1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • za ofiary na tacę, przeznaczone dzisiaj na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
    • Po Mszach św można dzisiaj złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu Kościoła wspominamy:
    • we wtorek - św Ignacego Loyolę, założyciela zakonu jezuitów,
    • w środę - św Alfonsa Liguori, założyciela zgromadzenia Ojców Redemptorystów, prowadzących u nas Radio Maryja i telewizję TRWAM,
    • w sobotę - św Jana Vianey’a, świętego proboszcza z Ars. Znak Powstania Warszawskiego
  3. Także w tym tygodniu - w środę - rocznica wybuchu Powstania warszawskiego.
    • Modlimy się za naszych Bohaterów a w naszych sercach budujemy zawsze najpiękniejsze systemy wartości i wrażliwości, którymi możemy służyć Bogu, Kościołowi, drugiemu człowiekowi i naszej Ojczyźnie.
  4. W tym tygodniu już Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca sierpnia.
    • Zapraszamy w tych dniach do liczniejszego udziału w Mszach św i do miesięcznej Komunii świętej.
    • Dodatkowa okazja do spowiedzi św w tym tygodniu:
      • w czwartek i piątek od 17.oo do 18.oo.
    • Naszych Chorych odwiedzimy z Sakramentami świętymi dopiero w sobotę, 8 września.
  5. W przyszłą niedzielę - będzie to 18 niedziela ZWYKŁA - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
    • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie w int pracowników naszego PKS - przez wstaw św Krzysztofa, Patrona kierowców.
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
  6. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • nasz Franciszkański Zakon Świeckich z naszego franciszkańskiego kościoła zaprasza na pielgrzymkę do Prudnika Lasu na odpust Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli - w niedzielę, 5 sierpnia, wg ogłoszenia w przedsionku naszego kościoła. Tu zapisy u Ojców Franciszkanów po Mszach świętych.
    • zapraszamy także na naszą parafialną pielgrzymkę autobusową do Centrum św jana Pawła II w Krakowie i na Spływ Dunajca - w dniach 6-7 sierpnia (2 dni), - wg plakatów umieszczonych w przedsionku naszego kościoła. afisz pielgrzymki pieszej 2018
    • zbliża się już także nasza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę której afisze umieściliśmy już w przedsionku naszego kościoła.
      • Już modlimy się, aby znowu z naszej głubczyckiej i podgłubczyckiej społeczności wyruszyła liczna grupa na szlak pielgrzymi do Jasnogórskiej Królowej Polski.
      • Spotkanie informacyjne dotyczące Pielgrzymki w naszej salce w przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, o g. 16.3o.
  7. Zachęcamy oczywiście do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ wolontariusze znad Wisły wyruszają na Dni Młodzieży do Panamy;
      • ¢ o matce - wkrótce błogosławionej - która poświęciła swoje życie dla życia swojego synka;
      • ¢ kapelani Powstania Warszawskiego, których Niemcy nienawidzili bardziej niż powstańczych żołnierzy;
      • ¢ odkrywanie Warszawskiej Golgoty - o wykopaliskach w katowniach na warszawskiej Rakowieckiej;
      • ¢ o reportaż z franciszkańskiego wakacyjnego święta Młodzieży na naszej Górze św Anny;
      • ¢ Porządki w aptece - to o naszej polityce w dziedzinie farmaceutycznej;
      • ¢ Iluzja bezpieczeństwa - o niefrasobliwości w górach;
      • ¢ Konserwatywny przewrót - o najnowszej nominacji prezydenta Trumpa;
      • ¢ na rocznicę Powstania Warszawskiego o poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego;
      • ¢ w reportażu z polskich rubieży dzisiaj odwiedziny w Świnoujściu;
      • ¢ a w felietonach dzisiaj Kowalczyk o wybiórczym radykalizmie wobec Ewangelii, a Marek Jurek przestrzega,  że wiek rewolucji - tym razem neomarksistowskiej, burzącej społeczny porządek - trwa. ¢

***************************
Boże,
Otwierasz rękę, karmisz nas do syta
- śpiewaliśmy wdzięcznie w refrenie psalmu.
Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary,
także w czas żniwny za dar chleba.
Nie zapominamy jednak przy wszystkich troskach
o chlebie dla duszy, o Bożym Słowie,
abyśmy mogli żyć w Bogu na wieczność.

***************************

leśna droga