1. W dzisiejszą niedzielę w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie: Przez wstaw św Krzysztofa w int Pracowników PKS w Głubczycach wszystkich szczebli i służb - o wszelkie potrzebne łaski - także za ++ Pracowników PKS - ofiarował tę intencję Zarząd Spółki oraz Związki Zawodowe działające w naszym PKS.
      • g. 18.oo - nieszpory niedzielne.
    • Za ofiary złożone dzisiaj na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.Polska Walcząca
  2. Już w tym tygodniu 1-wszy sierpnia, 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
    • Modlimy się w tym dniu za naszych Bohaterów ale także za naszą Ojczyznę, abyśmy nie zatracili jej chlubnej tożsamości: historii, wiary i świętego obyczaju.
  3. W tym tygodniu mamy już Pierwsze Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca sierpnia.
    • Zapraszamy w tych dniach do liczniejszego udziału w Mszach świętych i do miesięcznej Komunii świętej.
      • Dodatkowa okazja do spowiedzi św w tym tygodniu: w czwartek i piątek od 17.oo do 18.oo.
    • Jak zapowiadaliśmy wcześniej naszych Chorych odwiedzimy z Sakramentami świętymi dopiero na początku września.
  4. W przyszłą niedzielę, będzie to 18 niedziela Zwykła, w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym wakacyjnym porządku niedzielnym,
      • g. 18.oo - adoracja Najświętszego Sakramentu,
      • po sumie za tydzień zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej. afisz Pielgrzymki Pieszej 2019
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby ogólnodiecezjalne i na nasze Seminarium Duchowne.
  5. Z naszych ogłoszeń innych:
    • pamiętamy, że coraz bliżej nasza tegoroczna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - to od 12 do 17 sierpnia - o której bliższe informacje już na afiszach w przedsionku naszego kościoła i na naszej stronie internetowej.
      • Zebranie informacyjne na temat pielgrzymki już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia, w naszej salce.
    • w niedzielę dzisiejszą i przyszłą a także 2 sierpnia (to wspomnienie Matki Boskiej Anielskiej) można we wszystkich kościołach parafialnych uzyskać franciszkański odpust zupełny tzw Porcjunkula (nazwa od małego kościółka św Franciszka w Asyżu) - pod zwykłymi warunkami.
    • dlatego także nasi Ojcowie Franciszkanie zapraszają na odpust Matki Boskiej Anielskiej do Prudnika-Lasu w niedzielę, 4 sierpnia.
      • wyjazd autobusu o g. 8.oo od naszego ratusza,
      • koszt przejazdu 2o złotych,
      • zapisy na autobus na furcie u naszych Ojców Franciszkanów.
    • Ksiądz Biskup zaprasza już na obchody ku czci św Jacka w Kamieniu Śląskim koło Opola - w dniach od 9 do 11 sierpnia. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
    • Ojciec Jacek z naszego klasztoru zaprasza na pielgrzymkę do Zakopanego w dniach od 5 do 7 września. Zgłoszenia u o. Jacka w klasztorze.
    • uczestnicy wtorkowej pielgrzymki autobusowej na Jasną Górę mogą pobierać w zakrystii po Mszach św zdjęcia grupowe z tego wyjazdu - do wyczerpania zapasu.
  6. Zachęcamy oczywiście do wakacyjnego kupowania i czytania naszych katolickich czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym?
      • ¢ temat tytułowy: Katolik na urlopie - czyli nasza Msza święta i wiara wakacyjna;
      • ¢ krew leje się strumieniami - to o prześladowaniu chrześcijan na świecie;
      • ¢ Powstańcze Siostry i Ofiara Sakramentek - bohaterskie zakonnice w czasie Powstania Warszawskiego;
      • ¢ w środku wakacji rozmowa z ministrem edukacji;
      • ¢ Przecieranie dróg - abp Kondrusiewicz wspomina początki odnowy Kościoła po Związku Sowieckim;
      • ¢ filmowa odpowiedzialność - jakich potrzebujemy filmów (także dla dzieci);
      • ¢ jak było na Święcie Młodzieży na Górze św Anny;
      • ¢ alkoholowe lobby triumfuje - rozmowa mobilizująca;
      • ¢ czy drzewa uratują naszą planetę;
      • ¢ w reportażu wśród Cudów za miedzą odwiedzimy w Budsławiu na Białorusi, gdzie rodzi się nadzieja i wiara;
      • ¢ a wśród felietonów ks. Kowalczyk wskazuje na świętych - także naszych Patronów - aby byli dla nas autorytetami na codzień. ¢

***************************
Chrystus uczy nas dzisiaj modlitwy.
Niech wiara nasza speł
nia się przez modlitwę,
niech modlitwa prowadzi nas
do sakramentów