1. W dzisiejszą niedzielę - w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 18.oo - nieszpory wielkanocne.
    • za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. W najbliższy wtorek rozpoczynamy już maryjny miesiąc maj.
    • Zapraszamy więc gorąco w maju - na g. 18.oo na maryjne nabożeństwa.
      • Niech rozbrzmiewa nasza żywa modlitwa, gdy stawać będziemy przed naszą Matką i Królową, której orędownictwa doznajemy w historii naszej Ojczyzny już od wieków a także w naszym osobistym i rodzinnym życiu. Codziennie w maju o g. 18.oo.
  3. W tenże wtorek, 1 maja - to wspomnienie św Józefa, Rzemieślnika - wieczorną Mszę św - o g. 18.3o - ofiarujemy przez wstaw św Józefa w int wszystkich pracujących - zwłaszcza w int naszych Rzemieślników - o błog Boże i wszelkie potrzebne łaski, także o rozwój godziwych miejsc pracy w naszej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W czwartek, 3 maja, obchodzimy w Kościele w Polsce .uroczystość Matki Boskiej, Królowej Polski.. Jest to także nasze święto państwowe, rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
    • W naszym kościele w tym uroczystym dniu:MATKA BOSKA
      • porządek Mszy św niedzielny,
        • g. 11.oo - uroczysta suma w int naszej Ojczyzny przez wstaw Matki Boskiej Królowej Polski.
        • o g. 18.oo - nabożeństwo majowe z maryjną modlitewną procesją do figury Maryi Niepokalanej przy naszym Ratuszu, gdzie zatrzymamy się na odnowienie Ślubowania Jasnogórskiego i odśpiewanie apelu jasnogórskiego. Wierzymy, że pogoda będzie sprzyjać naszej modlitwie.
      • ze względu na procesję Mszę św wieczorną w Królowej Polski w środę rozpoczniemy później, o g. 19.oo.
      • tacę w Królowej Polski przeznaczymy na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • po sumie w Królowej Polski nasi harcerze zapraszają wszystkich na świąteczny apel do naszego Pomnika,
    • Zachęcamy także do wywieszania naszych flag państwowych w trzeciomajowe święto. Niech tak wyraża się nasza duma, radość i wdzięczność ale także poczucie odpowiedzialności za naszą Ojczyznę.
  5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele - będzie to 6 niedziela Wielkanocna:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian ale szczególnie w int dzieci klas 4-tych w 1 rocznicę ich Pierwszej Komunii świętej.
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - nabożeństwo majowe ze zmianą tajemnic dla Róż Matek, Ojców i Dziewcząt (bo w niedzielę następną będzie I Komunia św a później Prymicje).
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
  6. Z naszych ogłoszeń innych:
    • Ponieważ także dzieci i młodzież wezmą udział w tym tygodniu w uroczystości Matki Boskiej Królowej Polski, dlatego nie będzie w tym tygodniu środowej Mszy św dziecięcej ani piątkowej modlitwy młodzieżowej.
    • W tym tygodniu przypadają także Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, dlatego zapraszamy w tych dniach do miesięcznej spowiedzi świętej.
      • Dzieci i młodzież zapraszamy - mimo wolnych dni szkolnych - do miesięcznej spowiedzi św - od 16.oo do 17.3o:
        • klasy 4, 5 i 6 - w środę,
        • klasy 7, gimnazjalne i młodzież  - w piątek.
    • Naszych Chorych odwiedzimy z sakramentami świętymi w sobotę, od 7.3o do 9.3o.
      • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
    • Ponieważ blisko już prymicje a także uroczystość Bożego Ciała, dlatego zapraszamy do naszej Biblioteki w salkach - we wtorek, na g. 19.15 - przedstawicieli naszych wspólnot parafialnych - na małe spotkanie.
    • W tygodniu trzeciomajowym mamy dwa zaproszenia na koncerty okolicznościowe do sali Pod Aniołem w Ratuszu. Bliższe informacje na afiszach w przedsionku kościoła.
    • Ojciec Jacek z naszego klasztoru zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia - 22/23 maja. Bliższe informacje i zapisy u Ojca Jacka.
  7. Zapraszamy oczywiście do naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ św Florian, jeden z naszych majowych Patronów;
      • ¢ dużo refleksji  na dzisiejszą niedzielę;
      • ¢ teologia ciała - podpowiedź na wiele problemów dzisiejszego człowieka;
      • ¢ Droga Światła - rozważania wobec wielkanocnego cudu Zmartwychwstania;
      • ¢ duszpasterzowanie u Franciszkanów w beskidzkim Rywałdzie;
      • ¢ Hanna Chrzanowska - wczoraj beatyfikowana, niedawno odeszła współczesna krakowska pielęgniarka, współpracowniczka biskupa i kardynała Wojtyły;
      • ¢  furia - z takim strasznym zapamiętaniem prześladuje się chrześcijan w dzisiejszym świecie;
      • ¢ co tu się urodziło - to ważny artykuł o sprawach okołoporodowych;
      • ¢ praca nad pracą - powracający problem i zadanie dla nas wszystkich;
      • ¢ o telefonie, który pomaga rodzicom odzyskać dzieci - z ich duchowego zagubienia;
      • ¢ kogo mają popierać syryjscy Chrześcijanie  - gdy jedynym gwarantem ich bezpieczeństwa jest obecny prezydent Syrii;
      • ¢ film o św Pawle Apostole - już wkrótce w naszych kinach;
      • ¢ a wśród felietonistów dzisiaj ks. Jerzy Szymik. ¢

Jak zawsze podejmiemy nasze katolickie czasopisma - zwłaszcza na wolne majowe dni.

***********************
Na bliskie już majowe dni
niech nam wyprasza potrzebne łaski
Najświętsza Panna,
do której przybywać będziemy w czwartkow
ą uroczystość
i codziennie na majowe nabożeństwa
- aby była nam zawsze
Matką i Królową i Przewodniczką
w podejmowaniu życia
- zawsze na fundamencie Chrystusowej Ewangelii.
***********************