1. W dzisiejszą niedzielę - to już tzw niedziela Zwykła - i pierwsza wakacyjna - w naszym kościele:
    • Msze św już w niedzielnym porządku wakacyjnym, a więc bez Mszy św o g. 15.oo - będziemy o tym pamiętać;
      • g. 11.oo - suma za Parafian, ale szczególnie: z okazji Dnia Spółdzielczości w int głubczyckiej Spółdzielni Mieszkaniowej: w int mieszkańców budynków Spółdzielczych, Pracowników i Emerytów, Rady Nadzorczej, Zarządu i współpracujących Firm.
      • g. 18.oo - nabożeństwo Oktawy Bożego Ciała ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną dookoła kościoła.
    • po sumie dzisiaj poświęcimy pojazdy mechaniczne przed wakacyjnymi wyjazdami.
    • Wszystkim, którzy złożyli dzisiaj ofiary na tacę na bieżące potrzeby naszej Parafii - składamy serdeczne Bóg zapłać.św Jan Chrzciciel
  2. W jutrzejszy poniedziałek wspominamy Narodzenie św Jana Chrzciciela.
  3. Wpatrujemy się w tego wielkiego Proroka, zapowiadającego już ostatecznie przyjście naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.
  4. Jeszcze do czwartku zapraszamy wszystkich wieczorem na Msze św o g. 18.3o, aby potem przejść dookoła kościoła w małych procesjach eucharystycznych Oktawy Bożego Ciała - ku uczczeniu Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
    • Także na te Msze św z procesją zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do ich dziecięcej służby przed Panem Jezusem.
    • Niech Rodzice pomogą dzieciom, aby mogły podjąć tę obecność i służbę. To piękna przygoda religijna naszych dzieci i nie chcemy ich tego pozbawiać przez może małą wiarę albo małostkowość nas, dorosłych.
      • W czwartek po wszystkich Mszach świętych poświęcać będziemy wianki i zioła na zakończenie obchodu Bożego Ciała.Serce Jezusa
  5. W najbliższy piątek obchodzimy w Kościele liturgiczną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    • Msze św w tym dniu odprawimy w porządku codziennym.
      • g. 17.3o - adoracja Najśw Sakramentu prowadzona przez naszą Straż Honorową Serca Pana Jezusa, a na Mszy św wieczornej, o g. 18.3o obok intencji zbiorowej będziemy się modlić w int naszej wspólnoty Straży Honorowej Serca Pana Jezusa a Członkowie Straży odnowią swoje przyrzeczenia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  6. W sobotę w tym tygodniu przeżywamy naszą kościelną uroczystość, śś Apostołów Piotra i Pawła. śs Piotr i Paweł
    • Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św - w porządku codziennym, wakacyjnym.
    • Mszę św wieczorną, o g. 18.3o, ofiarujemy wtedy w int Ojca świętego i całego Kościoła na całym świecie.
  7. W przyszłą niedzielę - będzie to 13 niedziela Zwykła - w naszym kościele:
    • Msze święte w niedzielnym porządku zwyczajnym,
      • g. 18.oo - nabożeństwo do Najśw Serca Pana Jezusa.
      • o g. 15.oo w przyszłą niedzielę odprawimy Mszę św odpustową ku czci śś Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Rożnowie.
        • Zapraszamy do podjęcia tej modlitewnej wspólnoty.
    • Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej Parafii.
    • Także w przyszłą niedzielę będzie gościł w naszym kościele z kazaniem o. Urban z naszego klasztoru franciszkańskiego i po Mszach św będzie można złożyć ofiarę na Franciszkański Ośrodek Pomocy Dzieciom.
  8. Z naszych ogłoszeń innych:
    • W sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn, do udziału w której serdecznie zapraszamy.
      • Obchody rozpoczną się w sobotę wieczorem o godz. 18.30. Uroczysta Msza święta dla Pielgrzymów w niedzielę o godz. 10.oo.
    • Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny zapraszają na ogólnopolskie letnie Święto Młodzieży - od 15 do 20 lipca - pod hasłem: «Jest radość!».
      • Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com.
  9. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy już w  czas wakacyjny.
    • W czasie wakacji w naszym kościele:
      • w dni powszednie - już od jutrzejszego poniedziałku - nie będzie Mszy św o g. 8.oo, a w porządku niedzielnym - to od dzisiaj - nie będzie Mszy św o g. 15.oo;
      • Chrztu św w sposób uroczysty udzielać będziemy na niedzielnej sumie o g. 11.oo;
      • okazja do spowiedzi św niekiedy będzie tylko w dni powszednie przed albo po Mszy św.
        • Pragnących więc przystąpić do spowiedzi św prosimy o przybywanie do kościoła przed Mszą św (ale nie na ostatnią chwilę), bo może tylko wtedy (a nie w czasie Mszy św) będzie się można wyspowiadać;
    • Ponadto na czas wakacji zachęcamy:
      • wszystkich - także młodych - do częstszego uczestnictwa we Mszy św, także w dni powszednie.
        • Pięknie jest w wolnym czasie częściej spotkać się z Chrystusem;
      • do pielgrzymowania do miejsc świętych - także w naszej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę  - od 12 do 17 sierpnia.
      • młodych do udziału w wakacyjnych spotkaniach młodych  albo rekolekcjach (informacje w naszych czasopismach i na afiszach).
      • także do podejmowania budującej lektury - także z naszej parafialnej Biblioteki.
        • Nasza Biblioteka Parafialna w salkach jest czynna w czasie wakacji.
  10. Zapraszamy oczywiście także do naszych katolickich czasopism.

********************************
Na dzisiejszą
niedzielę i na cały kolejny tydzień
niech nam Chrystus bł