1. W niedzielę dzisiejszą, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszym kościele:
    • Msze święte w porządku zwyczajnym,
      • g. 18.oo - nabożeństwo majowe.
    • Za ofiary na tacę przeznaczone dzisiaj na potrzeby ogólnodiecezjalne składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
    • Po Mszach św można dzisiaj przed kościołem złożyć ofiarę na wzniesienie w naszym mieście pomnika św Jana Pawła II.
  2. W najbliższą środę nie będzie o g. 17.oo Mszy św dla dzieci szkolnych (a w piątek modlitwy młodzieżowej), ponieważ:
  3. W najbliższy czwartek, 31 maja, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała, Przenajświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
    • Msze święte w Boże Ciało w czwartek w naszym kościele:
      • o g. 6.3o,Boże Ciało
        • potem o 8.3o - za Parafian, z procesją z Najświętszym Sakramentem ulicami:
          • Jana Pawła II, Kochanowskiego, Kościuszki, Gdańską, 1 Maja, Sobieskiego, Ratuszową, Krętą, Bałuckiego, Plebiscytową i Jana Pawła II.
      • Potem Msze święte: ok. g. 11.oo (bezpośrednio po procesji) i 18.45.
    • Nie będzie w Boże Ciało  Mszy świętych o 9.45 i 15.oo a także nabożeństwa o g. 18.oo.
    • Zapraszamy wszystkich na Msze święte w Boże Ciało i na procesję: dorosłych, młodzież i dzieci.
      • Także Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Msze św w porządku niedzielnym z Mszą św bezpośrednio po procesji.
    • Zachęcamy także do udekorowania okien i balkonów  na wyznanie naszej pełnej radości wiary i naszej więzi z Chrystusem, naszym Zbawicielem - a do środy południa do ofiarowywania kwiatów na ołtarze Bożego Ciała.
    • Niech uroczystość Bożego Ciała jeszcze bardziej przybliży nas do Chrystusa, niech nasz udział we Mszy świętej i w procesji będzie wyznaniem naszej wiary a także znakiem naszej wdzięczności za łaskę wiary i za powołanie do wiecznego zbawienia, zgotowanego nam Chrystusową miłością.
  4. Na Mszę św o g. 8.3o w Boże Ciało zapraszamy także dzieci (w ich odświętnych strojach komunijnych i inne) - aby potem wzięły udział w naszej procesji uwielbienia Chrystusa.
    • Na próby przed Bożym Ciałem  Siostra zaprasza dzieci we wtorek i środę na g. 17.oo.
  5. W kolejne dni po Bożym Ciele  zapraszamy wszystkich wieczorem na Mszę św na g. 18.3o, aby po Mszy św przechodzić dookoła kościoła w małych procesjach eucharystycznych tzw Oktawy Bożego Ciała - ku uczczeniu Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
    • Także na te Msze św z procesją zapraszamy dzieci w strojach komunijnych  do ich dziecięcej służby przed Panem Jezusem.
  6. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca czerwca.
    • Zapraszamy więc do miesięcznej spowiedzi i Komunii świętej.
      • To piękna i mądra praktyka religijna i nasze chrześcijańskie świadectwo wobec naszych Braci, którzy może zagubili się w życiu i oddalili się od Chrystusa.
      • Dodatkowa okazja do spowiedzi św ze względu na Boże Ciało tylko w piątek, od 17.oo do 18.oo.
    • Dzieci zaprosimy tym razem do miesięcznej spowiedzi św dopiero po 17 czerwca, w tygodniu zakończenia Roku Szkolnego.
  7. W najbliższą sobotę od 7.3o do 9.3o odwiedzimy z sakramentami św naszych Chorych.
    • Prosimy o zgłaszanie Chorych w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę - będzie to już tzw niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w zwyczajnym porządku niedzielnym,
    • po sumie zmiana tajemnic dla Osady Lwowskiej,
      • g. 18.oo - nabożeństwo Oktawy Bożego Ciała ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną dookoła kościoła.
    • Taca w Boże Ciało i w przyszłą niedzielę będzie na nasze potrzeby parafialne.
  9. Z naszych ogłoszeń innych informujemy, że:
    • Naszym Dzieciom Pierwszokomunijnym dziękujemy za ofiarę na pomoc dla dzieci w krajach misyjnych.
      • Złożoną kwotę przekazaliśmy na właściwe konto do Warszawy.
    • Nadal chłopców chętnych do podjęcia pięknej służby ministranckiej w naszym kościele zapraszamy do zapisania się - w poniedziałek po wieczornej Mszy św (czyli o g. 19.oo) w zakrystii.
      • Także wtedy mają swoje małe zebranie chłopcy, którzy już się wcześniej zapisali. Zapraszamy.
    • W Boże Ciało w czwartek Ksiądz Biskup zaprasza do Opola do Parafii Przemienienia Pańskiego - to kościół koło REALA - na g. 19.3o na ewangelizacyjny .koncert uwielbienia., w wykonaniu zespołów młodzieżowych.
      • Będzie śpiew i muzyka i modlitewna medytacja. Zachęcamy do podjęcia tego zaproszenia.
    • W ostatnich dniach po odnowieniu wrócił do naszego kościoła ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa.
      • Cieszymy się z tego i nadal troskę o nasz kościół parafialny polecamy ofiarności wszystkich.
      •  Tu dziękujemy za najnowszą ofiarę wspólnotową na odnowienie tego ołtarza: 27-mej Róży Matek. Bóg zapłać.
  10. Zapraszamy oczywiście także do naszych czasopism.
    • Co dzisiaj w Gościu Niedzielnym
      • ¢ nowi kardynałowie w Kościele;
      • ¢ Radość i Prawda Eucharystii - to na bliskie już Boże Ciało;
      • ¢  rozmowa z naszym watykańskim kardynałem Zenonem Grocholewskim - o modlitwie, odpowiedzialności za słowo i Bożej sprawiedliwości;
      • ¢ opcja Benedykta - nowa książka z receptą dla dzisiejszego zagubionego świata i dla Kościoła;
      • ¢ los niefrasobliwych i nieostrożnych polskich emigrantek zarobkowych - tym razem w Hiszpanii;
      • ¢ około Lednicy - pole do popisu - co tam się dzisiaj dzieje;
      • ¢ św Jan Paweł II o miłości do Ojczyzny;
      • ¢ co z nami po amerykańskiej ustawie "447";
      • ¢

w dodatku opolskim nasi tegoroczni nowi księża;

• ¢ a wśród felietonistów dzisiaj ks. Jerzy Szymik. ¢ ¢

***************************
Chwała Boga Trójjedynego
niech się rozlega we wszystkich naszych słowach  i uczynkach
- także w obchodzie Bożego Ciała - w czwartkową uroczystość -
aby Boża miłość
- przez nasze święte życie -
mogła docierać do wszystkich naszych Sióstr i Braci.
***************************