Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą:

- Msze święte dzisiaj w niedzielnym porządku wakacyjnym. Suma o godz. 11:00 w int. Parafian

- O godz. 18:00 Nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla róż Ojców, Matek i Dziewcząt

- Za ofiary złożone na tacę na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne  Bóg zapłać!

• W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu w niedzielnym porządku wakacyjnym. Na każdej Mszy świętej będziemy święcili zioła, kwiaty i kłosy zbóż. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Wydział Teologiczny UO.
  • Suma w tym dniu będzie sprawowana w int. Parafian a także w int. naszej Ojczyzny w rocznicę Bitwy Warszawskiej (Cud nad Wisłą) w roku 1920, a także w int. Kombatantów oraz z za zmarłych w obronie Ojczyzny.
  • godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory Maryjne
  • 15 sierpnia o g. 8.00 z przed naszego kościoła wyrusza strumień głubczycki Pieszej Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ze względu na niedzielny porządek liturgiczny,  Msza św. dla Pielgrzymów będzie sprawowana w Bryksach. Naszym Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz dobrej drogi i polecamy intencje naszej Parafii.
  • Osoby, które z różnych względów nie mogą pójść na Pielgrzymkę, a chciałyby pojechać autokarem na Jasną Górę, żeby przywitać pielgrzymów i uczestniczyć we Mszy świętej zapraszamy na wyjazd w sobotę rano o godz. 5.30. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych do czwartku włącznie. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł. Przy zapisach proszę podać nr pesel.
  • W ramach DUCHOWEGO PIELGRZYMOWANIA zapraszamy od wtorku (16 sierpnia) zapraszamy o g. 18.00 na różaniec w  int. Pielgrzymów. Podczas Mszy św. będą rozważane  konferencje pielgrzymkowe. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu a w piątek po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa w int. Pielgrzymów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W tym tygodniu wspominany w liturgii:

- w środę – Ur. św. Jacka Głównego Patrona Metropoli Górnośląskiej i naszej diecezji

- w czwartek – Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła

• W przyszłą niedzielę, XXI niedzielę zwykłą, w naszym kościele:

- Msze święte w wakacyjnym porządku niedzielnym

- Suma o g. 11.00 w int. Ks. Zygmunta w podziękowaniu za czteroletnią posługę w naszej parafii. Po czteroletniej posłudze w naszej parafii ks. Zygmunt otrzymał dekret na wikariusza w parafii NSPJ w Gogolinie. Ks. Zygmuntowi bardzo serdecznie dziękujemy, za piękną posługę w naszej parafii i życzymy wiele łask Bożych na nowej parafii.

- O godz. 18:00 nieszpory niedzielne

- Po Mszy św. wieczornej grupa męskiego różańca zaprasza na wspólną modlitwę różańcową w int, Ojczyzny i Kościoła. Modlitwa ta odbędzie się przy figurze Matki Bożej koło Ratusza. W razie nie pogody odbędzie się w kościele.

• Jak zawsze zachęcamy do lektury wartościowych czasopism religijnych: w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Jak zakończyło się ziemskie życie Maryi”, „Dlaczego warto się przytulać?”. A także w dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta z cyklu: „Biblia Audio”