1. W niedzielę dzisiejszą, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym porządku niedzielnym,Duch Święty
      • g. 11.oo - suma za Parafian ale szczególnie w int naszej parafialnej grupy Odnowy w Duchu Świętym - także w int Rolników - bo przecież Zielone Świątki  to także święto naszych Rolników.
      • g. 18.oo - nieszpory ku czci Ducha Świętego ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Za ofiary na tacę na potrzeby remontowe w naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W jutrzejszy poniedziałek - po Zielonych Świętach - czcimy w Kościele Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Kościoła.
    • Zachęcamy w tym dniu do liczniejszego udziału we Mszach świętych - w porządku codziennym. Modlimy się, aby Najświętsza Panna wspomagała wspólnotę Kościoła na całym świecie, aby Kościół był dla wszystkich ludzi znakiem miłości, pokoju i Chrystusowego zbawienia.
    • W int całego Kościoła Chrystusowego na całym świecie i w int Ojca św ofiarujemy jutro Mszę św wieczorną o g. 18.3o.
  3. Dzieci oczywiście zapraszamy w środę na bieżącą śródtygodniową Mszę św na g. 17.oo,
    • a młodzież na młodzieżową modlitwę w piątek, na g. 20.oo. Trójca święta
  4. W przyszłą niedzielę - będzie to uroczystość Trójcy przenajświętszej w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci;
      • g. 18.oo - nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
  5. Z naszych ogłoszeń innych:
    • po ubiegłoniedzielnej składce na warszawską Świątynię Opatrzności Bożej informujemy, że złożoną wtedy kwotę przekazaliśmy na właściwe konto Fundacji w Warszawie.
    • wiemy, że jutro, w poniedziałek po Zielonych Świętach Ksiądz Biskup zaprasza Rolników na diecezjalną modlitwę o urodzaje:
      • - do kościoła św Bryksego koło Gościęcina - na g. 10.oo
      • - i do kościoła św Krzyża k. Pietrowic Wielkich - na g. 15.oo.
        • Zachęcamy do podjęcia tych modlitewnych zaproszeń.
    • spotkanie dla osób udających się na pielgrzymkę do Medjugorie, szlakiem sanktuariów maryjnych na Bałkanach, odbędzie się w naszych salkach we wtorek, 11 czerwca o godz. 17.00. Prosimy wpłacić kwotę 450 zł i 330 euro.
      • Przypominamy, że na tę pielgrzymkę w dniach od 8-18 lipca jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
    • Ponieważ nastały już gorące dni, dlatego będziemy pamiętać, że upał i gorąco nie usprawiedliwiają stopabsolutnie skąpych strojów, jakie nas w takie dni kuszą.
      • Zawsze pamiętamy o odpowiednim stroju stosownie do okoliczności i sytuacji, stosownie do naszej godności katolika, dziecka Bożego, Matki i Ojca, katolickiej dziewczyny i katolickiego chłopca, którzy żyjemy w bliskości z Chrystusem.
      • w ubiorze skąpym nie wchodzimy do kościoła, bo jest to miejsce święte, miejsce modlitwy, Chrystusowego porządku i Chrystusowego pokoju.
        • Nie podchodzimy w takim stroju także do Komunii świętej, nie przychodzimy tak ubrani do spowiedzi świętej, bo to także święty Chrystusowy Sakrament.
  6. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Idźmy razem  - to refleksje po pielgrzymce Ojca św na Bałkany;
      • ¢ Duch Święty mówi przez żonę - czyli deszcz natchnień Ducha Świętego - to wnioski na dzisiejszą uroczystość;
      • ¢ o zapatrywaniu na przyszłość Europy i Polski - rozmowa z Beatą Szydło;
      • ¢ Punkt zwrotny - spojrzenie na pielgrzymkę św Jana Pawła II do Polski przed 40-tu laty;
      • ¢ Biskupi czasu grozy - greckokatoliccy męczennicy czasu komunizmu w Rumunii;
      • ¢ nasza Jadwiga Andegaweńska - nasza święta Królowa, żona Władysława Jagiełły - w naszej historii;
      • ¢ Dni młodych na Świętej Górze w Gostyniu Wielkopolskim już w końcu czerwca;
      • ¢ już wkrótce koncerty uwielbienia - także u nas, w Opolu, w Boże Ciało;
      • ¢ jak uzbroić dziecko w tarczę, aby uchronić je przed przemocą;
      • ¢ terror antychrześcijański w afrykańskim Burkina Faso;
      • ¢ w USA nowy film dopominający się o prawo do zabijania;
      • ¢ o czym powinno wiedzieć dziecko, gdy przebywa daleko od domu;
      • ¢ w reportażu piękne spotkanie z Katolickim Uniwersytetem w Lublinie, gdzie jak raz tu wejdziesz to ci się spodoba;
      • ¢ a w felietonie Marek Jurek pyta i stara si ę przewidzieć, co zrobimy ze swoją wolnością. ¢

***********************************
Duch Święty niech nas oświeca i prowadzi.
Duch Święty niech rozpala nasze serca ogniem miłości.
Duch Święty niech nas zawsze prowadzi
drogami wielkiej świętości
- ku chwale Bożej i ku naszemu zbawieniu.
***********************************