1. W dzisiejszą - drugą już niedzielę Adwentu - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla  Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • po Mszach świętych przed kościołem można złożyć ofiarę na pomoc dla katolików na Wschodzie - czyli w krajach byłego Związku Radzieckiego. Polecamy tę potrzebę ofiarności wszystkich.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na opłacenie zimowego ogrzewania naszego kościoła składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Także w tym tygodniu zapraszamy wszystkich na adwentowe Msze św, na Roraty.
    • Zapraszamy na Roraty:
      • od poniedziałku do czwartku - wieczorem, na g. 18.oo,
      • w piątek i w sobotę - rano, na g. 6.15.
    • Niech Msze święte Roratnie  pomogą nam - dzieciom ale także młodzieży i dorosłym - podjąć na nowo chrześcijańską świadomość a także nadzieję na zbawienie, które gotuje nam Chrystus na końcu naszego czasu.
    • Rodziców prosimy, aby mobilizowali dzieci do udziału w Roratach - także porannych, trudniejszych, w drugiej części tygodnia - aby dzieci tak hartowały swoje charaktery a także swoją przyjaźń z Panem Jezusem.
      • Niech dzieci podejmą ten mały wysiłek, niech poznają - za sprawą Rodziców - jak cenne jest takie małe zwyciężanie swojej słabości.
    • Także dorośli przez udział w Roratach mogą wśród gonitwy tego świata na nowo odkryć prostotę a równocześnie piękno naszej świętej wiary.
    • Ze względu na codzienne Roraty  nie ma w adwentowe środy o g. 17.oo Mszy św dziecięcej a w czasie Mszy świętych Roratnich nie ma okazji do spowiedzi świętej.
  3. Młodzież zapraszamy w tym tygodniu specjalnie w piątek na g. 19.3o na Adwentowe Dekanalne Spotkanie Modlitewne Młodzieży.
    • Niech to będzie piękne wspólnotowe przeżycie adwentowe młodzieży naszej i z parafii okolicznych.
    • Prosimy Rodziców, aby pomogli młodym do podjęcia tego spotkania: w piątek, g. 19.3o.
  4. W sobotę najbliższą - jak zapowiadaliśmy wcześniej - odwiedzimy z sakramentami świętymi naszych Chorych - w godzinach od 7.3o do 10.oo.
    • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to już  trzecia Niedziela Adwentu - w naszym kościele:
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • Także w przyszłą niedzielę głubczyckie Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych TACY SAMI  będzie rozprowadzać przed kościołem swoje Kalendarze z prośbą o ofiarę na opiekuńczą działalność Stowarzyszenia.
  6. Z naszych ogłoszeń innych:
    • W czwartek o g. 18.15 odprawimy adwentową Mszę św w Nowym Rożnowie. Zapraszamy tamtejszych naszych Parafian do wspólnej modlitwy.
    • Za ofiarę wspólnotową na nasze potrzeby parafialne serdeczne Bóg zapłać składamy dzisiaj 6-tej Róży Ojców.
    • Nadal w naszej zakrystii po Mszach świętych można podejmować wigilijne opłatki z ofiarą na potrzeby parafialne za jedno opakowanie: 3 złote, a za wszelkie ofiary składane przy tej okazji na nasze potrzeby parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.
    • Także w zakrystii po Mszach świętych można nadal nabywać tegoroczne świece wigilijne CARITAS - z których ofiary CARITAS przeznacza na pomoc dla potrzebujących dzieci. Mamy już tylko świece małe w cenie: 5 złotych za sztukę.
    • Druhny i druhowie ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej proszą - jak w poprzednich latach - o przynoszenie w tym tygodniu na Roraty długoterminowych produktów żywnościowych (wykaz na kartkach z tyłu kościoła), które w ramach akcji RODACY - BOHATEROM zostaną po świętach zawiezione w paczkach naszym kombatantom i innym rodakom zamieszkującym kresową Wileńszczyznę. Zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej harcerskiej prośby.
    • Ojciec Urban dziękuje za ofiarę, którą złożyliśmy w uroczystość Chrystusa Króla na potrzeby na potrzeby Franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać
    • Osoby zainteresowane wyjazdem na Ukrainę - do Lwowa i okolic, na początku maja - prosimy o zapoznanie się z informacjami na stoliku przy naszych czasopismach.
  7. Zapraszamy także dzisiaj do naszych katolickich czasopism.
    • W Gościu Niedzielnym dzisiaj:
      • ¢ dalej o Duchu świętym, który chce nas prowadzić przez życie;
      • ¢ kolejne spojrzenie na duchowość Tomasza Mertona;
      • ¢ Maryja Częstochowska w kościele Mariackim w Krakowie koronowana przed 50-ciu laty przez Prymasa Wyszyńskiego i kard Wojtyłę;
      • ¢ czy wolność słowa jest w Polsce zagrożona - to na temat bezzasadnych oskarżeń;
      • ¢  uzależnienie od hazardu - każdy może przegrać;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj ks. Jerzy Szymik jeszcze raz o aborcji. ¢

*************************************
W drugim tygodniu adwentowym
niech nam wskazuje Chrystusowe drogi
święty Jan Chrzciciel.
Niech On nam pomaga
dostrzegać wdzięcznie Boże błogosławieństwo,
niech On nam pomaga
wybierać w każdej chwili to,
co od Boga pochodzi i do Boga prowadzi.
*************************************

wieniec adwentowy