1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie w int pracowników naszego PKS - przez wstaw św Krzysztofa, Patrona kierowców.
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • za ofiary na tacę, przeznaczone dzisiaj na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:Przemienienie Pańskie
    • w poniedziałek - Przemienienie Pana Jezusa na Górze Tabor,
    • w środę - św Dominika,
    • w czwartek - św siostrę Teresę Benedyktę (Edytę Stein), męczennicę Oświęcimia,
    • w piątek - św Wawrzyńca, diakona, męczennika,
    • w sobotę - św Klarę, towarzyszkę i duchową naśladowczynię św Franciszka.
      • Dziękujemy naszym Świętym za ich heroizm i sami także całym sercem chcemy podejmować Chrystusową naukę i obyczaje.
  3. W przyszłą niedzielę, będzie to 19 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby remontowe w naszej Parafii.
  4. Z naszych ogłoszeń innych:
    • po ubiegłoniedzielnej zbiórce na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II informujemy, że zabraną wtedy kwotę przekazaliśmy do Społecznego Komitetu Budowy aby została wpłacona na odpowiednie konto bankowe.
    • już od jutra w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można zapisywać się na naszą tegoroczną pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, w której będziemy wędrować do Maryi Maryja Częstoch.Jasnogórskiej w dniach od 13 do 18 sierpnia.
      • Przy zapisach konieczny jest nr Pesel - dla ubezpieczenia uczestników.
        • Spotkanie informacyjne na temat Pielgrzymki - szczególnie dla osób, które zamierzają wybrać się po raz pierwszy - w naszej salce, w dzisiejszą niedzielę, o g. 16.3o.
      • Zachęcamy do zapisywania się na Pielgrzymkę, aby także w tym roku mogła z naszej głubczyckiej wspólnoty wyruszyć samodzielna grupa pielgrzymkowa do Maryi Jasnogórskiej.
      • Udział w Pielgrzymce to owszem, wysiłek, ale także piękne zwycięstwo i radość na całe życie.
        • także nasi młodzi niech nie wątpią w swoje siły i wyruszą na pielgrzymi szlak - oczywiście z pragnieniem przeżycia czegoś więcej, bardziej i piękniej. Także oni przecież tyle razy w swoim życiu będą się uciekać w swoich problemach do naszej Najświętszej Matki, Jasnogórskiej Królowej Polski.
    • w nawiązaniu do bliskiej już naszej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszamy do zapisywania się na wyjazd autobusowy na przywitanie Pieszej Pielgrzymki na Jasnej Górze - w sobotę, 18 sierpnia.
      • wyjazd od naszego kościoła o g. 5.oo,
      • koszt przejazdu 35 zł,
      • przy zapisie konieczny PESEL.
      • zapisy przyjmujemy w zakrystii.
    • Ksiądz Biskup zaprasza wszystkich w najbliższą sobotę i niedzielę do Kamienia Śląskiego k. Opola na odpustowe obchody ku czci św Jacka - wg informacji na afiszu w przedsionku kościoła. Zachęcamy do udziału w tej wspólnej modlitwie.
  5. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism. Dużo znowu interesującego czytania w Gościu Niedzielnym
    • ¢ bardzo dużo wiadomości, których nie przeczytamy gdzie indziej;
    • ¢ kocham. Nie piję - zachęta do głębszej filozofii życia;
    • ¢ o powołaniach kapłańskich w Polsce;
    • ¢ już dla dzieci Pismo Święte niech będzie podstawowym odniesieniem w życiu;
    • ¢ jak siostry Dominikanki wybudowały dom dla chłopców;
    • ¢ męczeńskie fundamenty chrześcijaństwa w Japonii;
    • ¢ krzyż nad Polską - o pielgrzymce Matki Boskiej Rokitniańskiej po polskich drogach;
    • ¢ Roman Dmowski i jego wkład w budowanie Polski i rozbiorach;
    • ¢ jak żyli polscy katolicy sowieckim Kazachstanie;
    • ¢ gdy dziecko rodzi się, by umrzeć - wstrząsające wyzwanie dla rodziców;
    • ¢ kontrowersyjna ustawa w Izraelu - przechodzi bez echa;
    • ¢ w reportażu odwiedziny w Sejnach na naszej ścianie wschodniej;
    • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj prof Andrzej Nowak o korzeniach postępowej nienawiści; ¢

*****************************
Abyście już nie postępowali jak poganie
z ich próżnym myśleniem

- pisze dzisiaj święty Paweł do Efezjan.
Niech kolejny tydzień
przybliża nas jeszcze bardziej do Chrystusa,
aby zawsze trwał w nas
Jego dobroczynny pokój.