1. W dzisiejszą niedzielę - gdy w naszej Ojczyźnie nasze święto państwowe, 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę w roku 1918 po niewoli rozbiorowej - w naszym kościele:Polski Orzeł
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 11.oo - uroczysta suma w int naszej Ojczyzny:
        • na podziękowanie za dar wolności ale także o mądrość i święte obyczaje w naszym życiu społecznym i politycznym - także za poległych i zmarłych, którzy oddawali swoje życie dla wolności Ojczyzny i dla panowania w Ojczyźnie świętych obyczajów.
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe za Zmarłych zalecanych w Wypominkach - ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt. Zapraszamy do udziału.
    • Za ofiary na tacę przeznaczone dzisiaj na nasze potrzeby remontowe ale także już na opłacenie zimowego ogrzewania naszego kościoła - składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Także w tym tygodniu w kolejne dni - po wieczornych Mszach świętych - czytać będziemy Wypominki za Zmarłych i za Zmarłych zalecanych odmawiać będziemy dziesiątkę Różańca św. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
  3. Dzieci zapraszamy oczywiście w środę najbliższą na g. 17.oo na Mszę świętą śródtygodniową.
    • Młodzież zapraszamy na modlitwę w piątek na g. 19.3o.
      • Tu bardzo prosimy Rodziców, aby przypominali dzieciom o przychodzeniu na środową Mszę św z Drogą do nieba, aby dzieci mogły lepiej i bardziej aktywnie - przez wspólny śpiew - w tej Mszy św uczestniczyć.
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to już 33 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nabożeństwo różańcowe za Zmarłych zalecanych w Wypominkach. Zapraszamy do udziału.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można podejmować wydawnictwa i płyty naszego Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej  z Opola a złożone wtedy ofiary przeznaczymy na dalszą pracę i rozwój Instytutu.
  6. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • na przygotowanie do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu:
      • klasy 8-me we wtorek:
        • A, B i C - g. 16.oo; D, E i F - g. 16.45.
      • klasy 7-me z SP nr 2 w środę:
        • A i B - g. 15.oo; C - g. 15.45.
      • klasy 7-me z SP nr 3 w czwartek:
        • A i B - g. 15.oo; C - g. 15.45
    • za ofiarę wspólnotową na odnowienie naszych ołtarzy dziękujemy dzisiaj 4-tej Róży Matek. Bóg zapłać.
    • Bóg zapłać także naszym dzieciom oraz Katechetkom z naszych szkół podstawowych za prace plastyczne podejmujące dzieło św Jana Pawła II, które można oglądać w naszym kościele.
  7. Zapraszamy także dzisiaj do naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ o niepodległości jako o dobrze wykorzystanej szansie;
      • ¢ dokument po Rzymskim Synodzie - co w nim znajdziemy (młodzi ale także starsi);

• ¢ dlaczego drożeje prąd;

• ¢ wśród Legend Niepodległej dzisiaj Józef Piłsudski;

• ¢ Po aborcji - wyznanie, które trzeba przeczytać;

• ¢ burza w głowie nastolatka - czy można młodym pomóc;

• ¢ kolejna wizyta w Panamie - przed Światowymi Dniami Młodzieży;

• ¢ a wśród felietonów ks. Jerzy Szymik o miłości do Niepodległej wg. św Jana Pawła II. ¢ ¢ ¢

*************************
Dzisiaj święto naszej POLSKIEJ niepodległości,
które przypomina nam,
że Polska jest dobrem danym nam z Bożej Opatrzności,
za które jesteśmy każdego dnia odpowiedzialni.
Módlmy się zatem,
aby Polakom nie zabrakło
mądrej i świętej troski o to dobro,
abyśmy naszej niepodległości nie roztrwonili
wobec możnych tego świata
i jego nierzadko zagubionych obyczajów.
*************************