą - dotrzeć do Często     chowy w sobotę, 17 sierpnia.
    • Zachęcamy do udziału we Mszy św inaugurującej Pielgrzymkę i do modlitwy w int naszych Pielgrzymów także w dni następne, aby z Bożym błogosławieństwem pielgrzymowali, w sobotę do Jasnogórskiej Królowej dotarli, a potem bogatsi w wierze i w jeszcze piękniejszym człowieczeństwie wrócili do naszej wspólnoty.
    • Wszystkich zaś zachęcamy do pielgrzymowania duchowego, przez modlitwę a może udział w codziennej Mszy świętej - a być może kiedyś zdobędziemy się na decyzję i także wyruszymy sami na szlak pielgrzymki pieszej.
    • Naszą grupę prowadzić będzie ks. Tomasz z Pomorzowic z pomocą naszego księdza wikariusza Grzegorza.
    • Jeszcze dzisiaj - po sumie (czyli o g. 12.oo) zapraszamy do zapisywania się na Pielgrzymkę. Zapraszamy i młodszych i starszych. To piękna wyprawa przepełniona naszą świętą wiarą i umiłowaniem Chrystusa i Jego Najświętszej Matki, naszej Jasnogórskiej Królowej.
    • Pielgrzymi swoje większe bagaże składają na samochód w dzisiejszą niedzielę od godziny 15.3o do 17.oo. Także wtedy będzie się można jeszcze na pielgrzymkę zapisać.
  3. W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, nasza wielka uroczystość: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,Matki Boskiej Zielnej. Maryja Wniebowzięta
    • W naszym kościele we Wniebowzięcie:
      • Msze św w niedzielnym porządku wakacyjnym,
        • g. 11.oo - suma za Parafian, ale także:
          • - w rocznicę Bitwy Warszawskiej (Cudu nad Wisłą) w roku 1920 - w int naszej Ojczyzny a także naszych wspólnot kombatanckich (z racji Dnia Wojska Polskiego) oraz za zmarłych w obronie wolności Ojczyzny,
        • g. 18.oo - nieszpory maryjne,
        • g. 18.45 - Msza św wieczorna.
      • Po wszystkich Mszach świętych we Wniebowzięcie będziemy święcić zioła, kwiaty i kłosy zbóż, a tacę przeznaczymy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego.
      • Po Mszach świętych we Wniebowzięcie  będzie można przed kościołem złożyć ofiarę na wsparcie Radia Maryja i telewizji TRWAM.
        • Tak dziękujemy Bożej Opatrzności za te katolickie media w naszej Ojczyźnie powtarzając za św Janem Pawłem II: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja” i podejmując zawołanie: Słuchasz, korzystasz, ale czy pomagasz i wspierasz?
  4. W najbliższą sobotę czcimy w kalendarzu Kościoła św Jacka z rodu Odrowążów z Kamienia Śląskiego pod Opolem, naszego wielkiego Rodaka, Patrona naszej diecezji ale także wielkiego Patrona chrześcijaństwa w Polsce.
    • Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to 2o niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian ale
        • także: w int naszych Pieszych Pielgrzymów Jasnogórskich - na podziękowanie za ich świadectwo wiary i pielgrzymi trud a także za wszelkie łaski, których doznali oni i cała nasza Parafia przez ich pielgrzymowanie
        • oraz: w int NSZZ Solidarność w 38 roczn Porozumień Sierpniowych (intencja Oddziału   Zarządu Regionu Śląska Opolskiego w Głubczycach).
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii.
  6. Z naszych ogłoszeń innych: afisz
    • za wykonanie małego remontu przy wejściu do naszej plebanii dziękujemy dzisiaj firmie kamieniarskiej Podstawka z    Baborowa. Bóg zapłać.
    • w nawiązaniu do bliskiej już naszej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do zapisywania się na wyjazd autobusowy na przywitanie Pieszej Pielgrzymki na Jasnej Górze - w sobotę, 17 sierpnia.
      • wyjazd od naszego kościoła o g. 5.3o,
      • koszt przejazdu 35 zł.
      • Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
    • już także zapraszamy naszą Siostrę i Panie Katechetki na spotkanie przed nowym Rokiem Szkolnym - w następny poniedziałek, 26 sierpnia, do naszej Biblioteki, na g. 16.3o.
  7. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ o pielgrzymkach na Jasną Górę - jak nasza wędrówka do nieba;
      • ¢ Merdjugorie oblężone - to o tamtejszych pielgrzymach;

• ¢ miał coś z ognia - spojrzenie na ofiarę i na dzieło św Ojca Maksymiliana;

• ¢ Rekolekcje Ignacjańskie - inne niż wszystkie inne, tam nie można przeszkadzać Bogu;

• ¢ św Dominik - tak ważny dla swojego ale i dla naszego czasu;

• ¢ nie ma złych chłopców - o ratowaniu chłopców, którym groziła ulica;

• ¢ kościół św Józefa w naszym Baborowie - będzie odnowiony;

• ¢ odpoczynek nad Wisłą - o cudzoziemcach, którzy odwiedzają Polskę;

• ¢ świadectwa niemieckich zbrodni - to jeszcze o Powstaniu Warszawskim. ¢

Do Gościa Niedzielnego dzisiaj dołączona płyta z naszymi pieśniami religijnymi i patriotycznymi - Boże, coś Polskę.

***********************
Najświętsza Panna
niech nas prowadzi drogami Chrystusowymi
i wyprasza nam na każdy dzień
obfite Boże błogosławieństwo
- także  wyruszającym jutro na Pieszą Pielgrzymkę.
Niech także jeszcze niezdecydowanych natchnie
do pieszego pielgrzymowania
do tronu Jasnogórskiej Królowej Polski.
***********************