1. W dzisiejszą niedzielę Palmową w naszym kościele:
    • porządek Mszy św zwyczajny,
      • g. 11.oo - uroczysta suma Niedzieli Palmowej w int całej naszej Parafii (o błogosławione przeżywanie tajemnic Wielkiego  Tygodnia, o dobrą spowiedź św wielkanocną) - poprzedzona uroczystym poświęceniem gałązek palmowych i procesją z palmami.
      • g. 18.oo - jak zwykle .Gorzkie Żale. z ostatnim już kazaniem pasyjnym,
      • g. 19.oo - Msza św wieczorna.
    • Gałązki palmowe święcimy dzisiaj na każdej Mszy św.
    • Dzieci - już tradycyjnie - zapraszamy dzisiaj na sumę Niedzieli Palmowej i do udziału w konkursie (z nagrodami) na najwyższą palmę.
    • Za przygotowanie ogromnej palmy zdobiącej już od czwartku nasz kościół dziękujemy naszym Parafianom z naszych Sadów. Bóg zapłać.
    • Wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiary na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele tzw .WIELKI TYDZIEŃ., czas uczczenia największych tajemnic naszej wiary.
  3. W naszym kościele parafialnym w Wielkim Tygodniu:
    • Wielki Czwartek:
      • rano nie ma Mszy św (także w Wielki Piątek i Wielką Sobotę), dopiero
        • g. 18.3o - Uroczysta Msza św Wieczerzy Pańskiej,
      • Adoracja w Ciemnicy do g. 21.3o.
    • Wielki Piątek:
      • od g. 6.oo czuwanie przy Panu Jezusie w Ciemnicy,
      • g. 18.oo  - Droga Krzyżowa.
        • g. 18.3o - Uroczysta Liturgia Męki i Śmierci naszego Zbawiciela, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, Procesja do Bożego Grobu.
      • Adoracja przy Bożym Grobie do g. 21.3o
      • (21.oo - 21.3o - Adoracja dla młodzieży).
    • Wielka Sobota:
      • g. 6.oo - początek Wielkosobotniej Adoracji przy Bożym Grobie.
      • g. 11.oo- Adoracja przy Bożym Grobie dla dzieci.
      • g. 14.oo, 15.oo, 16.oo - święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele.
        • także:
          • g.14.oo - święcenie w Kwiatoniowie,
          • g.14.3o - święcenie w Lwowianach,
          • g.15.oo - święcenie w Sadach,
          • g.15.3o - święcenie w N. Rożnowie.
      • g. 18.3o Uroczysta Liturgia Światła, Liturgia Słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, Msza św Wigilii Wielkanocnej: Za Parafian (ponadto: intencje własne Księży).
        • Prosimy o przyniesienie wtedy świec do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i wody do poświęcenia.
    • i w przyszłą niedzielę: ZmartwychwstaniE Pańskie, Wielkanoc:
      • g. 5.3o - Uroczysta Rezurekcja, Procesja Rezurekcyjna, Msza św Rezurekcyjna: Za Parafian.
  4. Ponadto w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego  w przyszłą niedzielę (w Pierwsze Święto Wielkanocy) w naszym kościele:
    • pozostałe Msze święte w porządku uroczystym czyli:
      • o g. 8.3o, 10.oo, o g. 11.3o (uroczysta suma),
      • potem o g. 15.oo i 18.45.
    • Uroczyste nieszpory wielkanocne - o g. 18.oo.
  5. Ponieważ także dzieci zapraszamy na uroczystości Wielkiego Tygodnia od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty, każdego dnia o g . 18.3o, dlatego w środę najbliższą nie będzie Mszy św dziecięcej o g. 17.oo.
  6. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW W WIELKIM TYGODNIU  w naszym kościele:
    • od poniedziałku do środy:
      • rano - w czasie Mszy świętych,
      • po południu - od 15.oo do 18.oo (z przerwą od 16.3o do 17.oo).
    • od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty:
      • rano od 6.oo do 9.oo,
      • po południu od 15.oo do 18.oo ( także z przerwą w spowiadaniu od 16.3o do 17.oo).
    • W Wielką Sobotę  spowiedź św po południu będzie od 14.oo do 16.3o.
    • Zachęcamy do spowiadania się już na początku tygodnia, aby potem już w duchowym pokoju i w stanie łaski uświęcającej przeżywać święte dni Wielkiego Tygodnia.
  7. Pamiętamy, że w Wielki Piątek, wspomnienie Męki i Śmierci naszego Zbawiciela, podejmiemy ścisły post: ograniczymy nasze posiłki, nie będziemy spożywać pokarmów mięsnych i powstrzymamy się od picia alkoholu.
    • Niech katolik szanuje swoją świętą wiarę, siebie samego, ale nade wszystko Chrystusa i Jego dzieło zbawienia.
  8. Przed świętami zapraszamy także:
    • - w środę na g. 8.3o chętnych Parafian do mycia i sprzątania kościoła,
    • - chętnych Parafian do sztandarów, obrazów i figur na czas procesji rezurekcyjnej.
  9. Z naszych ogłoszeń innych:
    • jak co roku już od jutra aż do końca października Msze św wieczorne w dni powszednie rozpoczynać będziemy o g. 18.3o.
    • dziękujemy także: 19-tej Róży Matek za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i na ołtarze wielkanocne i 14-tej Róży Matek za ofiarę na odnowienie ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać
    • w przedsionku kościoła umieściliśmy już plakat o tegorocznym Marszu Pamięci ku czci św Jana Pawła II, który odbędzie się we wtorek, 3 kwietnia. Zachęcamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu i modlitwie.
  10. Zachęcamy także dzisiaj - na przeżywanie Wielkiego Tygodnia - do kupowania i czytania naszych katolickich czasopism. Nie podajemy dzisiaj przeglądu artykułów, ale wiemy, że na pewno podejmiemy na Wielki Tydzień religijne czasopismo, aby było pięknym dopełnieniem Wielkanocnych tajemnic wiary i świętego nastroju w naszych rodzinach.

++++++++++++++++++++
Przez wszystkie dni Wielkiego Tygodnia
niech nas
prowadzi Chrystus,
którego będziemy spotykać
w Jego ostatniej wieczerzy w Wielki Czwartek,
w Jego krzyżowej ofierze w Wielki Piątek,
w czasie adoracji w Bożym Grobie
i w obchodzie Wigilii Paschalnej  w Wielką Sobotę.
Zapraszamy na nasze uroczystości w te dni na g. 18.3o.
Niech Chrystus porywa nas swoją miłością,
abyśmy tym radośniej
- z sercem oczyszczonym przez dobrą spowiedź św -
mogli
przywitać Go
na Rezurekcji w Wielkanocną Niedzielę, o g. 5.3o
- już Zmartwychwstałego
.
Niech zabrzmi wtedy nasze radosne Alleluja,
które przezwycięża wszelkie zło
i jest zapowiedzią naszego udziału
w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią.
++++++++++++++++