1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze św już jak w roku szkolnym, a więc jest już dzisiaj Msza św o g. 15.oo,
      • g. 11.oo - suma za Parafian - z modlitwą - w 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej - za ofiary wojny, o pokój między narodami.
      • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  2. W jutrzejszy poniedziałek początek nowego Roku Szkolnego. afisz Rok Szkolny
    • Zapraszamy więc jutro nasze dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów na g. 7.3o na Mszę św na podziękowanie za mijające wakacje ale także z prośbą o błogosławieństwo Boże na cały nowy Rok Szkolny.
      • Niech Rodzice wyślą swoje dzieci i młodzież na to spotkanie z Chrystusem - a może także przyjdą na tę Mszę św - abyśmy rozpoczynali dobre dzieła w bliskości z Bogiem.
      • Niech Rodzice podejmą tę świętą odpowiedzialność za katolickie wychowanie swoich dzieci - zgodnie z przy rzeczeniami złożonymi przed Bogiem w dniu ślubu i przy Chrzcie św swoich dzieci.
      • Niech katoliccy Rodzice nie przystają na rezygnację swoich dzieci z uczestnictwa w lekcjach religii bo odcinają przez to młodych od wspólnoty wiary w tak ważnym dla człowieka okresie życia i deklarują swoje dystansowanie się od życia i nauki Chrystusowego Kościoła.
      • Niech dzieci i młodzież pilnie uczestniczą w lekcjach religii, niech prowadzą schludnie zeszyty do religii, niech korzystają z podręcznika, równocześnie niech podejmują niedzielną Mszę św i miesięczną spowiedź św.
      • Niech nasza wiara będzie żywa i prawdziwa, niech będzie naszym skarbem na całe nasze życie.
  3. Ze względu na poniedziałkową Mszę św inaugurującą Rok Szkolny  nie będzie jeszcze w tym tygodniu popołudniowej dziecięcej Mszy św środowej i piątkowej młodzieżowej.
  4. Już od wtorku - bo jutro o 7.3o początek Roku Szkolnego - po wakacyjnej przerwie będziemy odprawiać w naszym kościele w dni powszednie Mszę św o g. 8.oo.
    • Zachęcamy do podejmowania Mszy św o tej dogodnej godzinie.
  5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Piątek  miesiąca.
    • Dodatkowa spowiedź św z tej okazji w czwartek i piątek - a także w sobotę (bo to przed naszym Odpustem) - od 17.oo do 18.oo.
    • W sobotę najbliższą, od 7.3o do 9.3o, odwiedzimy z Sakramentami świętymi naszych Chorych.
    • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  6. W przyszłą niedzielę, o8 września, w naszym kościele nasza tegoroczna ..uroczystość odpustowa..Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. .Matka Boska
    • To piękna uroczystość całej naszej rodziny parafialnej, w której dziękujemy Bogu, że za orędownictwem naszej Patronki, Najświętszej Panny - której Narodzenie  będziemy obchodzić - możemy budować nasze życie na fundamencie świętej wiary Chrystusowej.
    • W uroczystość odpustową w najbliższą niedzielę w naszym kościele:
      • porządek Mszy świętych uroczysty, a więc Msze św w nasz Odpust o godzinie:
        • 6.3o, 8.3o, 10.oo,
        • g. 11.3o - uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną dookoła kościoła,
        • g. 15.oo - Msza św popołudniowa,
        • g. 18.oo odpustowe nieszpory maryjne
        • i o g. 18.45 - Msza św wieczorna.
    • Zapraszamy wszystkich do świętowania naszego Odpustu przy ołtarzu Chrystusowej Najświętszej Ofiary.
    • taca w odpust będzie na remontowe potrzeby naszej Parafii.
  7. Przed uroczystością odpustową zapraszamy chętnych i ofiarnych Parafian
    • do mycia i sprzątania kościoła - w środę, na g. 8.3o,
    • do wicia wieńców - w piątek, na g. 8.3o.
    • dzieci pierwszokomunijne i inne - także dziewczęta z grupy Dzieci Marii - Siostra Katechetka zaprasza na próbę przed uroczystością w piątek, g. 16.3o - aby w odpustową niedzielę zebrały się przy naszych salkach już o g. 11.oo i potem wzięły udział w odpustowej sumie i w procesji dookoła kościoła.
  8. Z naszych ogłoszeń innych:
    • w niedzielę dzisiejszą decyzją Księdza Biskupa podejmują kapłańską pracę duszpasterską w naszej Parafii nasi nowi Księża Wikarzy:
      • ks. Łukasz Kauf, święcony w roku 2o16, dotychczas pracujący w parafii Ujazd Śl.  za Kędzierzynem, oraz
      • ks. Kamil Sowada, święcony także w roku 2o16, dotychczas pracujący w parafii Ozimek za Opolem.
      • Witamy naszych nowych Księży w naszej wspólnocie i życzymy samej tylko świętej radości i świętego umiłowania kapłańskiego posługiwania - a na pewno otoczymy Ich pracę wśród nas naszą wdzięczną modlitwą.
      • Dziękujemy także Księdzu Biskupowi, za mianowanie nowych Księży Wikarych - ku naszemu dobru duchowemu.
    • chłopców, którzy chcieliby zapisać się do naszej wspólnoty ministrantów i tak podjąć piękną służbę przy ołtarzu w naszym kościele - po 2-giej klasie szkoły podstawowej - a także starszych - zapraszamy do zakrystii w poniedziałek, na g. 19.oo
      • Widzimy piękną służbę naszych ministrantów i tym bardziej zapraszamy do tej Chrystusowej wspólnoty. Tu bardzo prosimy Rodziców, aby dziękowali Bogu za  takie piękne ministranckie pragnienia swoich dzieci i wspomagali je swoją postawą radosną, wdzięczną i pełną umiłowania Chrystusa.
      • Równocześnie dziękujemy Rodzinom naszych aktualnych ministrantów, że ich synowie zaszczytną służbę przy naszym Chrystusowym ołtarzu pełnią.
  9. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.

• Ze względu na wielość ogłoszeń nie podajemy dzisiaj przeglądu artykułów Gościa Niedzielnego.

************************
Na ostatnie godziny wakacyjne,
na rozpoczęcie Roku Szkolnego,
na tydzień pierwszopiątkowy i przedodpustowy,
na naszą miesięczną spowiedź św i Komunię św
- niech nam Bóg błogosławi.
************************