1. W dzisiejszą Niedzielę Białą, kończącą Oktawę Wielkanocy, w Święto Miłosierdzia Bożego, w naszym kościele:Jezu, ufam Tobie!
    • porządek Mszy świętych zwyczajny,
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 16.oo - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia (modlitwa prowadzona przez naszych Czcicieli Miłosierdzia Bożego) - z okazji Święta Bożego Miłosierdzia.
      • dlatego nie będzie dzisiaj nabożeństwa wieczornego o 18.oo a jedynie Msza św wieczorna o g. 18.45.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby CARITAS w naszej Diecezji składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W jutrzejszy poniedziałek - po obchodach Wielkiego Tygodnia i oktawie Wielkanocy - wspominamy w Kościele Zwiastowanie Pańskie, Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, i modlimy się w obronie życia ludzkiego, dziś już nie tylko poczętego ale także zagrożonego eutanazją.
    • Mszę św wieczorną w jutrzejszy poniedziałek ofiarujemy w int Rodziców oczekujących urodzenia dziecka. Udzielimy im także specjalnego błogosławieństwa.
  3. Nasze dzieci zapraszamy już w środę na g. 17.oo na ich śródtygodniową Mszę św.
    • Niech dzieci po świątecznej przerwie wezmą licznie udział w tej Mszy św, a Rodzice niech pomagają dzieciom, aby mogły w tej Mszy św wziąć udział.
  4. Młodzież już także zapraszamy w piątek na g. 20.oo na spotkanie modlitewne.
    • Niech Rodzice religijne wychowanie swoich dzieci rozumieją jako jeden z podstawowych wymiarów swoich rodzicielskich obowiązków.
  5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele - będzie to 3 niedziela Wielkanocna:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 9.45 - Msza św o błog Boże dla rocznych dzieci,
      • g. 18.oo - nieszpory wielkanocne ze zmianą tajemnic dla Róż Ojców, Matek i Dziewcząt.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne ale także na nasze tegoroczne zamierzenia remontowe w naszej Parafii.
  6. Z naszych ogłoszeń innych:
    • we wtorek na Mszy św wieczornej o g. 18.3o będziemy modlić się w int Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a już w poniedziałek - w przededniu kolejnej rocznicy tego tragicznego dla naszej Ojczyzny zdarzenia -
      jesteśmy zaproszeni na g. 19.3o na skwer Armii Krajowej k. naszego kościoła na okolicznościową refleksję.
    • młodych z klas 7-mych zapraszamy na spotkania przygotowujące do sakramentu Bierzmowania - w najbliższy wtorek, 1o kwietnia:
      • klasy A, B i C - g. 16.oo,
      • klasy D, E i F - g. 16.45.
    • w czwartek, o g. 18.45, odprawimy Mszę św Wielkanocną w Nowym Rożnowie.
      • Zapraszamy naszych tamtejszych Parafian do wspólnej modlitwy.
    • nasza Grupa Modlitewna Katolickiej Odnowy w Duchu Św. WIECZERNIK zaprasza swoich członków, sympatyków i tych, którzy się wahają na Mszę Św w czwartek, 12 kwietnia, na godz. 19.15.
    • w związku z majową uroczystością Pierwszej Komunii świętej zapraszamy do naszej kancelarii na spotkanie uzgadniające naszych Państwa Fotografów: w najbliższy wtorek na g. 19.15
    • motocykliści mają zaproszenie na rozpoczęcie głubczyckiego sezonu. Szczegóły na afiszach w przedsionku kościoła.
  7. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych czasopism, abyśmy coraz pełniej pojmowali naszą chrześcijańską wiarę a także nasze powinności społeczne.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym ?
      • rozważania i refleksje wokół dzisiejszych czytań mszalnych;
      • Ufam Tobie, Jezu - to zbawienne wyznanie dla każdego z nas;
      • prawdziwy mężczyzna - o swoim pięknym małżeństwie;
      • Rówieśnica Niepodległej Polski - Siostra zakonna, która nie przestaje zadziwiać;
      • Święta narzeczona - przez swoje piękne narzeczeństwo już w drodze do chwały ołtarzy;
      • o ochronie danych osobowych - i co nas przez to czeka;
      • prof Wojciech Roszkowski o sporach wokół katastrofy Smoleńskiej;
      • Cesarz Orban - to o węgierskim uznaniu dla swojego premiera;
      • odwiedziny w Domu Matejki w Krakowie i spotkanie z naszym malarskim Narodowym Wieszczem;
      • a w felietonach obok cotygodniowych autorów dzisiaj Marek Jurek.
    • Warto czytać także Niedzielę, Przewodnik Katolicki i inne nasze czasopisma, aby otwartym sercem podejmować Boży system wartości.

+++++++++++++++++++++++++++++++++
Chrystus Miłosierny
niech nam błogosławi na każdy nasz dzień,
niech On będzie nam Nauczycielem,
abyśmy z Jego Miłością
stawali wobec każdego naszego nowego dnia.
Zapraszamy także jeszcze raz
dzisiaj na g. 16.oo
do naszego kościoła na modlitwę
w ramach Godziny Miłosierdzia.
+++++++++++++++++++++++++++++++++

xx