1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w niedzielnym porządku wakacyjnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie: z okazji Dnia Spółdzielczości w int głubczyckiej Spółdzielni Mieszkaniowej: w int mieszkańców budynków Spółdzielczych, Pracowników i Emerytów, Rady Nadzorczej, Zarządu i współpracujących Firm.
      • g. 18.oo - nabożeństwo do Najśw Serca Pana Jezusa.
      • o g. 15.oo dzisiaj odprawimy Mszę św odpustową ku czci śś Apostołów Piotra i Pawła w kaplicy w Nowym Rożnowie. Zapraszamy tamtejszych naszych Parafian do wspólnej modlitwy.
    • Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiarę na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • Także w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszym kościele z kazaniem o. Urbana z naszego klasztoru franciszkańskiego i po Mszach św będzie można złożyć ofiarę na prowadzony przez Ojca Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom.
  2. W najbliższym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lipca.
    • Zapraszamy w tych dniach do liczniejszego udziału w Mszach świętych i do miesięcznej Komunii świętej.
      • Dodatkowa okazja do spowiedzi św w tym tygodniu: w czwartek i piątek od 17.oo do 18.oo.
    • Naszych Chorych odwiedzimy z sakramentami świętymi dopiero po wakacjach.
  3. W przyszłą niedzielę - będzie to 14 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w niedzielnym porządku wakacyjnym, a więc bez Mszy św o g. 15.oo;
      • sumę o g. 11.oo ofiarujemy za całą naszą Parafię, ale szczególnie w int naszych Rolników, o błog Boże w bliskich już pracach żniwnych;
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
    • po sumie za tydzień zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej.
  4. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:afisz
    • W naszej wspólnocie zapraszamy do pielgrzymowania:
      • naszą doroczną parafialną pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę planujemy na dzień 23 lipca - jest to wtorek. Zapisy wraz z opłatą przejazdową 3o złotych przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych.
    • w sobotę 6 lipca 2o19 roku po raz pierwszy w Opolu odbędzie się modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy podejmowanej już w dziesięciu miastach Polski, znanej pod nazwą «Męski Różaniec». afiszMęski Różaniec to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiane w przestrzeni publicznej przez mężczyzn. W imieniu pomysłodawców i organizatorów serdecznie zapraszamy mężczyzn całej diecezji do udziału w tej modlitwie. Rozpocznie się ona Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową. Zachęcamy do podjęcia tej opolskiej modlitwy.
    • sakramentalnych jubilatów małżeńskich z roku 2019 (25, 50 lat od ślubu), którzy chcieliby wziąć udział w specjalnej Mszy św dla jubilatów małżeńskich odprawianej przez Księdza Biskupa w Opolu we wrześniu tego roku prosimy o zgłaszanie się do w zakrystii albo w kancelarii parafialnej do 14 lipca, aby mogli otrzymać od Księdza Biskupa imienne zaproszenie na tę uroczystość.
  5. Zapraszamy oczywiście także do naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ nic mną nie zachwieje - rozważanie na dzisiejszą niedzielę;
      • ¢ antybiotyki - pomocne ale i groźne dla cywilizacji;
      • ¢ Polska w tyglu świata - rozmowa o naszych politycznych realiach;
      • ¢ święci Piotr i Paweł - u początków Chrystusowego Kościoła;
      • ¢ że warto odpoczywać - to na właśnie rozpoczęte wakacje;
      • ¢  Człowiek jest od początku - wołanie o wsparcie dla Matek w stanie błogosławionym;
      • ¢ pora szykować wygodne buty - to zaproszenie na bliską już Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę;
      • ¢ poetyka śmietnika - inne spojrzenie na zimną rzeczywistość;
      • ¢ Mama trędowatych - poświęciła się takiej służbie w Indiach;
      • ¢ a w reportażu wizyta w Szydłowie na Litwie. ¢

Na cały czas wakacyjny
niech nam błogosławi Chrystus i Jego Najświętsza Matka.
Niech Chrystus będzie Przewodnikiem
zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży,
niech Rodzice będą dla nich zawsze głosem
Bożego przypomnienia i Bożego natchnienia.
************************