Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Nowy Rok Pański 2023

- Przeżywamy dzisiaj Pierwszy Dzień Nowego Roku. W Kościele to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wszystkim Gościom i Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego na każdy dzień tego Nowego Roku, opieki Matki Bożej i wszelkich łask Bożych, abyśmy wszyscy żyli w pokoju, zdrowiu i dobrobycie pod opieka Bożej Opatrzności

- Msze święte w porządku świątecznym: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30 Suma, 15.00, 18.45

- Suma o g. 11.30 będzie sprawowana w int. Parafian

- o g. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o pokój

- składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary dzisiaj złożone na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne i nasze Seminarium Duchowne w Opolu jak i za te ofiary, które wpłynęły  na konto parafialne w minionym tygodniu

— W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w naszych modlitwach o powołania i za powołanych

— W piątek 06 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwanym Świętem Trzech Króli.

- Msze św. będą sprawowane w świątecznym porządku: 6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 18.45

- O g. 18.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe

- Na każdej Mszy św. będziemy błogosławić kredę, kadzidło i wodę

- Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła

- W tym dniu nie idziemy z kolędą. W tym dnu kolęda odbędzie się na plebanii

— W pierwszą sobotę miesiąca 07 stycznia zapraszamy do udziału w Męskim Różańcu. Rozpoczynamy jak zawsze Mszą św. o g. 6.15, następnie konferencja i różaniec pod figurą Matki Bożej koło Ratusza

08.01.2023r Niedziela Chrztu Pańskiego

- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. będą sprawowane w zwyczajnym porządku niedzielnym 6.30, 8.30, 9.45, 11.00, 15.00 i 18.45

- o g. 18.00 Nieszpory kolędowe połączone ze zmiana tajemnic różańcowych

- Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby związane z ogrzewaniem naszego kościoła

— Trwają odwiedziny duszpasterskie w Waszych domach. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie od g. 15.00, w sobotę i niedzielę o g. 14.00. Ofiary kolędowe będzie można złożyć w kościele Ojców Franciszkanów lub w Kościele parafialnym do skarbony bądź na tacę. Kolęda potrwa do 25 stycznia 2023r. Za wszelkie ofiary kolędowe dla Parafii albo Ojców Franciszkanów składamy serdecznie Bóg zapłać. Plan kolędy jest wywieszony na drzwiach naszego kościoła, jak i podany na stronie internetowej. W związku z zapytaniami dotyczącymi kolędy na ul. Opawskiej informujemy, że będzie ona 23 stycznia wraz z ul. Oświęcimską. Za błąd w druku przepraszamy.

— W Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy do udziału w orszaku Trzech Króli. Orszaki poszczególnych Królów zejdą się na g. 11.00 do naszego kościoła. Orszak Króla Kacpra wyruszy z ul. Kochanowskiego od pomnika św. Jana Pawła II, orszak Króla Melchora wyruszy od Ratusza, a orszak Króla Baltazara od sklepu "Biedronka" Plac 1 Maja. Orszaki wyruszą o g. 11.00. Prosimy, aby osoby biorące udział w orszaku ubrały jakiś element koloru odpowiedni do danego króla. Król Kacper kolor czerwony, Król Baltazar kolor niebieski, Król Melchior kolor zielony. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tym Bożonarodzeniowym przedstawieniu.

— Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego OO. Franciszkanie, miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Głubczycach serdecznie zapraszają, po przerwie spowodowanej pandemią, na doroczny koncert kolęd i pastorałek w oprawie poetyckiej pt. "Z orszakiem Trzech Króli" w reżyserii Marii Farasiewicz, z udziałem znakomitego śpiewaka Tomasza Wierzby, Grupy Estradowej MIRIAM, Teatru Tradycja oraz innych artystów. Koncert ten odbędzie się w kościele oo. Franciszkanów o g. 18.00. Wstęp wolny.

— W czwartek 05 stycznia Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na koncert bożonarodzeniowy o g. 17.00 sala widowiskowa.  Szczegóły podane są na plakacie wywieszonym na drzwiach kościoła

— Zachęcamy do lektury czasopism religijnych