OGŁOSZENIA PARAFIALNE  04.09 - Odpust Parafialny

Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą ciągu roku:

- A w naszej Parafii jest to dzień Odpustu ku czci Narodzenia NMP. Bardzo serdecznie witam wszystkich gości i parafian. Witam także ks. Michała Ludwiga naszego kaznodzieję odpustowego, który studiuje prawo kanoniczne i cywilne w Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ks. Michałowi dziękujemy za obecność i głoszone słowo Boże. Życzymy wszelkich łask Bożych i błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej.

- Przeżywając dzisiejszą Uroczystość Odpustową pamiętamy o zyskaniu odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: spowiedź św. , udział we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach Ojca św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust możemy ofiarować za zmarłych lub żywych. Niech nasza dzisiejsza Uroczystość umocni naszą wiarę i pomoże na wzór Matki Bożej przyjmować wolę Bożą, oraz stawać się autentycznymi Chrześcijanami.

- O. Dominik misjonarz z Boliwii, który głosił u nas w zeszłą niedzielę słowo Boże , serdecznie dziękuje za złożoną ofiarę na rzecz misji. Wyniosła ona 11.305,80 i 105 Euro

- w dzisiejszą niedzielę Msze św. są sprawowane w porządku świątecznym: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 (Suma Odpustowa), 15.00, 18.45.

- o g. 18.00 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Odpustowe

- Za ofiary złożone na tacę na potrzeby remontowe naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

- w związku z naszym Odpustem parafialnym zapraszamy parafian i gości dzisiaj na g. 20.30 do naszego kościoła na „Koncert Organowy przy Świecach”. Na instrumencie będzie grał Pan Roman Pruski, który jest klerykiem naszego Seminarium Duchownego w Opolu

• • W środę 7 września zapraszamy dzieci, rodziców i katechetów na Mszę św. szkolną o  g. 17.00. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne pierwszoklasistów.
  • • W czwartek 8 września przypada wspomnienie Narodzenia NMP. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w int. Rodziców oczekujących potomstwa ze specjalnym błogosławieństwem .

Po Mszach św. będziemy święcili ziarno do siewu.

• • W piątek na g. 19.45 zapraszamy młodzież na Mszę świętą. Zapraszamy także na tę Mszę św. uczniów, klas ósmych, którzy, w tym roku szkolnym mają przyjąć Sakrament Bierzmowania
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszej Uroczystości Odpustowej:

- Osobom, które podjęły się mycia i sprzątania kościoła

- naszym Organistom

- Siostrze Ryszardzie i Pani Annie, za udekorowanie kwiatami ołtarzy i za wszelką inną pomoc i troskę, w przygotowaniu kościoła i ołtarza

- Siostrze Józefinie, za przygotowanie dzieci do uroczystości

- Osobom niosącym baldachim, sztandary i figury w procesji

- Paniom, które przygotowały wieńce do kościoła i nad główne wejście do naszej świątyni

- Paniom pracującym na plebanii

- Dzieciom sypiącym kwiatki

- Ministrantom za służbę i pomoc w dekorowaniu kościoła

- Mariankom, za udział w procesji i Liturgii

- Księżom wikarym, za posługę w konfesjonale i przygotowanie liturgii, jak i pomoc w dekorowaniu naszej świątyni

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili parafialne dożynki:

- Suma o g. 11.00 będzie sprawowana w int. dziękczynnej za tegoroczne plony. Koronę żniwną przygotowują parafianie z Lwowian

- Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym :

6.30, 8.30, 9.45, 11.00, 15.00, 18.45

- po każdej Mszy św. Ks. Wojciech nasz nowy wikary będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego

- o g. 18.00 Nieszpory niedzielne

- taca w przyszła niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii

• • Od poniedziałku (05.09), po przerwie wakacyjnej będziemy odprawiali w dni powszednie Mszę św. o g. 8.00.
  • Od poniedziałku (05.09) będzie można zapisywać intencje na Nowy Rok w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
  • • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 10 września . Chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  • • Jak zawsze zachęcamy do lektury wartościowych czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: o bł. Papieżu Janie Pawle I: „Góry papieża”, o lekcjach religii w szkole; „Spotkać Boga w szkole”, oraz wywiad z ks. bp Adrianem Galbasem