1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • po sumie dzisiaj zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.Przemienienie Pańskie
  2. W tym tygodniu we wtorek, 6 sierpnia,  wspominamy Przemienienie Pana Jezusa na Górze Tabor.
    • Zapraszamy w tym dniu do liczniejszego udziału w Mszach świętych dla uczczenia tej tajemnicy wiary, zapowiedzi także naszego wiecznego zbawienia.
  3. W przyszłą niedzielę, będzie to 19 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt,
      • g. 18.45 - Msza św wieczorna.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasze parafialne potrzeby remontowe.
  4. Z naszych ogłoszeń innych:
    • już od jutra w godzinach urzędowania w kancelarii parafialnej będziemy przyjmować zapisy na naszą tegoroczną Jasna Górapieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 12 do 17 sierpnia - według informacji na afiszach.
      • Przy zapisach konieczny jest nr Pesel - dla ubezpieczenia uczestników.
      • Spotkanie informacyjne na temat Pielgrzymki - szczególnie dla osób, które zamierzają wybrać się po raz pierwszy - w naszej salce, w dzisiejszą niedzielę, g. 16.3o.
      • Polecamy intencję naszej Pielgrzymki modlitwie i trosce wszystkich, aby wiele radosnych serc (młodszych i starszych) podjęło naszą wędrówkę do jasnogórskiego tronu Królowej Polski. Jest wiele osób, które pielgrzymują kolejny raz, ale na pewno zgłoszą się także nowi uczestnicy, którzy podejmą po raz pierwszy pielgrzymkowy szlak.
      • Zachęcamy do podejmowania pielgrzymkowego trudu, który jest owszem, wędrowaniem, ale z myślą i duszą wzniesioną ku Chrystusowi i Jego sprawom wiecznym - w pielgrzymkach jasnogórskich: przez wstawiennictwo Najświętszej Panny.
  5. Zachęcamy oczywiście do wakacyjnego kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ Bardzo stary kontynent - to o Europie demograficznie ale może i duchowo;
      • ¢ na dzisiejszą Ewangelię hasło dzisiejszego świata: kupuj - prowadzące często do niewoli;
      • ¢ i jakby dla przeciwwagi: ekonomia nieba - dla prawdziwych Chrześcijan;
      • ¢ na wtorkowe Przemienienie Pańskie: abyśmy wśród hałasu świata umieli widzieć rozgwieżdżone  niebo;
      • ¢ jak żyje w swojej codzienności wspólnota Taize we Francji;
      • ¢ wakacyjna wyprawa młodych z Bogiem - czyli przygoda zamiast smartfona;
      • ¢ wspomnienie legendarnego dominikanina, o. Joachima Badeniego;
      • ¢ święta Anna w zaopolskim Oleśnie - patronka wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego- do której przystąpiło już 276 kobiet z naszej diecezji;
      • ¢ Małżeństwo szczęśliwe - relacja małżonków rozradowanych;
      • ¢ nowa nostalgia: reportaż z cmentarzyska kiosków RUCHU;
      • ¢ nowy premier w Wielkiej Brytanii;
      • ¢ w reportażu odwiedziny w białoruskim Szumilinie, miejscu odrodzenia i umocnienia;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj Marek Jurek o roztropności i jej złudzeniu, a ks. Kowalczyk patrzy, co wisi na ścianach naszych mieszkań. ¢

*****************************
Strzeżcie się wszelkiej chciwości

- mówi nam dzisiaj Chrystus,
a w sercach naszych brzmi nam ciągle Koheletowe:
marność nad marnościami, wszystko marno
ść.
Niech Chrystus napełnia nasze dusze
swoją Ewangelią, Dobrą nowiną,
tym bogactwem jedynym,
abyśmy wśród zmienności tego świata
umieli tam wznosić nasze serca,
gdzie jest Chrystusowe zbawienie.

*****************************